Anti-Dialer

1

Anti-Dialer

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 297
  • Gde živiš: Vranje

Koji je najbolji anti dealer program i daliga u sebi sadrze programi:
Ad Aware proffesional,SpywareDoctor

/m4rk0 editovao naslov da ne bi ljudi mislili da trazis dialer, vec anti-dialer Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Avg 2005
  • Poruke: 164
  • Gde živiš: Banja Luka

jel to mislis na program protiv dilera?
e takav jos nije izmisljen, zasad je narodna milicija efikasnija :-)

ako mislis na anti dialer dobar je checkdialer, a gore navedeni ne sadrze takvu zastitu(osim sto mogu da uklone neke dialere)



offline
  • Pridružio: 24 Avg 2005
  • Poruke: 74
  • Gde živiš: Novi Sad

Dialerwarner: swisscom-fixnet.ch/FxRes/NR/rdonlyres/B.....ogramm.exe
Stiti konekciju, pronalazi i uklanja dialere. I naravno koristi Firefox ili Operu.

offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Imaš i T-Com Antidialer. On ih ne čisti već samo sprečava konekciju preko nepoznatih brojeva telefona. Nije loš, postoji i tema u windows-downloads pa potraži...

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 297
  • Gde živiš: Vranje

BlackDog ::Dialerwarner: http://www.swisscom-fixnet.ch/FxRes/NR/rdonlyres/B.....ogramm.exe
Stiti konekciju, pronalazi i uklanja dialere. I naravno koristi Firefox ili Operu.

Pa da znam daje Firefox ili opera o.k.Ali ja koristim AV Kasperski a kod njega nemoze da da radi real taj proteksan na firefox i operu samo na IE.
A da menjam AV program nepadami napamet zasada.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

www.emsisoft.com

a squared free 1.6 ... superB program za Dialere Wink

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2006
  • Poruke: 217

Koji besplatan program mi preporucujete za uklanjanje dialera? Vec nekoliko mjeseci dobijam ekstremno visoke tel. racune.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 1251
  • Gde živiš: Podgorica

i meni bi trebao neki free jer mi je Spy Sweeper kao pronašao i uklonio
a sledeci put je opet ga ponašao...

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2005
  • Poruke: 57

Postoje posebni antidialer alati koji su namjenjeni samo detekciji dialera i vrlo su pouzdani u tome (rekao bih da im je detekcija oko 99%). Za brisanje dialera se ponajprije koriste antispyware alati (iako i antivirusi mogu detektirati dialere, ne rade to tako dobro). Za zaštitu od dialera najbolje je imati oba, antidialer za prevenciju poziva dialera te spoznaju da je dialer pristuan na sistemu - antispyware za brisanje dotičnog sa sustava (mada se sa antidialer aplikacijom i white/black listama može zabraniti pozivanje nekog broja - bezda korisnik intervenira svaki put. To ipak nije preporučljivo jer šta ako antidialer zakaže kod pokretanja, drugi sloj zaštite ne postoji.) kako bi se maknula "uvijek pristuna prijetnja" od dialera koji stalno, iznova pokušava zvati inozemne brojeve...Postoji jedan hrvatski antidialer imena T-Com Antidialer. Nije napredan, dapače, vrlo je jednostavan za upotrebu sa osnovnim opcijama - a one su ti sasvim dostatne). Što se antispyware alata tiče; SpySweeper, Spyware Doctor, Ad-Aware...prva dva, su možda i najbolji antispyware alati današnjice.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd

Moje iskustvo je da je imati software koji ce zabraniti modemsku konekciju sa svim brojevima osim dozvoljenim (za dial up recimo) i na taj nacin eliminise pretnju cak i sa zarazenih racunara.

Paket F-Secure Internet Security upravo to radi.

Za otkrivanje i uklanjanje dialer programa imas Icy-jev spisak antispyware programa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1338 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 4 sakrivenih i 1304 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bojank, bojcistv, ccoogg123, CikaKURE, darkangel, dekir, Djordjevic, DonRumataEstorski, dragoljub11987, drimer, Excalibur13, galijot, Georgius, hyla, ikan, jackreacher011011, janbo, Kubovac, Lazarus, Leonov, Mcdado, Milometer, Milos ZA, milutin134, mnn2, novator, sasa87, Srle993, Trpe Grozni, Vlada1389