Nestala 100GB particija!

1

Nestala 100GB particija!

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 333
  • Gde živiš: KG

Mozda pomalo bajata tema? Prilikom resiziranja particije progres je stao na 40 procenata a zatim je prijavio gresku. Posle toga particija je nestala u Windowsu mada se vidi u Particion Magicu i u Disk Menagmentu ali vise nema slovnu oznaku D vec vec stoji PqRP (u partition magicu) umesto NTFS. NIje dostupna opcija change drive letter and path u disk menagmentu. Sad posto je particija prepuna vrednog materijala sta ciniti da bi se povratila? Evo i slike ako nesto moze da pomogne?
https://www.mycity.rs/must-login.png



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ajd Letacu, bar ti nisi nov na forumu. Em si ovo postavio pre neki dan u drugoj temi, em sada otvaras novu temu, em si ostavio Caps ukljucen...

Pogledaj temu od danas:
http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=25483
GetDataBack bi trebao da pomogne cak i posle unistene tabele. PartitionMagic je promenio deskriptor fajl sistema, a podaci su jos uvek tu. Pretpostavljam da je to uradio da ni jedan OS ne bi dirao particiju dok on ne zavrsi posao. Iz nekog razloga on nije zavrsio posao, a deskripto je ostao tamo neki levi, a ne deskriptor za FAT ili NTFS (sta vec koristis).
Ukoliko GetDataBack ne odradi posao, onda ces morati da nadjes neki HDD editor (ima na spisku koji sam spomenuo u temi od danas), i da rucno prepravis deskriptor na standardan deskriptor za NTFS (ili FAT32, sta je vec bilo).
Neznam da li postoji neki program koji ce da utvrdi tip fajl sistema kada deskriptor ne valja, nisam zalazio toliko u problematiku.

btw. jednom za svagda - Partition Magic je odavno prevazidjen, i ima debelih problema sa novijim hardverom. Zadnja verzija 8.05 se pojavila pre par nedelje, ali je jos nisam isprobao.
Batalite PM, i predjite na Paragon ili Acronis proizvode, daleko su bolji.



offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 333
  • Gde živiš: KG

Ma pusti brate caps meni se dize kosa na glavi a definitivno cu disk sa pm da bacim u kantu ali cu prvo da ga prelomim da se neko ne zezne da ga uzme! Tacno je da sam pomenuo svoj problem ali kako nihje bilo reakcije otvorio sam temu ovde. Skinuo sam GetDataBack-NTFS 2.31 pa cu sada videti sta ce da uradi. Hvala na brzom odgovoru i savetu.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

Probaj da nadjes Active Partition Recovery 3.0, on radi iz DOS-a. Pomocu njega sam par puta povratio izbrisanu i bas kao kod tebe ostecenu particiju. Program moze da se ubaci na floppy i tako pokrene (namesti u biosu da first boot bude floppy). Ovde mozes da skines ovaj program:

http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_.....overy.html

offline
  • Pridružio: 04 Nov 2003
  • Poruke: 207

Ovo je demo verzija.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

@gilesppi

Trebalo bi da ti odradi posao, ako imas Hirens Boot CD i tu imas taj program. Jednom sam imao takav slucaj bas kako si ti naveo i sa Active Partition Recovery 3.0 bez problema sam vratio particiju sa svim fajlovima. Da znas, program radi samo iz DOS-a.

offline
  • Pridružio: 04 Nov 2003
  • Poruke: 207

Meni je pronasao particiju ali kaze da je demo verzija i da nemoze da je restore.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

Ako mozes da nadjes ili sa neta da skines Hiren's Boot CD tu ima isti program i nije demo. HB CD je negde oko 46 mb iso fajl.

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

da li neko zna program koji moze da povrati podatke sa formatirane particije ? probao sam tuce programa al ne ide.Cak mi je i jedan program vratio ceo film pa nisam mogao da ga pustim.

da li Active Partition Recovery moze da resi problem ?

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

Sa izbrisane moze, ali sa formatirne mislim da ne.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1012 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 11 sakrivenih i 948 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 8u47, babaroga, bankulen, bestguarder, Bobrock1, Bojan85, bojanM84, cavatina, debeli, Denaya, Dorcolac, drimer, dule10savic, FileFinder, goxin, indja, JOntra, Kubovac, lelemud, Lieutenant, Lubica, mercedesamg, Metanoja, MiG-29M2, mikrimaus, milenko crazy north, milimoj, mnn2, panzerwaffe, pein, raso7, ruso, S2M, sasa87, simazr, Sirius, slonic_tonic, Smajser, Srki94, Srle993, Stoilkovic, styg, theNedjeljko, tmanda323, torivoje, tubular, TwinHeadedEagle, vathra, Vatreni Zmaj, vlajkox, voja64, Webb