HD problem - invalid path

1

HD problem - invalid path

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

jutros sam se probudio i komp ugashen,riknuo hdd izgleda..
kad ga upalim treba mu 5 minuta da podigne sys..
i chuje se neko gadno cak-cak dok to radi..
za d particiju mi pokazuje da je "invalid path"..
imao sam samo 90Gb mjuze tu i nishta vishe..
prava sitnica jel da?
system radi,pokushao sam da restore back up image..
ista stvar opet..
system shljaka,ali d particije nema..
shta da radim koji k******** ubicu se samo to znam ako ne reshim ovo!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Maj 2003
  • Poruke: 1263
  • Gde živiš: Apatin

Hmm lose jako lose. Uradi backup i uzmi novi disk jer je taj izgleda bacio kasiku. Jesi uradio scandisk mozda?



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@Danilo
Upravo je rekao da ne moze da uradi Backup jer ne moze da vidi particiju.

@purple
Upravo za ovakve stvari su zgodni Live CD-ovi. Proveri prvo Knoppixom, a ako nece, onda ti treba neki program tipa GetDataBack for NTFS (ili for FAT32, zavisno od toga kako ti je bila formatirana particija).

Evo spiska programa koje bi ljudi trebali imati pri ruci u ovakvim situacijama:
* O&O Unerase 2.0
* R-Studio 2.0
* Easy Recovery Pro 6.03
* CIA UnErase 1.1
* Active@ Undelete 5.0.015
* GetDataBack-FAT 2.31
* GetDataBack-NTFS 2.31
* RecoverMyFiles 2.29
* Handy Recovery 1.0
* Winternals FileRestore
* RecoverItAllPro 3.2.3264
* FileRecovery 3.0
* FinalData Enterprise
* Restoration 2.5.14
* EnCase 4.20 Forensics
* WinHex 12.5 SR-5 Forensic Edition

uz napomenu da su vecinom komercijalni.

Kod obrisanih fajlova mi je puno puta pomogao R-Studio, a drugar je spasao 60GB sa particije za koju mu je Win prijavio da nije formatirana, uz pomoc GetDataBack for NTFS.

Dopuna: 06 Nov 2005 16:03

Zaboravih:
Restoration 2.5.14 je zgodan jer se ne instalira (moze da se startuje sa CD-a), tako da sigurno necete pregaziti izbrisan fajl.

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

lichno mislim da je hdd controler riknuo ili neshto tipa bad sectora na pochetku d particije..
pokushao sam acronis TrueImage-om da uradim backup kliknuvshi right click na letter u commanderu..
poshto explorer vidi particiju kao 0 bytes free,0 bytes used itd..znachi nema nishta na njoj..
a trueImage kaze da je particija u stanju u kakvom je i ibla 98 Gb used,7Gb free..
pokushacu kod drugara da napravim image te particije u velichini od 47 Gb kako kaze acronis,preformatiram hdd i restore image pa ako bude radilo super a ako ne..
hdd u kantu i image na novi..
javicu vam se josh..
thnxx..

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ne ide tako, jer ako uradis image particije koje su tabele zeznute, po vracanju imagea ces imati istu situaciju.
Moj savet je da nabavis HD dovoljno velik da na njega iskopiras podatke nekim od gorespomenutih programa, pa da onda formatiras problematicnu particiju, pa tek onda da vratis stvari na mesto.

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

ok,getdataback sam odbacio..
vecheras nisam nishta uradio..
nashao mi on dosta svega,spasio sam malo softwarea a mjuza u ochajnom stanju..u folderima nisu sve stvari razbacane negde..obrisane..
uzas,zgrozio sam se..
probacu neki od ovih postovanih..

Dopuna: 07 Nov 2005 0:38

isto tako pochinjem da mislim da je deo hdd-a koji je sporan fizichki oshtecen pa ne znam shta da mislim posle svega??

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

@Purple
Da nije u pitanju MAXTOR HDD? Ako je Maxtor potrazi po forumu ima nekoliko tema vezanih za "kliktanje maxtor diskova". Definitivno mu je kraja ko je tako.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Menjaj HDD što pre...

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

jel imate neki predlog za bad sector removal software??
postujte neki link ili neshto slichno ako mozete..
thnxx

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Neke vrste bad sektora mozes popraviti uz pomoc HDD Regenerator-a, komercijalan ruski program. Google ga nalazi iz prve.

Jedna neproverena stvar, ali poradicu jos na tome da je dokazem:
- Maxtor izgleda ima problema samo na VIA plocama, i samo na XP-u, a rekao bih da je do drajvera (XP, od SP1 nadalje, ima ugradjen 4in1 pack VIA drajvera).

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 939 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 3 sakrivenih i 898 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, A.R.Chafee.Jr., AC-DC, Apok, aramis s, dmdr, doktor123, dragoljub11987, FOX, Georgius, Goran 0000, goxin, hawkeye, hooraay, HrcAk47, kihot, Kubovac, Luka Blažević, MB120mm, mercedesamg, Mercury, milenko crazy north, milutin134, moldway, muaddib, Oscar, ozzy, Parker, saputnik plavetnila, sasa87, stalja, Stoilkovic, Sumadija34, suton, vathra, Vatreni Zmaj, Vlad000, žeks62