Antivirusi koji zauzimaju najmanje/najvise resursa

1

Antivirusi koji zauzimaju najmanje/najvise resursa

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Pravim neku uporednu tabelu tipa "AV-ovi i poredjenje kolicine rezistentne memorije koju oni zauzimaju", pa se nadam da cete mi pomoci svojim postovima u ovom topicu.
Prvo da se dogovorimo oko pravila postovanja u ovoj temi.
1. Koji AV koristite.
2. Navedite naziv AV-a koji ste testirali/drzali na kompu (ili prema POUZDANIM informacijama saznali) koji zauzima najmanje/najvise "resursa" tj. najmanje rezistentne memorije (prosto receno, najmanje "koci komp"). Ukoliko ne mozete da se odlucite, mozete staviti i dva AV-a.
3. Nakon sto navedete naziv AV-a iznesite kratko misljenje o njemu (da li je toliko dobar da biste ga preporucili i sta je to toliko dobro u njemu)

POstovi koji ne odgovaraju ovim stavkama se brisu. Hvala.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • grezu  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2005
  • Poruke: 25

NOD 32 verzija 2.50
Magazin Virus Bilten vec nekoliko godina unazad nadgledava rad gotovo svih anti virusnih programa, rezultate objavljuje javno . Rezultati iz aprila ove godine su na strani antivirusnog programa NOD 32, za period pracenja od 1998.g. Nod 32 nije prevario nijedan virus.
Jednostavan za korisnjenje, pouzdan i brz zasluzuje svaku pohvalu a i moju preporuku.



offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 1715
  • Gde živiš: Beograd

Ma ti virus bulletin testovi su obicno s**nje, kako moze da nadje sve viruse...
Pogledaj MC test i videces da je NOD nasao oko 50 % virusa

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

Od kada koristim racunare, koristio sam iskljucivo kaspersky antivirus, pro i personal verzije ukljucujuci i par beta izdanja, primetio sam da kav zna da povuce memorije uglavnom na maximum podesavanjima prilikom kopiranja, premestanja fajlova i slicno, sto je i razumljivo, kolicine megabajta su znale i da narastu do neverovatnih 36mb za proces kavsvc.exe i za proces kav.exe do 12mb, kav u stanju mirovanja trosi od 6-12 mb za proces kavsvc.exe i kav.exe od 600k do 3 mb (barem kod mene verzija 372), po pitanju stabilnosti nikada nisam imao problema osim ,vec, legendarnog problema sa zone alarm-om.
Na par racunara (3) u firmi imam instaliran nod 32, sasvim je opravdana hvala oko ovog av-a radi perfektno i stabilno i sto je primetno ,a za ovaj topic bitno, je zauzece memorije za razliku od kava nod gotovo i ne primetite da instaliran i rezidentan dok radite, prilikom skeniranja trosi maksimalno do 16 mb (koliko sam ja video), jos sam primetio da prilikom otkrivanja neke zaraze mnogo brze uradi posao sa zarazenim fajlom (brisanje, stavljanje u karantin), nego kav on se nekako uspori (ceo racunar sporije reaguje).
Koristio sam (jako kratko) norton av 2005, za koji ne znam koliko memorije trosi jer se ne secam, znam saamo da je jako los po pitanju detekcije virusa, po otkrivanju istih (ako ih ima) uglavnom nije mogao da izvrsi dezinfekciju vec samo stavljanje u karantin...
Sto se tice dezinfekcije fajlova to najbolje radi KAV od 227 zarazenih fajlova (exe tipa virus je neka verzija parita ) uspeo da ocisti 219 sto je gotovo neverovatno.
Baze antivirusa u kavu su jako lako prenosive, prostim kopiranjem u systemski folder kav-a ili update-om iz lokalnog foldera vrsi se update istog bez problema bila verzija 149, 325, 372 ili cak verzija 4.5 pro koja je prilicno stara.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Mogu li ostali odgovori da budu tipa Oblakovog ? Ako mogu, bicu zahvalan...POz, i hvala @oblak na odgovoru.

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

Wink
nema na cemu!

offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

^next^ ::
Pogledaj MC test i videces da je NOD nasao oko 50 % virusa


Po tom testu ispada da NOD u opšte i nije AntiVirusni program, što je čudno! I nije mi jasno kako im je to na testu uspelo, ja da se trudim namerno to da uradim, ne bi uspeo! Verovatno su greškom stavili nulu više, znači 5% i deluje realno.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 1715
  • Gde živiš: Beograd

@vodnik
Necemo sada da upropastavamo coveku temu, sve sto imas posalji mi na pm

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2005
  • Poruke: 164
  • Gde živiš: Banja Luka

evo sta sam sve isprobao na svome racunaru!

