Slika u boji na TV

1

Slika u boji na TV

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2005
  • Poruke: 77

Molim vas ako mozete da mi odgovorite na moj problem: Imam graficku NX6200AX 256MB memorije i 64 bit. I uzeo sam kabal da prikljucim TV na komp. I sta se desilo sve radi ali na TV mi pokazuje stalno crno belu sliku i probao sam sve palove da menjam i nista, znaci sa svim palovima koji su u kompu nemogu da dobijem sliku u boji. TV mi je SAMSUNG kupio sam ga pre 5 godina novog. Da li znate u cemu je problem i sta da radim????’



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Feb 2005
  • Poruke: 176
  • Gde živiš: Nis

heh. I ja imam isti problem (ATI 9200 i 9600). Mada, mislim da je problem sa chipom za input na samom Samsung TV-u.
Ako neko zna za sigurno - neka kaze.



offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Koliko se ja secam ni ja nisam mogao ATI 9250 da nateram da da je kolor sliku takodje na Samsung TV-u Smile. Ovo mi vec ne lici na slucajnost nego na neku zakonitost Very Happy.

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2005
  • Poruke: 10

Imam slican problem. Kartica je ASUS RADEON 9200SE. Dok sam koristio koaksijalni izlaz imao sam kolor sliku, cim sam upotrebio S-Video izlaz slika je bila crno-bela. Probao sam na drugom racunaru isti efekat. Cak sam pokusavao vezu DVD (Samsung) -TV(PHILIPS ) putem S-Videa opet isto crno-belo. Inace TV - DVD preko koaksijalne veze radi perfektno u koloru. Mislim da je problem crno bele slike vezan za S-Video prikljucke i neka podesavanja. Na zalost jos uvek nisam otkrio koja.

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2005
  • Poruke: 77

miletovmile ::Imam slican problem. Kartica je ASUS RADEON 9200SE. Dok sam koristio koaksijalni izlaz imao sam kolor sliku, cim sam upotrebio S-Video izlaz slika je bila crno-bela. Probao sam na drugom racunaru isti efekat. Cak sam pokusavao vezu DVD (Samsung) -TV(PHILIPS ) putem S-Videa opet isto crno-belo. Inace TV - DVD preko koaksijalne veze radi perfektno u koloru. Mislim da je problem crno bele slike vezan za S-Video prikljucke i neka podesavanja. Na zalost jos uvek nisam otkrio koja. A KAKO DA NAPRAVIM KOAKSIJALNU VEZU TV-DVD

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

miletovmile ::Imam slican problem. Kartica je ASUS RADEON 9200SE. Dok sam koristio koaksijalni izlaz imao sam kolor sliku, cim sam upotrebio S-Video izlaz slika je bila crno-bela. Probao sam na drugom racunaru isti efekat. Cak sam pokusavao vezu DVD (Samsung) -TV(PHILIPS ) putem S-Videa opet isto crno-belo. Inace TV - DVD preko koaksijalne veze radi perfektno u koloru. Mislim da je problem crno bele slike vezan za S-Video prikljucke i neka podesavanja. Na zalost jos uvek nisam otkrio koja.

Cesto sam vidjao da je problem do S kabla. Evo i resenja koji je meni funkcionisalo:
- rastavis taj deo kabla koji se kaci na karticu
- zamenis redosled za 'metalne pipke' i to na nacin levo<>desno (nikako gornja 2 sa donja 2)

Probaj pa javi dal si uspeo

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2005
  • Poruke: 109

@NtC

Potpuno si u pravu. Tip u servisu kod mene to rešava tako što prelemi tv kabla., zameni mesta dveju žica na njemu. Sad ali nemogu da se setim koje pošto me to neinteresuje jer važi samo za asus tv izlaz a ja imam n´vidiu Smile

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

Ne mogu da se setim koje su zice boje posto dugo nisam imao taj slucaj. Po nekom standardu ima 2 istobojne zice koje ne treba dirati, znaci menjaju se druge 2.

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2005
  • Poruke: 10

Mislite da rasturam prikjucak S-Video ili da seckam kabal pa da prespajam. Malo mi je mozda komplikovano rasturanje prikljucka s obzirom da je on zaliven.

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2005
  • Poruke: 77

CrniGruja ::@NtC

Potpuno si u pravu. Tip u servisu kod mene to rešava tako što prelemi tv kabla., zameni mesta dveju žica na njemu. Sad ali nemogu da se setim koje pošto me to neinteresuje jer važi samo za asus tv izlaz a ja imam n´vidiu Smile
pa ja imam n´vidijin TV izlaz (s video), pa nemogu da dobijem sliku u boji.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1349 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 8 sakrivenih i 1297 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Alibaba1981, antonije64, bagor10, Battlehammer, Bubili, cikadeda, darionis, darkangel, Dimitrise93, Dorcolac, DPera, draganl, Faki-Valjevo, FileFinder, GandorCC, hooraay, hyla, ikan, Istman, janbo, Karla, kihot, kolle.the.kid, krkalon, kybonacci, Mcdado, mercedesamg, MilosKop, milutin134, Mixelotti, mocnijogurt, nemkea71, Parker, prashinar, royst33, S-lash, Stoilkovic, Toper, vathra, Vlada78, wolf431, YugoSlav, zbazin