Gde se izgubi 4 GB?

1

Gde se izgubi 4 GB?

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 175

Pre tri meseca pokušao sam da instaliram ubuntu linoks na kompjuteru.Pre toga sam imao XP i mandraka.Kad se botovao ubuntu obrisao sam mandrak ali sa njim i XP.Posle sam to sve lepo formatirao instalirao XP ali negde mi se gubi 4 GB.Da nisu negde skriveni,nisu valjda to bed sektori?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Najbolje da instaliras Partition Magic, i sa njim ces videti sve informacije u vezi particija na hdd-u. Verovatno ti je tih 4gb 'unallocated', treba samo da uradis resize neke od postojecih particija, tj. da je povecas za 4 gb.



offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 175

Gledao sam sa njim ali nema ih nigde.

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Najverovatnije te je uključen System Restore : Start/Control Panel/System/System Restore/Turn off System restore on all drives

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 175

System restore je bio ukljucen,iskljucio sam ga i opet nista,nije to,ali u svakom slucaju hvala na predlogu.
U cemu li je problem

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Možda ti je ostala neka Linux particija (ext2, ext3, reiserfs ili swap)?

Ili ako imaš HDD od "80GB", on u stvari ima 74.5GB, možda te to zbunjuje Confused

Stvarno nemam više ideja.

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 175

Ne pre mi je pokazivao nesto vise od 80 GB.I ja mislim da je to nesto oko linuxa ali je to verovatno negde skriveno.Kako da pogledam skrivene datoteke

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Udji u Control Panel>Administrative Tools>Computer Managment>Disk Managment

tu mozes da vidis sve partije i nealocirani prostor ako ga ima, u slucaju da imas neku linux particiju pisace nesto tipa neidentifikovani fajl sistem

ako i dalje ne mozes da vidis gde nestaje onda nam postavi ovde sliku Disk Managment prozora

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 175

Kako da postavim sliku

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Izaberi link "Upload file" ispod mesta gde ukucavaš tekst, browse, izaberi sliku, Copy&Pase link Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1190 korisnika na forumu :: 46 registrovanih, 9 sakrivenih i 1135 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airsuba, ajo baba, amonsrb, aramis s, bagor10, bankulen, Bobrock1, bojcistv, ccoogg123, celik, darkangel, darkstar101, dekan.m, DonRumataEstorski, draganl, GandorCC, GORDI, kinez88, krkalon, kybonacci, Litostroton, LUDI, macak44, madza, MB120mm, Metanoja, mikrimaus, mkukoleca, naki011, nemkea71, nuke92, pacika, Parker, Romibrat, scimitar19, slonic_tonic, stankolich, tubular, vathra, virked, vobo, Webb, wolverined4, zixmix, zlaya011, 79693