Symantec Antivirus Corporate Edition v8.1.0.825
KAV 5.0.227(i sve novije verzije do 325,ukljucujuci i beta verzije)
NOD32
bitdefender 7.2 free
bitdefender 8 prof+
bitdefender 8 standard
norton internet security 2005
a2 squared free
Zone Alarm security suite 5.1 i ZA SS 5.5
KAV 6 -beta

da bi se ocijenilo usporenje kompa trebalo bi navesti i konfiguraciju, pa evo atlon2500+,512 MB ram(ddr 400),nf2 cipset.ostalo nije

bitno.Takodje sam konstantno koristio firewall(ne XP-ov),tako da dosta zasluge za odrzavanje zdravog sistema snose ZA i Sygate, te redovno krpljenje xp-a

Symantec Antivirus Corporate Edition v8.1.0.825-cuvena krekovana verzija koju mnogi i danas koriste(u radnji gdje sam kupio pc su ga
instalisali).Pa u praksi osjetno usporavanje racunara
nisam primjetio.Za 6 mjeseci koristenja nije se ni oglasio(al` ni jedan jedini put).Update je uvijek tekao OK.Dok sam ga koristio browser je bio
IE6.potrosnju resursa nisam zapamtio.Skeniranje cijelog diska (80GB) trajalo je od 15 do 20 min.Kada sam odlucio da vise necu koristiti
piratski softver instalisao sam

Kaspersky 5.0.227-trial verzija-pri prvom skeniranju racunara nasao je 5-6 trojanaca(propusteni od symanteca).Mnogi su me plasili(kao nemoj
KAV instalisati,usporice ti pc maximalno,te nestabilan je te svasta nesto).ispostavilo se da su sve to bile gluposti,racunar nije radio nista sporije
nego sa gore navedenim.Naravno iskusio sam i "legendarni " problem sa ZA ali to se lako rijesilo.U to vrijeme sam sa IE6 presao na Firefox, a i
poceo sam surfati "opasnijim" sajtovima.Racunar mi sa KAV-om nikada nije bio zarazen(mada su se u temp fajlovima pri on demand scan
povremeno moglo pronaci par zipovanih trojanaca).Mjesec dana triala je brzo proslo pa sam koristio 2 beta verzije 5.0.274 i 5.0.303.Ni sa njima
nisam imao nikakvih problema.Stalno aktivna su mu 2 procesa kavsvc.exe(uzimao je 24-25 Mb RAM), i kav.exe(od 1-5 Mb).Update je sa 227
povremeno imao nekih poteskoca ali su se novije verzije azurirale bez ikakvih problema.Skeniranje cijelog diska 80 gb je trajalo od 40 do 50
min.Sve u svemu brat rus je ostavio odlican utisak,i u dosta prakticnih situacija se pokazao izuzetno pouzdanim.Jedino mu nedostaju neke
naprednije opcije podesavanja(znam da ih ima verzija pers.pro ali je previse teska za moj dial up).Vrlo preporucljiv!
Posto mi moj studentski standard nije dozvolio da odvojim pare za kupovinu ovog parceta softvera nastavio sam sa isprobavanjem drugih
proizvoda i nabacio

NOD32 -opet trial od mjesec dana.Prvo update pa prvo skeniranje- nista zaostalo za prethodnikom nije pronasao .Posao je odradjivao korektno,
ali mi se njegov interfejs nije bas svidjeo (daleko od toga da je los ,ali meni ne "lezi").Konzumaciju resursa nisam zapamtio,a usporenje nisam
osjetio.posto sam taj mjesec spremao neke "opake" ispite nisam bas mnogo vremena proveo istrazujuci njegove mogucnosti.Zbog malo
druzenja sa NOD-om necu da ga ocijenjujem da ne bi "grijesio dusu".Istece i taj mjesec triala i slijedi

Zone Alarm security suite 5.1 pa 5.5 (da ne bude zabune verzije sa integrisanim antivirus modulom ,osnovna verzija zonealarma nema av
zastitu)-karakterise ga vrlo mala konzumacija RAM-a-ubjedjivo najmanja od svih drugih.AV modul je vrlo jednostavan i ima tek najosnovnije u
verziji 5.1 , a u verziji 5,5 je dobio par novih mogucnosti ali opet nista specijalno.Sva ta jednostavnost mi nije ulila povjerenje,mada EICAR test
fajl prepoznaje bez problema.I njegov trial je brzo prosao pa je na scenu stupio "veliki igrac"

