last.fm

1

last.fm

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Koristi li još neko ovo?

www.last.fm

last.fm je internet radio, ali s malom razlikom. Sajt traži da instalirate mali plug-in u program koji koristite kao player. Plug-in šalje vašu play listu na njihov server gde se podaci upoređuju sa play listama drugih korinsnika i na osnovu toga sajt sastavlja program internet radija koji bi trebalo da odgovara vašem ukusu. Cela stvar je zasnovana na open-source tehnologiji tako da je opasnost od nekog malwarea dosta mala. Ko ne veruje može da pregleda source.

Ja se sad igram s ovim čudom i dosta je zanimljivo... naravno radi samo ako imate brz net.

Sajt može da vam da i preporuke, tj. šta drugi korisnici koji slušaju neke bendove slušaju još pored toga. Neverovatna stvar je što radi i za srpske muzičare.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Ekstre je, pogotovo sto je to nekada bio audioscrobbler, koji sam godinama koristio... e sad su se udruzili i cepaj mile... ali muziku i ne slusam u poslednje vreme nesto narocito, pa mi playlista poluprazna...



offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Ma mene je oduševilo s kojom preciznošću pogađa kakve stvari idu uz ono što ja slušam! Najvolja stvar od kad se pojavio mp3 :-) Ko što je radio uvek trebao da bude :-)

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Pa meni i ne pogadja toliko, ali prvenstveno zato sto je javni kompjuter (keva+cale+sestra+ja), i svako slusa neku mjuzu, a ja talenat stavio plugin na winamp... i onda odjednom vidim recimo Bob Marley 188 puta na listi prvi, i to jedna ista pesma... Ili mi se provuce Stoja, kad pravim sh*t zurke Wink, ali generalno, nije lose, ne dere mi memoriju, a jedino sto me stvarno nervira je sto uzima podatke SAMO iz id3 taga, tako da ako pesma nije mp3 ili nema id3 tag, nece je ni listati na sajtu...

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2005
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: Zemun

E,ja sam jos ko zna kad naisao na taj sajt,ali nista nisam mogao da uradim jer imam brzinu od 64kb.Da li tu postoji spisak pesama na koje mozes da kliknes i da ih slusas koliko god puta hoces?MIslim,recimo trazim neki bend i onda se pojavi spisak od petnaestak pesama koje su dostupne za slusanje.Davno sam bio na tom sajtu pa ne znam,a i nisam mogao to dobro da proverim zbog brzine.Uostalom,kolika treba da bude brzina da bi se sve to lepo slusalo?

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

Evo kako da slusate vase omiljene pesme na last.fm radio stanici iako niste pretplatnici Smile

Iliti kako da napravite listu omiljenih pesama kao npr. u winampu. Smile

Potrebno:
1. da znate da tag-ujete pesme ovde na last.fm
2. lista pesama koje volite Razz



Elem, kako se radi:
Uzmete ili sa vase liste ili sa globalnih tagova, radio stanica, chart-ova ili gde vec nadjete vase omiljene pesme i tag-ujete sve pesme koje zelite pod nekim UNIKATNIM nazivom, znaci najlakse vas username neka to bude, npr. pera123. Ovim ste (delimicno) osigurali da ne ulete tudje pesme na vasu favourite listu, premda moze uvek da se nadje neki dokonjak koji ce da tag-uje sa vasim unique tagom, ali necemo sada o tome, polazi se od hipoteze kako su svi dobri i cvece i prolece... Razz

Kada tagujete sve pesme koje zelite sa tim unikatnim tag-om, startujete last.fm radio player (ko nema pravac na downloads link gore), i odete na vas tag/listu... gore ima Start Radio (1 Station) i onda jos samo ostaje da uzivate Smile

Dopuna: 10 Feb 2006 8:20

eh da... mojne neko da misli da je ovo neki cheat ili zabranjeno... pa da mi obrise post bez razloga... mislim... open your mind ppl Smile see the difference...

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2004
  • Poruke: 2970
  • Gde živiš: Treading On My Dreams

Hvala za uputstvo Matrix, verujem da će svima biti od koristi Wink
Anyway, korisnik sam Last.FM-a već neko vreme i prezadovoljan sam! Vidim da su sada ubacili neke nove funkcije i malo našminkali sajt a ima i nekoliko novina. Ne znam koliko vredi biti registrovan korisnik?
Anyway, veoma dobar sajt, zaslužuje da bude izdvojena tema.

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

@Pretender. U oktobru prosle godine su imali nekih problema sa jedno 50000 naloga, i kao odstetu su svim tim nalozima do nove godine dali status registrovanog korisnika (ona plava ikonica...) Elem, i ja sam bio u toj grupi i mogu ti reci da za nase uslove NE vredi para... pogotovo ako samo hoces da slusas muziku, ili da tagujes svoju... Kao registrovan imas par alata vise, recimo da pravis sopstvene top-liste za sajtove (to imaju i free nalozi, ali ne mogu da prave nove templateove) i slicno...

Btw, juce naleteh na jos jedan ovakav servis, jos je novi, beta, zove se pandora i za sada je samo kao predicting radio, znaci vi mu date ime benda koji volite, on na osnovu toga pusta muziku. Meni je jako dobar, malo zna da secka zbog veze, ali generalno jako lepo odradjen, i radi preko weba, ne treba nista osim browsera... (da ne zaboravim, http://www.pandora.com)

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2004
  • Poruke: 2970
  • Gde živiš: Treading On My Dreams

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

Kako ovo nisam video ranije! Odlicna ideja! Pridruzio sam vam se evo i mene ovde :-)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 974 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 9 sakrivenih i 922 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., airsuba, arton, Battlehammer, Brana01, celik, cinoeye, darios, djboj, drimer, Dvojac005, dzoni19, Frunze, Ilija Cvorovic, Karla, kolle.the.kid, Kubovac, kybonacci, Lieutenant, Marko Marković, mercedesamg, MiGac, mikrimaus, milenko crazy north, Mixelotti, mkukoleca, Nemanja.M, ObelixSRB, operniki, Panter, pedjolino76, rovac, sabros, Sirius, slonic_tonic, Srle993, stegonosa, Stoilkovic, vlad4, vlajkox, vrag81, yrraf