Atomix Linux - besplatne obuke za usere i administratore

1

Atomix Linux - besplatne obuke za usere i administratore

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

Da razjanimo o cemu se radi. Dok se mnogi ne mogu ni odluciti koju linux distribuciju da izaberu, jos vise njih ne ume da procita ni dokumentaciju na engleskom, a kamo li da koristi linux.... Shocked

Za Red Hat Linux i Fedora Linux ste svi culi.... Zelelite takav linux, a jos da ima i dokumentacije na nasem? Nije nikakva sala, ali takav linux postoji. Proizvod 'nasih' ljudi i to iz Novog Sada, dokumenti napisani na nasem itd...

Ajmo sad korak dalje... Besplatna obuka svakog vikenda za Atomix Linux Cool

Iako sam napisao besplatan mnogi ce opet pitati: "ipak koliko kosta?"... Besplatno je !!!! Imate podrsku za sve potrebne uredjaje, Atomix je user friendly, lako za koriscenje, lako za nauciti, i jos mozete da trazite podrsku na nasem Smile

Citat:Atomix je:

* Slobodan, stabilan, pouzdan i siguran operativni sistem baziran na Linux-u.
* Lak je za učenje i korišćenje. Posle jednostavne, brze i lake instalacije spreman je za upotrebu.
* Trenutno aktuelna verzija, Atomix 3.2, je prva javno dostupna verzija posle skoro 3 godine razvoja i tri predhodne verzije 2.0, 2.2, 3.0.

Ono što izdvaja Atomix od ostalih operativnih sistema je:

* Domaći proizvod urađen po svetskim standardima.
* Napravljen radom i znanjem ljudi koji žive i rade u ovoj zemlji.
* Obezbeđena tehnička podrška.
* Stalno unapređenje i poboljšanje.
* Tim ljudi koji rade na razvoju.


Obatimo paznju i na detaljnu dokumentaciju:
Atomix Uputstvo - za korisnike
Atomix Administracija - za administratore

Atomix screenshots:
http://atomixlinux.org/Gallery/AtomixLinuxScreenshots/photoalbum_view

Galerija slika (sa obuke i sl.):
http://atomixlinux.org/Gallery/photoalbum_view

Ukoliko neko ipak tvrdi da je eto bas neka druga linux distirbucija bolja, izbor je slobodan, znaci nek koristi bilo sta drugo. Ako je neko zainteresovan za Atomix nek poseti stranicu http://www.atomixlinux.org/ Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 2

100% tacno, posto ja idem tamo, svake subote osim ove Sad, nisam imao vremena al dobar je linux baziran na fedora platformi, stabilan na 5 cd. mozete kupiti tamo ili kod ntc Smile



offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

U licnom, face to face susretu sa Gamzzyjem i Pegazekom, i pored kafice, dobio sam Atomix distro...
Dobar je, samo mora jos to malo da se pegla... nisam nikako mogao da namestim shutdown opcije za user-e iako sam to specificno namestio pod root-om, nisu se prikazivale opcije osim end-session...

Nije mi se svidelo, takodje, sto odmah namesti, po defaultu, jako sitne ikonice... mislim super je za nas sa dobrim vidom, ali za one sa slabijim, i koji nose naochare, vrlo je tesko podesiti fontove i sve (samo iz razloga sto je sve sitno).

Ostalo je OK...

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

Ne znam koju si verziju dobio, ali oko shutdowna se nema sta namestati. A sto se ikonica tice, najredovnije ikonice se namestaju kao i na svakom drugom distrou.

offline
  • ep 
  • Građanin
  • Pridružio: 03 Apr 2005
  • Poruke: 43
  • Gde živiš: Kikinda

Evo u petak mi je stigla distribucija ATOMIX-a ver. 3.2 na 5 diskova,nisam jos stigao da je instaliram ali najverovatnije sutra...jel treba na nesto posebno obratiti paznju???

Dopuna: 13 Nov 2005 23:00

Evo male dopune...dali negde mogu da se skinu ta uputstva i objasnjenja?ja nigde ne vidim da je to moguce!!!

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

na njihovom sajtu ima dosta dokumentacije

beli, te opcije ne mozes da podesis zbog toga sto je u opticaju gdm, a ne kdm Wink

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

beli0135 ::U licnom, face to face susretu sa Gamzzyjem i Pegazekom, i pored kafice, dobio sam Atomix distro...
Dobar je, samo mora jos to malo da se pegla... nisam nikako mogao da namestim shutdown opcije za user-e iako sam to specificno namestio pod root-om, nisu se prikazivale opcije osim end-session...

Ti je zato što verzija 3.2 koristi GDM, a ne KDM, biće rešeno u verziji 4.0

offline
  • Pridružio: 06 Maj 2003
  • Poruke: 1263
  • Gde živiš: Apatin

Gde vas mogu naci?
Koliko kosta Atomix?

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2005
  • Poruke: 50

Sve što naplaćuju preko 5*13 din = 65 din je čista komercijala. Ajde neka bude i čitavih 100 din, što bi neko plaćao kad ima i za dž. Wink

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

kolko ja znam moze da se naruci i placa se samo postarina. tako nesto. al atomix je za dz, ima i iso da se skine

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1052 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 5 sakrivenih i 999 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Apok, BORUTUS, ccoogg123, celik, cvrle312, darkangel, deimos25, Dimitrije Paunovic, dushan, Faki-Valjevo, FileFinder, havoc995, ikan, ivan1973, ivica976, janbo, Još malo pa deda, Karla, Koridor, Kubovac, kybonacci, laurusri, Lieutenant, ljuba, Luka Blažević, mercedesamg, milenko crazy north, milimoj, Milometer, Milos ZA, milos.cbr, milutin134, Mlav, opt1, Romibrat, royst33, sap, slonic_tonic, Stanlio, suton, Toper, Trpe Grozni, VJ, vukovi, W123, zixmix