Telekom - SMIN - "birali ste nepostojeci broj" ...

1

Telekom - SMIN - "birali ste nepostojeci broj" ...

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

www.telekom.rs je objavio vest 17.11.2003.:

Elektronske veze normalno funkcionišu

Povodom interesovanja pojedinih sredstava informisanja za eventualni zastoj u funkcionisanju interneta i platnog prometa u Srbiji, Preduzeće za telekomunikacije "Telekom Srbija" a.d. obaveštava javnost da sve elektronske veze koje idu preko "Telekoma" funkcionišu besprekorno. Internet radi normalno, platni promet takođe.

Ukoliko zastoja ipak ima, "Telekom Srbija" nije ni na koji način odgovoran za njih. U svim takvim slučajevima, korisnici treba da se obrate direktno provajderu preko koga koriste internet vezu.

~~~~~~

E sad ja pitam: kada pozovete SMIN (svi brojevi na 042 mrezi) i dobijete zauzece vi odmah pozovete podrsku vaseg provajdera i pitate zasto su linije stalno zauzete. Dobijete odgovor da ima sasvim dovoljno slobodnih linija i da probate ponovo.
Vi probate ponovo - i opet zauzece.
Opet nazovete podrsku i opet ista prica.

ili (situacija #2)
Kliknete na Connect (ili Dial) i cujete iz kompa: "Birali ste nepostojeci broj. Obratite se sluzbi 988..."
Nazovete 988 i pitate sta se desava. Odgovor: ne znam... nazovite vaseg provajdera.


Pa sad ja pitam sve (i korisnike i ove ostale): ko je tu sada ko ???
Nazovem YU pak salu u BG i tek posle 5h cekanja-zivkanja, pojavljuje se inzinjer koji posle 2h rada ne moze nista da kaze - ostavi poruku zasto to ne radi.
(samo da ne bude prica od proslog weekenda kada je Telekom poceo da radi u petak prepodne i nije znao kako da zavrsi posao i u kontaktu sa Engleskom firmom, tek u ponedeljak, od koje su uzeli opremu saznaju da to ne moze tako kako su oni zamislili. SMIN je proradio tek u ponedeljak kasno poslepodne.)

(nastavice se za 15 min)

TNX to GoranK i AxeZ.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Telekom, telekom, telekom..... naša noćna mora.
Gospoda iz telekoma ne mogu da mi objasne kako moj kum koji je kupio od mene moj računar sa stanom u Zemunu i digitalnom centralom na trojku, ne može da se nakači "dial up"-om na internet preko 14.4 Kb/s i to smo probali sa tri raličita provajdera. Da napomenem da je taj isti modem koji on ima kod mene na Novom Beogradu uspostavljao konekcije i po 44.0 Kb/s.
Neko nekog tu laže, a gotovo sam siguran da Telekom laže mene.



offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

... nastavak price:

Vreme reagovanja im je ... cca 6h.
Sad u ~15h sam se cuo sa nekim inzinjerom i kaze da je situacija alarmantna. Vid molim te (!?) a ja od 09h zovem stalno i pitam sta se desava.
Bolje da ne znate sta su uradili: u petak su presekli neki kabel u centralnoj sali u BG.

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

17:12h
... radi.

Odoh ljudi ... ko ne moze da se konektuje -
- za Win korisnike: ALT+F4 Telekom
- za Linux korisnike: killall -9 Telekom


Ajd uzdravlje.

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

I ono zadnje sto sam saznao je da ipak nije sve do YUpak sale bilo. Bilo je nesto i do samog Alcatela NS.

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2003
  • Poruke: 266
  • Gde živiš: bg

@GoranK
Imala sam i ja takav problem sa digitalnom centralom, prvo mi je konekcija bila 14.4 a posle nisam mogla ni da se nakacim uopste.
Kasnije sam promenila u settings za modem u ATX0, i bilo je bolje.
Mada, tek nakon sto smo zvali centralu da nesto nije u redu sa linijom, oni su rekli da su nam slali prejak signal, i da ce da ga oslabe.Nakon toga, da kucnem u telefon, radi ok.

offline
  • SkY  Male
  • Boondock Saint
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 1060
  • Gde živiš: Vozdovac (MyCity South Side)

@GoranK

Kum ti je na PCM-u, ali ne 'obicnom' nego na fancy verziji, tj. ima i FM modulator, pa na njemu su moguce i konekcije od 'cak' 16.8 Kbps, a ne samo 12.2 Wink

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

@vevericka
Hvala puno, probao sam i to.

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2003
  • Poruke: 266
  • Gde živiš: bg

Pa jel ste resili problem ili...?

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Ma ništa kako okreneš. Biće da je u pitanju ovo što je SkY rekao, posebnim uređajem su izdelili jednu fizičku liniju na 4 telefonska broja tako da tu nema mesta za protok interneta. Sa tim ucetvorostručivanjem kapaciteta centrale u pogledu brojeva takve linije nemaju pun frekventni opseg koji je neophodan modemima, vec daju samo onaj opseg koji koristimo u razgovoru.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1209 korisnika na forumu :: 47 registrovanih, 9 sakrivenih i 1153 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, airsuba, ajo baba, amonsrb, aramis s, bagor10, bankulen, Bobrock1, bojcistv, ccoogg123, celik, darkangel, darkstar101, dekan.m, DonRumataEstorski, draganl, GandorCC, GenZee, GORDI, kinez88, krkalon, kybonacci, Litostroton, LUDI, macak44, madza, MB120mm, Metanoja, mikrimaus, mkukoleca, naki011, nemkea71, nuke92, pacika, Panonsky, Parker, Romibrat, scimitar19, stankolich, tubular, virked, vobo, Webb, wolverined4, zixmix, zlaya011, 79693