WinXP+SP2 problem

WinXP+SP2 problem

offline
  • Pridružio: 10 Dec 2004
  • Poruke: 658

Nakon peripetija iznetih u temi
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=23181&highlight=
odlucio sam se da instaliram XP+SP2 ( i nije neki bauk, kako sam mislio Wink ).
Medjutim, sada tek nastaju problemi Mad
Explorer puca skoro svaki cas (kada hocu da otvorim neki folder putanjom
My Comp.-> D ili C particija->folder , moze da pukne u svakom trenutku).Dobro, ovo mi se i ranije dogadjalo, mada dosta redje, ali ono sto me najvise nervira je to sto sva podesavanja vraca na default( volim da mi Taskbar bude na autohide i popunjen Quick Launch ikonicama Crying or Very sad )
Danas sam uradio reinstal i imam neka nova zapazanja:
1.prvo mi je negde na sredini instalacije izbacio poruku
Sub-component COM+ raised an exception while processing the OC_COMPLETE_INSTALLATION setup message.
d:\nt\com\com 1x\SRC\complussetup\comsetup\ccompluscatalogsetup.cpp(line 528-)
Error code= 0x8000ffff
Catastrophic failure
Currently there is no help for this error message.Please see systemroot\comsetup.log for more details

ova poruka je bila i prethodnog puta, ali sam je sada zapisao( mozda sam pogresio u nekom slovu)
Dalje u prvom trenutku mi se ucinilo da je ovoga puta sve u redu, instalacija drivera i programa je protekla normalno, bez "pucanja" Explorera.Ali kada sam otvorio Network Connections Explorer puca Evil or Very Mad
Za sada nisam stigao da isprobam kako rade i jos neki programi , ali sam juce imao dosta problema ( pucanje i potom non responding , koji se ne gasi odmah kao ranije vec traje vise 10-ina sekundi)
Da li je problem do CD-a ili sta vec?
PS nisam uspeo da instaliram drivere za zvucnu karticu (integrisana Realtek), pa ako mi neko moze pomoci, upload-ovao sam sadrzaj foldera
https://www.mycity.rs/must-login.png
Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Postoji vise potencijalnih problema. prvi na koji bih posumnjao je da ti je disk los. Druga varijanta koja moze da se desi je da si instalirao sa sp1 pa updateovao sa sp2 posle inatlacije sp1. E i to zna da zeza, ako imas vremena i zivaca, probaj da nabavis windows xp instalaciju sa sp2, ili nadji neki program za slipstream - nLite recimo (http://www.nliteos.com/) i odradi sa njim novi disk. Trece, Fino ti kaze pogledaj systemroot\comsetup.log ... (systemroot je obicno c:\windows, pa ti nadji c:\windows\comsetup.log i pasteuj ga 'vamo da vidimo sha je...)
Ima i problema kad updateujes sa windowsa 98, tako da probaj i da instaliras sa cistog harda.
Desava se da baca tu gresku i kad imas non stop internet vezu, ali jako retko (neka konekcija pobrljavi nesto... )
0x8000ffff greska je jedna od najgorih microsoftovih gresaka, i jedino sto ti ostaje je da doooobro razmislis o reinstalaciji.

Ovo jesu driveri za realtek, ali samo kad su instalirani. Dakle treba ti PAKET drajvera, koji mozes naci na njihovom sajtu, ili na spoftpediji ili slicno.

Jos bih ti preporucio da ako imas kakav-takav net (kabl, adsl, wireless) a vidim da imas kabl, da skines autopatcher xp (http://www.neowin.net/forum/index.php?showforum=89) i updateujes win sa njim. (tezak je oko 150 mb, ali se isplati, to je skup oficijelnih windowsovih zakrpa. moguce je da te i neka odnjih jednostavno kaci.)



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 995 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 9 sakrivenih i 933 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Areal84, Bane san, Bobrock1, Boris90, Bubimir, cavatina, ccoogg123, delrey, Denaya, dragoljub11987, drimer, dulleo, eaglehawk, Hans Gajger, ikan, ivica976, Joco Skljoco, Karla, kikisp, Krusarac, kybonacci, ladro, Marko Marković, mile23, Misirac, mkukoleca, Ne doznajem se u oružje, Oscar, pacika, panzerwaffe, pein, raso7, rovac, royst33, S2M, sasa76, Singidunumac, skvara, Srle993, ss10, theNedjeljko, tubular, vathra, vobo, voja64, wolf431, Wrangler, Yellow Pinky, zastavnik, zdrebac, zixmix, zixo