Password za WXP

1

Password za WXP

offline
  • neks 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Sep 2005
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: HN

Stvar je ta sto ne mogu da se logujem na sistem posto password koji sam postavio Windows-u XP ne prihvata.
Znaci ,Kako se ulogovati na Windows XP ,kada zaboravimo password .
Kolega mi je dao razbijac passworda za WXP/2K koji sam narezao na disk,ali nece da se boot-uje sa njega.Taj fajl zauzima 151MBi trebalo bi da dozvoli reset passwrda,ali meni to ne polazi za rukom.
N;U biosu sa omogucio da se bootuje sa CD ROM-a.

Molim ,za malo vremena,
Unapred Hvala!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

Jesi probao safe mod pa da se logujesh kao administrator? Mozhda tu nije setovan pass ili se secash tog pass-a.. Kad udjesh kao admin mozhesh resetovati pass za bilo kog usera iz control panel - administrative tools - Computer Management - Users - desni klik change password



offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Možeš probati sa programom ERD Commander. Butabilan je i stvara virtuelno XP okruženje, nešto slično safe modu samo što je virtuelno. Pored brojnih alata koliko se sećam ima i jedan baš za šifre pa možeš probati. Mislim da bi ti pomogao...

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

probaj da se logujes kao username :administrator, pass prazan

offline
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 27
  • Gde živiš: Novi Sad

Ako nisi stavio sifru za administratora prilikom instalacije,onda kad izadje slicica za logovanje pritisni dva puta zaredom CTRL+ALT+DELETE, i kucaj Username:administrator,Password-ostavi prazno,mada su ti ovo vec odgovorili prethodno.Ako imas sifru onda nabavi Hiren's boot cd i pokreni program Active Password Changer 2.1.Pazi sta radis jer nema garancija da se nesto nece sj...ti!
Na kraju proveri da ti nije ukljucen CAPS LOCK kad kucas sifru.

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2005
  • Poruke: 720
  • Gde živiš: Beograd

Bilo bi dobro kad bi imao jos jednog usera, pa odatle lako mozes da resetujes sifru, ali ovako... Pogledacu malo pa cu reci ako nadjem nesto

offline
  • neks 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Sep 2005
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: HN

Imam usera,ali on nema administratorska prava.
Ovo sto ste mi predlozili sjutra cu da probam,jer danas nijesam stigao.
Razmisljao sam da probam sa raznim alatima za Password Recovery .
Ima ovaj besplatni
1.Offline NT Password &Registry editor,cini mi se dosta komplikovan ,mada ga hvale

ili ECBCD-Emegency Boot Disk ,ima ga u dvije ver.
od 4.5 MB i 16.7MB,

ali mi se cini da je najednostavniji Passware Password Recovery Kit(WinKeyd),barem meni se tako cini ,Sta Vi mislite?

Hvala na Vasim odgovorima,isprobacu pa cu Vam javiti!

offline
  • soxxx 
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 1482
  • Gde živiš: Gracanica, Kosovo

Offline NT Password & Registry editor i EBD su oba dobri, ja sam moj resetovao sa Active@ NTFS Reader for DOS (ili bese Offline NT? Ne secam se vise) nije previse komplikovan, trebas samo da znas par osnovnih komandi a i imas objasnenja dok resetujes-krajnje jednostavno. Uostalom kad skines fajl dolazi ti i manual, ako se ne snadjes javi.
Imas i linux boot diskete sa NTFS (ako ti je sistem NTFS) drajverima koje isto tako mozes da iskoristis npr. tomsrtbt - The most GNU/Linux on one floppy disk, ili idi na bootdisk.com pa nadi sta ti je potrebno. Ako hoces malo da se poigras boot-uj sistem Knoppix-om, kopiraj SAM fajl (systemroot\winnt\system32\sam a ako ti je ukljucen syskey onda i system fajl u istom direktorijumu) pa "rasturi" password nekim programom npr. LCP cisto zabave radi. Javi sta su uradio.

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2005
  • Poruke: 797
  • Gde živiš: Niš

Jesi li probao sa administratorskom sifrom koja je po defaultu administrator?

offline
  • neks 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Sep 2005
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: HN

Problem je rijesen,
Onaj "razbijac" pass.-a za W2K/XP/2003 sto sam pisao u uvodnom postu u stvari nije to nego program ERD Commader 2005.
Moja greska je u tome sto ga nijesam pravilno snimio na CD,pa se zato nije moga boot-ovat.
Naravno,morao sam isprobati neke savjete koje ste mi pisali,i nije pomoglo.

@soxxx cito sam da moze Knoppix-om (jel mislis na LiveCD distribuciju) cini mi se kao interesantno ,al nemam ga ,moze li to sa SuSe 9.2 LiveCD?
Ovo ih probo,bas me zanima,al bar da imam vremena.

@rapha,mnogo mocan program u to sam se uvjerio danas.


Ipak ovaj ERD .......je najbrze rijesenje,jos kad bih imao neki alat sa kojim bih mogao procitati taj password ,cisto da budem siguran da sam ga ja postavio.


Pozdrav!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 984 korisnika na forumu :: 11 registrovanih, 0 sakrivenih i 973 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Bubimir, Dorcolac, indja, mean_machine, Mi lao shu, Milos ZA, mnn2, panzerwaffe, procesor, stegonosa