panda platinum 8.0

1

panda platinum 8.0

offline
  • mr.ph.
  • Pridružio: 12 Nov 2003
  • Poruke: 202

samo bih htio cuti vase mišljenje o pandi platinum 8.0 i o tome da li je uopšte treba instalirati ili ne!unaprijed zahvalan Cool



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Nisam ga probao tako da ne mogu nikakvo misljenje da ti kazem.



offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Meni se ne svidja, mnogo je saren, ima neke debilne melodije, i dosta usporava sistem zbog svega toga. Koliko je dobar ne znam...

Uzmi kaspersky ili avg free

offline
  • Teo 
  • Građanin
  • Pridružio: 09 Sep 2003
  • Poruke: 130
  • Gde živiš: Beograd

nisam probao,ali mislim da je bolja Panda Titanium Antivirus 2004

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2003
  • Poruke: 240
  • Gde živiš: Amsterdam / NL

Panda 8??? Za 7-icu znam.
Licno preferiram KAV-a ili GeCAD RAV8 (Vrhunski program - Microsoft ga otkupio nedavno).
Mada te ni Panda nece iznevjeriti - Naprotiv 7-ica koju sam koristio je vise no solidan program, VRLO BRZ AV, (mozda i najbrzi).

Sa Djoletom se ne bih slozio za AVG (ja sam se pokajao sto sam ga ikad probao).
A Teo, tebe ne shvatam Titanium je ista stvar sto i Platinum samo bez integriranog firewalla i spam filtera.

Sve u svemu neces se pokajati uzmes li Pandu.

offline
  • Teo 
  • Građanin
  • Pridružio: 09 Sep 2003
  • Poruke: 130
  • Gde živiš: Beograd

panda je dosta brza, ali i dosta virusa u toj brzini proce neprimeceno Smile
iztaliro sam pandu titanium 2004 sarena jest ali nisam primetio da usporava nesto masinu Laughing ali mogu da kazem da lici na Mcafee Virusscan Professional 8 100% panda ih iskopirala

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Citat: Sa Djoletom se ne bih slozio za AVG (ja sam se pokajao sto sam ga ikad probao).

Drzim ga samo zbog toga sto je brz i dosta uspesno cisti neke trojance (dialere) koje redovno skupljam po netu, inace za ozbiljnije stvari tu je kaspersky...

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@Ostraq

Licno mislim da je RAV blago receno propast ( mislio sam da upotrebim jedan drugi izraz, ali sam se predomislio zbog pristojnosti ).

Obrazlozenje:
- Ja sam student u stranoj drzavi i ne mogu da se negde zaposlim a da od toga mogu i da prezivim ( mogu da radim negde 4 sata dnevno i da mi plata ne prelazi 300 evra - za 300 evra nebih ni ustajao iz kreveta ).
Zaradjujem sredjujuci tudje kompjutere ( mahom cisteci ih od virusa i raznoraznih napasti, a ponekad i instaliram poneki sistem itd ).

Da bih odrzao neki kvalitet svojih usluga redovno pratim pojavljivanje novih verzija AV programa i testiram ih itd. Redovno sa raznih sajtova sakupljam FIX-eve za nove napasti i update za definicije virusa.

Ovde ( u Austriji ) vlada neka glupa ideja da je Norton AV najbolji ( sta sve ne ucini dobra reklama ). Ja mogu ljudima JEDINO da preporucim KAV ( cak i starije verzije KAV-a rade svoj posao veoma dobro ).

Evo mojih saveta onima koji nemogu da se odluce:

1. KAV
2. Norton AV
3. Avast ( njega cu da obrazlozim kasnije )
4. NOD ( za one koji imaju sporije kompjutere )
5. svi ostali

Zasto KAV na prvom mestu ? - zato sto je najbolji Very Happy. Moze se instalirati i u Safe Modu ( o ovome sam vec pisao ) i ima redovan update ( dnevni ). Daje jasne opcije kad naidje na virus ( za razliku od Nortona ). Mane: za razliku od Nortona ne nudi nikakvo skeniranje pre pocetka instalacije.

Zasto Norton na drugom mestu ? - u sustini nije los, ali.... cesto ne uspeva sam da uradi update ( moze se to i rucno, ali koliko ljudi to zna da uradi ) i to lepo prikrije - ne obavestava da nije uspeo update . Druga mana: ne moze se instalirati iz Safe Moda , u slucaju da je komp vec zarazen. Prednost: ima Pre-scan, to je poseban program na CD-u koji skenira protiv virusa pre pocetka instalacije. Pre-scan se moze i rucno pustiti ( cak i iz Safe Moda ) ali Pre-scan je ogranicen na bazu definicija virusa sa kojom je dosao na CD-u.

Zasto Avast? - Avast je novajlija ( prica se da koristi tudju tehnologiju ). Avast postoji u PE verziji ( PE je skracenica za Windows Preinstalation Environment ). Avast PE je maltene ( da ne objasnjavam detalje ) ceo Windows XP + Avast , koji se startuje sa CD-a ( bootabilan je ). Avast PE pre pocetka skeniranja pita za nove definicije ( koje mogu biti i na HD-u ) i prilicno lepo radi svoj posao.

Zasto NOD? - NOD je AV program koji se ne oslanja na definicije virusa vec koristi logiku da bi prepoznao da li je nesto virus ili ne ( naravno da poseduje i bazu, ali ima mogucnost da prepozna i virus koji nema u bazi ). NOD sam probao na delu i lepo radi, veoma malo opterecuje sistem, ali... daje i lazne uzbune Sad ( losa mu izgleda logika Very Happy ). I pored ove mane i dalje ga preporucujem svima.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2003
  • Poruke: 240
  • Gde živiš: Amsterdam / NL

Necemo se "prepucavati" sad oko RAV-a. Slazem se da je KAV najbolji ali kao sto sam pomenuo RAV sam testirao duzi period i nikad me nije iznevjerio, zato kazem da zasluzuje barem drugo mjesto.
Norton je OK al' zamara sistem i previse, update-i su mamutski (poredeci ga s konkurencijom) i sanse (ponekad) da ih skine su 50 - 50%.

Evo koga zanima neka pogleda oficijelne rezultate testa jednog boljeg info-magazina: http://www.pcmweb.nl/pcm/tabellen/antivirus.htm

offline
  • Teo 
  • Građanin
  • Pridružio: 09 Sep 2003
  • Poruke: 130
  • Gde živiš: Beograd

kao sto znamo M-I-S-T-E-R je pitao za pandu,ja sam imao istaliran kav 4.5 pro i kad sam uradi skeniranje bio mi je hard cist i izbriso sam
kav i posle dva sata dok sam skinuo Panda Titanium Antivirus 2004 i istaliro uradio update i skenirao hard nasao mi je 6 virusa neznam zasto kav nije nasao te viruse Smile vrlo brzo radi skeniranje mnogo brze od kav 3 do 4 puta brze i od nortona,ako na hard disku imas virus onda je skeniranje nesto sporije... opterecuje sistem nesto slicno kav ali mogu da kazem da lepo radi cak meni bolje od nortona a mozda i od kav.malo je sarena... imao sam jedan virus i kad sam istalirao kav nije mogao da se podigne isto tako i norton jedino je panda uspela da se podigne i da ubije virus koji se prosirio po celom hard disku...
Laughing ima skeniranje memorije i hard diska pre istalacije,i moze da nanjusi virus i ako nije u bazi.dosta lici na Mcafee Virusscan Professional 8

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 853 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 4 sakrivenih i 843 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Lazarus, mnn2, pera12345, VJ, yrraf