Potrebni davaoc krvi za bebu,hitno!

1

Potrebni davaoc krvi za bebu,hitno!

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

[14.12.2005 Beograd]

Roditelji petnaestodnevnog novorodjenceta,kojem je potrebna transfuzija krvi dva puta nedeljno,apelovali su juce na gradjane da daje krv za njihovu cerku,kojoj su blokirani geni za normalnu proizvodnju trombocita.Novorodjencetu je hitno potrebna krv krvnih grupa AB negativna,A negativna i B negativna,a dobrovoljni davaoci se mogu javiti Dunji Pagen na telefon 064 20-93-242 ili e-mail-om na: d.pagen@procreditbank.rs i ma.nikolic@procreditbank.rs.Transfuzija je potrebna dva puta nedeljno,svakog ponedeljka jedna jedinica AB negativne,i jedna jedinica ili A negativne ili B negativne krvne grupe,i svakog cetvrtka jedna jediica AB negativne i dve jedinice ili A negativne ili B negativne krvne grupe.Krv nije obezbedjena za sledeci ponedeljak."doktori zele da sacekaju nekoio nedelja pre nego sto operisu i do tada moramo naci dovoljno donatora,sto je vrlo tesko,jer beba ima AB negativnu krvnu grupu",navodi se u apelu.Dodaje se i da oni koji su vec dali krv za devojcicu to ne mogu da ponovo urade do februara

Dakle animirajte prijatelje i poznanike i ucinite da se jedan zivot spasi!

Tekst je objavljen u listu Danas (izdanje za Beograd) od 14.decembra a bilo je i na tv b92 ako se ne varam.

Pomozite!

offline
  • Pridružio: 21 Nov 2004
  • Poruke: 280
  • Gde živiš: Vranje

ja bih rado dao , ali ne znam koja sam krvna grupa !? Sad Sad

offline
  • goust  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2005
  • Poruke: 1799

na zalost ni ja ne mogu biti davalac B Rh poz

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2005
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: my city, preko puta tri kaputa

ni ja a voleo bih da mogu (a+) . taman sad ističe tri meseca od kako sam davao.

ništa gore na ovome svetu nego kad se bebica razboli :-( .

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2004
  • Poruke: 1045
  • Gde živiš: Musée du Louvre

Jao bas mi je zao, uzasno je kad je mala beba bolesna!
Inace sam dobovoljni davaoc krvi, ali na zalost krvna grupa mi je A+, ali cu svakako da alarmiram sve oko sebe! Sad

offline
  • Sneg 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Sep 2005
  • Poruke: 527

Ja imam A negativnu, ali kako to da izvedem posto nisam u Beogradu?
Ako neko zna, neka mi odgovori...

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

Zao mi je rado bi pomogla inace sam B+

offline
  • Jana 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 1701
  • Gde živiš: Nis

ni ja ne mogu da pomognem, ne znam koja sam krvna grupa a i imala sam trombocitopeniju... ne znam da li posle toga smem da dajem krv deci kojoj nedostaju trombociti!

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

Ajde ljudi krenite u akciju, nije smak sveta dati krv.... Ja bih rado ali ja imam A+..... Novorodjence u pitanju ima nas dovoljno, nadam se da ce se naci dobrovoljci...

offline
  • MRKY 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 22 Nov 2004
  • Poruke: 2138

Jel može 0- ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 914 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 7 sakrivenih i 873 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksandar Tomić, bankulen, Ben Roj, bojank, bokisha253, comi_pfc, djo97, draggan, Dukelander, gorican, hyla, ILGromovnik, Karla, Krvava Devetka, m0nstrum_, mikrimaus, milenko crazy north, moldway, Motocar, nebkv, Nemanja.M, panzerwaffe, Parker, S1Mk3, saputnik plavetnila, Sir Budimir, slonic_tonic, sovanova95, SR-3m, stalja, vaso1, wolverined4, zlaya011, šumar bk2