Norton internet security 2005- koliko taj procesa pokrene pa to nije normalno, pa sigurno 10 komada(a svaki dosta RAM-a zauzme-ukupno
zauzece je preko 80 Mb,mada ni tada nisam osjetio usporenje kompa).Bas u to vrijeme pokrenem sa nekog cd-a nepoznat program i NAV mi
prijavi trojanca(ali tek po raspakivanju paketa-preskenirao sam i neraspakovan paket ali NAV je tu zakazao).Preskeniram cijeli disk i nista mi
ne pronadje.Tada sam instalisao i a2 squared free(ima samo skener u free verziji) koji mi je pronasao jos 2 trojanca srodna sa
prethodnim.Posto je taj NAV bio trial od 15 dana nije mi uopste bilo zao kada je probni period istekao.I doslo je vrijeme za

Bitdefender 7.2 free-prvo update pa skeniranje -pored KAV-a i a2 provukla su se 2 trojanca ali nisu bili aktivni u memoriji.Bit 7 ih je uredno
odstranio.Usporenja racunara nema je real time protection u free verziji nije aktivan.Uz dobar firewall,surfanje "mirnim" vodama i paznju pri
otvaranju poste sa interneta cete tesko dobiti "maliciozu".Ali posto se "malicioza" moze dobiti i sa koleginog flopija,cd-a i slicno nabacio sam

Bitdefender 8 prof+ -prvo sam deinstalisao sygate firewall da ne bi doslo do "klanja" fw komponenti.E tada me je docekalo i neugodno
iznenadjenje-bd 8+ nisam mogao da abdejtujem,pri pokusaju je update-a konstantno je javljao da nisam konektovan, sto naravno nije bio
slucaj.Poslijedica toga je bila deinstalacija bd8p+ te instalacija

Bitdefender 8 standard .Ovdje je sve islo glatko,update je prosao bez problema.Pri prvom skeniranju heruistika je pronasla sumnjivi fajl koji
izgleda nije virus(stavio ga je u karantin,a meni se nije dalo slati na analizu).Svidjelo mi se i to sto ima kontrolu registrija za ubacivanje u
startup.Stalno su mu aktivna 4 procesa
bdss.exe(21 Mb), bdmcon.exe(12Mb), vsserv.exe(6,5 Mb), xcommsvr.exe(3 Mb)-znaci sve zajedno preko nesto vise od 40 Mb.
U radu je bio ugodan,usporavanje nisam osjetio.Heruistika se pokazala u par slucajeva(zarazeni prilozi uz postu).Dosta jednostavan interfejs i
prilicno jednostavan za koristenje.Preporucljiv!Eto prije 5 dana prodje i njegov jednomjesecni trial pa sam instalisao

KAV 6 beta-usminkan interfejs ce se vjerovatno mnogima dopasti.Takodje je ubacena kontrola registrija.Posjeduje i firewall komponentu ali sam
je zaobisao pri instalaciji zbog vec pomenutih "legendarnih" sukoba sa drugim Firewall-ima.Poslije update-a slijedi skeniranje hdd-a.Prethodnik
je sve pomeo tako da KAV6 nije imao sta pronaci.Neznam zasto ali brzina surfanja mi s sa instalacijom sestice drasticno usporila tako da sam
bio prinudjen da ga deinstalisem(smrcccc, a beta key vazi jos nekoliko mjeseci-ipak je beta verzija pa necu uzeti za zlo).Nisam obratio paznju na
potrosnju RAM-a ali mi se cini da je slicna 5-ici.

I eto sad sam ponovo nabacio bitdefender 7 free i nemam realtime zastitu.Ako ne bude nekih novih triala mozda nabacim i Avasta
eto toliko...

Dopuna: 18 Avg 2005 11:52

mala ispravka-
Bitdefender 7.2 free-prvo update pa skeniranje -pored KAV-a i a2 provukla su se 2 trojanca ali nisu bili aktivni u memoriji.Bit 7 ih je uredno
odstranio.Usporenja racunara nema je real time protection u free verziji nije aktivan.Uz dobar firewall,surfanje "mirnim" vodama i paznju pri ...

ispravka se odnosi na to da se ta 2 trojanca nisu provukla pored KAV-a i a2 nego pored NAV-a,tj Nortona i a2

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2005
  • Poruke: 381
  • Gde živiš: Drugo ćoše levo iza Nedođije

Posle Oblaka i Voajera nemam sta da dodam. Moja iskustva su vrlo slicna sto se tice proizvoda Kaspersky Lab.
Jezim se od Nortona.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1120 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 5 sakrivenih i 1072 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, antonije64, Areal84, babaroga, Bobrock1, crnitrn, dankisha, deLacy, delrey, DPera, draganca, dushan, FOX, ILGromovnik, Karla, Koridor 11, Kriglord, Krvava Devetka, Lieutenant, madza, Marko Marković, Mercury, Milos ZA, milutin134, MrNo, Oscar, pein, procesor, rasok, Sirius, Srky Boy, Srle993, Steeeefan, stegonosa, Tores, Trpe Grozni, Valter071, vladulns, wizzardone, wolf431, yrraf, 79693