Reprodukcija sa PC na TV-u

Reprodukcija sa PC na TV-u

offline
  • Pridružio: 30 Avg 2005
  • Poruke: 2

Posedujem kompjuter AMD Duron(tm) Procesor, 700 MHz, 320 MB Rama, sa grafičkom karticom ATI radeon 9200, i sve sam pokušao da reprodukuje sliku na TV ali bezuspešno tj. nedovoljno, il mi prikazuje dekstop bez ikonica ili reprodukuje samo zvuk ili titl filma, do konačnog i identičnog prikaza sa monitora na TV nisam uspeo da dodjem!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Jan 2005
  • Poruke: 684
  • Gde živiš: Uzice

Probaj desni klik misa na desktopu --> Properties-->Settings-->Advance.
Tu bi trebao da imas opciju overlay, gde bi trebao da podesis opciju Theater mode ili Same on all



offline
  • Pridružio: 27 Jul 2005
  • Poruke: 109

Ili je mozda u pitanju TV format, pronadji opciju i stavi na PAL/B.

offline
  • Pridružio: 30 Avg 2005
  • Poruke: 2

Nisam uspeo podesiti ni po Vasim instrukcijama, ali pokusavajuci sva ta podesavanja, uspeo sam sjebati Windows, tako da sam ga ponovo morao instalirati. Nakon startovanja Windowsa i prikljucenja TV-a samo je proradilo te radi bez problema.

offline
  • Pridružio: 13 Sep 2005
  • Poruke: 11

ATI Radeon 9250 ZAVRSNO UPUSTVO NA JEDNOM MESTU
Na osnovu prethodnih predloga i licnog iskustva:

1.Prvo i osnovno NA UKLJUCIVATI kabl za TV out dok se instaliraju drajveri za graficku !!!!
2.Ukoliko ste ovo vec uradili DEINSTALIRAJTE drajvere,
ponovo ih instalirajte i restartujte komp, sa ukljucenim kablom.
3. Display Properties > Advanced( "monitor 1" -monitor ispred vas-) > Displays >
> TV ako je crven ukljuci da pozeleni > Apply > ok
4. VAZNO !!! Display Properties > Advanced monitor 2 zadnje dve opcije NECEKIRANE !!!
u protivnom sve morate ispocetka.

ukljucili ste TV (clonirali)
- Ukoliko imate potrebe da iskljucite kabl, nakon ukljucenja:
dovoljno je ponoviti postupak 3.
- imate sliku na TV nemate na monitoru :Overlay > Theater mode options > cekiraj Theater mode.
Full screen video i 4:3 (Standard TV) > Apply >ok
- crno bela slika : U Displays > Klik na TV > Format > izaberi Yugoslavia, PAL B > Apply > ok
- BS player, Power DVD rade besprekormo
- Mv2 PLAYER options > pc/tv > tv mode > monitor > monitor2 stavis,
i na TV-u ce ti biti film sa prevodom, a desktop monitora ostaje slobodan da radis nesto drugo

Sve je vec provereno i odlicno funkcionise !!!!

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2005
  • Poruke: 10

Imam problem povezao sam TV i PC sa S-VHS kablom i slika mi je crno bela, ako to uradim sa cincevima slika je u koloru dali ima neke pomoci ili da se zadovoljim sa cincevima. Kartica je 9200 SE

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1132 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 7 sakrivenih i 1081 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airsuba, ajo baba, Andrija357, ArchaBasha, Asparagus, babaroga, BraneS, BSD, bufanje, cifra, Darko8, dmdr, doktor1964, draganca, draggan, GenZee, gorican, HogarStrashni, HrcAk47, Ivica1102, Krusarac, Krvava Devetka, Kubovac, kybonacci, LUDI, mikrimaus, mile23, milenko crazy north, milimoj, milos.cbr, moldway, nemkea71, oldtimer, opt1, Panter, panzerwaffe, Parker, pein, stalja, vathra, Velizar, Webb, YugoSlav, Zi0mek