DVA firewall-a: da ili ne?

1

DVA firewall-a: da ili ne?

offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

napomena: ova tema je nastala od nekoliko "off-topica" u temi o KAV Personal Pro... /ZoNi/

KAV Distributer ::kako nikad nije pametno imati 2 firewall-a aktivna


Ja imam ZA, i Windows-ov firewall uključen - to su dva, ali bi mi dobro došao i treći kompatibilan Wink .

Elem, u prošloj verziji i ako sam isključio ono što je trebalo da se isključi, meni se računar restartovao (prvih par nedelja nije ali posle jeste) i jedino mi je pomgla deinsalacija KAV-a. Tako da verujem da to nema samo veze sa FIREWALL-om, nego je moguće i nešto drugo.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

vodnik ::Ja imam ZA, i Windows-ov firewall uključen
2 firewall-a???? pobogu: zasto??? Lepo uzmi jedan (Kerio ili Outpost) i uzivaj...



offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

ZoNi ::
2 firewall-a???? pobogu: zasto??? Lepo uzmi jedan (Kerio ili Outpost) i uzivaj...


Iz istog razloga iz kojeg padobranci nose dva padobrana Wink . A iskustvo mi je pokazalo da ako se pojavi neki sigurnosi propust, NAJCESCE na jedan utice taj propust a na drugi ne, tako da je bolje imati dva.

offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 61
  • Gde živiš: Grad Kragujevac

Nema potrebe za dva firewall-a

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

Cortezkg ::Nema potrebe za dva firewall-a
naravno da nema... nisam 100% siguran, ali verujem da to uopste nije dobra ideja! U svakom slucaju, nikome to ne bih preporucio, pa cak da je taj pripadnik Al kaide (tj. osoba koja zaista ima sta da krije na kompu) Smile

offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

ZoNi ::nisam 100% siguran, ali verujem da to uopste nije dobra ideja!

ZA i Windowsow firewall su savrseno kompatibilni, s tim da je ZA mnogo prakticniji jer pokazuje i sta hoce da izadje iz kompa. Ranije je bilo slucajeva propusta u ZA ali je to nije moglo da prodje kroz Windows-ov firewall, tako da se oni medjusobno dopunjavaju.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2003
  • Poruke: 240
  • Gde živiš: Amsterdam / NL

"Tako da se oni medjusobno dopunjavaju". - Vodnik

Svaka ti cast za ovu nebulozu.
Ili su svi oni clanci koje sam ja procitao cista glupost. Probaj na bilo kojem pretrazivacu frazu "using two firewalls" i sam ces vidjeti koliko je to pametno.

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2005
  • Poruke: 109

...zanimljiva teorija...., ali dok neprevagne sukob misljenja na istom zadatku.

offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

Ostraq ::
Svaka ti cast za ovu nebulozu.


Nemoj da se vredjamo, koristi jezik argumenata. Ovo je proverno i to provereno u VIŠEGODIŠNJOJ praksi, a šta je sa tim tvojim, nešto si u glavi fiksiro i to je to. E pa moram ti reće, teorija je jedno a PRAKSA je drugo.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

napomena: ova teme je nastala od nekoliko "off-topica" u temi o KAV Personal Pro...

dakle: da li je pametno drzati dva (ili vise!!!) firewall-a na racunaru?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 933 korisnika na forumu :: 54 registrovanih, 6 sakrivenih i 873 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -[CoA]-, 357magnum, 8u47, _Rade, babaroga, Battlehammer, Bobrock1, bokisha253, Boris Bosiljčić, BORUTUS, Brana01, bufanje, cemix, Centauro, comi_pfc, cvrle312, DENIRO, Dimitrise93, Djokislav, dragon986, Georgius, h8propaganda, hooraay, ILGromovnik, jackreacher011011, Kubovac, kybonacci, Lieutenant, ljuba, Magistar78, mercedesamg, mile23, milenko crazy north, Milometer, MiroslavD, misa1xx, muaddib, Nemanja.M, novator, opt1, Panter, prle122, Ripanjac, SlaKoj, stegonosa, vathra, VJ, Vladko, vladulns, Volkhov-M, wolverined4, zziko, Čivi, 125