Mala skola pravljenja DivX-a

1

Mala skola pravljenja DivX-a

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

E ovako, posto se puno ljudi interesuje za pakovanje video zapisa u DivX, ispravljanje ostecenih datoteka, pakovanje zvuka, snimanje svega toga na neki CD, pravljenje atuorun-a na takvom CD-u . . . i ko zna sta sve ne, pocinjemo danasnjim danom da uz pomoc interneta, casopisa (BUG na prvom mestu), do sada stecenog znanja i ko zna cega sve ne, da pravimo malu skolu pravljenja DivX-a. Svi koji su zainteresovani da napisu neki text, ili pomognu u realizaciji projekta neka mi se jave na ICQ ili mail, da se dogovorimo, i ne dupliramo posao !



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vordae 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 18 Jan 2004
  • Poruke: 5
  • Gde živiš: Bgd

Zasto samo DVX-ova a ne kompletnog (koliko se moze naravno)digitalnog videa?Ima tu i web videa i DV-a obicnih i sijaset nuznih zala..
Elem tuzno je sto covek danas mora da doktorira sve te (nuzne) nebuloze da bi montirao, mesto da gleda sta je radila Leni Rifenstal i da place,jel?... :-) Njoj to nije trebalo (ti si bar montazer kako kazes) a ovi pak "digitalci" ne znaju ni ko je ona...Ali covek misli da je bitnije poznavati operativne sisteme nego rez..A mozda je i u pravu.
Nego da hvatamo korak sa vremenom da nam se ne smeju deca.
Evo moja mala pomoc:Osnovne pojmove o digitalnom videu mozete skinuti sa Adobeovog sajta free,u obliku PDF-a,ali ima tu jos na milione neophodnih sitnica koji tu nisu ukljuceni pa ko voli nek izvoli,na forum.
A mogao bi i forum o samoj montazi,je li Vlado....
Ko rez ne prostudira nek se ne hvata ni efekat masine...Inace ce napraviti vasariste od svega sto se dotakne...Ko ciganska svadba...
Pa da predupredimo i to ko je voljan.



offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Ako, ako dobro nam došao, što više stručnijih ljudi na svakom delu ovog foruma to bolje. Wink

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

@vordae
Ja iskreno da ti kazem, najvise i volim rez jer je najbrzi i najsuroviji! E sad sto se tice same montaze, tu bi trebalo puno da se piskara, ja u zivotu knjigu o montazi nisam video niti procitao, sve sto znam sam "urkao" gledajuci . . .pa polako. Ako nemas taj "osecaj za filing" u stomaku, dzaba sve skole i knjige ! Ukoliko se pojavi jos zainteresovanih za montazu, mozemo otvoriti forum, ali da se forum ne svede na "pitajte PUB-a" ili nekog drugog , nego da bar nas troje nesto piskaramo o iskustvima, nacinu slaganja kadrova, sta je kadar, kako se kadrira . . .. . mislim da je to malo preobimno . . . ali ok, ako ima zainteresovanih , nije problem !

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2004
  • Poruke: 139
  • Gde živiš: Banja Luka

Moj glas za otvaranje foruma o montazi.... Ja sam za i mislim da bi se tu imalo o cemu pisati. Ne samo o konkretnoj montazi (slaganju kadrova,ubacivanju tranzicija) vec i o primjeni efekata u montazi (After Effects i njegovi pluginovi) i sl. I naravno slazem se da je montaza umjetnost i to treba voljeti....

offline
  • Pridružio: 06 Jun 2004
  • Poruke: 56
  • Gde živiš: BEograd

e ljudi aj stvarno da se bakcemo oko videa ja se time bavim profesionalno to jest video produkcijom i mozda mogu nekom pomoci a mozda moze neko i meni Wink posto je tema VIDEO jedna rupa bez dna

offline
  • Slavko
  • Pridružio: 31 Maj 2004
  • Poruke: 21
  • Gde živiš: Čerević

Aspolutno se slazem i pozdravljam otvaranje takvog foruma, s obzirom da i sam imam xxx sati montiranog materijala iza sebe, a nijednu procitanu knjigu na tu temu, a u firmi koga god da pitam od akademskih montazera, svi se vade na to kako je tema previse komplikovana i preopsirna da bi mi objasnjavali ...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Naravno, samo napred, imate ovu sekciju "Audio/Video/Photo" pa otvarajte "topic"-e i razmenjujte svoja iskustva u tekućoj problematici kao i zapažanjima.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2004
  • Poruke: 1268
  • Gde živiš: Subotica

Potpuno se slazem sa idejom.Inace ja sam snimatelj na jednoj lokalnoj (maloj) televiziji.Usput radim i montazu i jos buljuk kojekakvih tehnickih stvari.Zavrsio sam edukaciju za snimatelje i tek sam tad shvatio koliko je u stvari opsirna ova tema.Diskutujmo....

offline
  • Piksi  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 2435

Evo i mog glasa za otvaranje foruma o montazi!!!!Mogu i ja biti od neke pomoci!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1341 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 7 sakrivenih i 1279 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -[CoA]-, aramis s, Asparagus, babaroga, Bane san, bankulen, bojank, bojcistv, Botovac, comi_pfc, darcaud, DENIRO, Dimitrise93, dmdr, DPera, Duh sa sekirom, FileFinder, Frunze, galijot, GandorCC, Georgius, gorantrojka, HrcAk47, ILGromovnik, kikisp, kybonacci, Lubica, LUDI, Luka Blažević, mercedesamg, Metanoja, mile09, Mirage 2000N, mrvica78, NoOneEver Dreams, Panter, Parker, pein, RecA, Ripanjac, S2M, ser.hill, Shinobi, Srle993, stalja, Sumadija34, theNedjeljko, Tragač, Trpe Grozni, VJ, wolf1, Zi0mek, Zobara, zziko, Žrnov