Trojanci

1

Trojanci

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2003
  • Poruke: 4

Kada pokusam da otvorim sajt nekog pretrayivaca, pojavi mi se poruka u opasnosti si, ynamo tvoju ip adresu... u donjem desnom uglu pise IE trojan. Kada sam ukljucio kasperskog, detektovao je TrojanDownloader.Win32.IstBar.ag, ali ne moye da ga ocisti. Skinuo sam update AV , obisao stotine sajtova i nista nisam uradio. Sta da radim.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Restartuj računar, uđi u "safe mod", startuj KAV i skeniraj komp., kad ga AV nađe obriši ga i to je to.



offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Dozvoli KAV-u da pobrise sve fajlove koji su vezani za tog trojanca. Pazi samo da ne pocistis i neke vazne fajlove.
Ako ne znas - ostavi nam listu pa cemo da vidimo sta valja a sta ne valja.
Koji Windows imas ?
Koja verzija KAV-a ?

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2003
  • Poruke: 4

Windows98
Avp Platinum 5Y ali on nista novo ne otkriva.
Ne detektuje vise trojanca. Svi moji problemi ( za sada) su da kad god pokusam da odem na neki svetski pretrazivac otvori mi se ista strana, odakle me teraju da kupim neku zastitu od hakera, koja mi omogucava privatnost ...
kada odem na symantech, nudi mi se posle virus alerta kupovina Mcafee, a pise da su prisutni w32/lovsan.worm i w32/sobig.h@mm

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Ajd ti lepo skini sledeci cleaner pa vidi sta sve imas:

http://virus.neobee.net/cleanery/clrav/clrav.com

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

ili probaj da nadjes na net-u SpyBot - Search&Destroy, pa vidi sta ce ti on naci....

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2003
  • Poruke: 4

Nista za ciscenje. Da li ja imam nesto super novo!

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

Hajde oladi ::Nista za ciscenje. Da li ja imam nesto super novo!

Pokreni CLRAV iz komandne linije sa CLRAV /s tako ce detaljnije da proceslja...

offline
  • joe 
  • Građanin
  • Pridružio: 15 Dec 2003
  • Poruke: 54

Probaj takodje sa Spy Sweeper (Webroot)

Cool

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

daj primer koji pretrazivaci ti to jave, ja prvi put cujem za tako nesto u opasnosti si znamo tvoju ip adresu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 917 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 5 sakrivenih i 882 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, A.R.Chafee.Jr., antonije64, bojcistv, BRATORIII, cinoeye, crnitrn, darionis, dejoglina, dushan, Džordžino, FOX, Georgius, Karla, ladro, laki_bb, Leonov, Litostroton, loon123, mercedesamg, Mercury, nikoli_ca, Parker, royst33, Srle993, stegonosa, suton, Trpe Grozni, vathra, vukovi