Problemi sa uninstallom KAV-a [samo u ovoj temi]

1

Problemi sa uninstallom KAV-a [samo u ovoj temi]

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 556

prvo sam poceo da instaliram kaspersky 5.0personalpro i nisam do kraja sacekao sa instalacijom i prekiono i sada sam skinuo kaspersky 5.388 i kaze mi da moram izbrrisati 5.0 ili ja nemam uninstal za kaspersky kako moza da se izbrise sa mog kompa i probao sam iz safemoda da izbrisem c>programfiles>kaspersky i ostanemi neki ShellEx.dll molim vas da mi pomognete da ga izbrisem rucno



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Za pocetak pokreni neki reg cleaner.



offline
  • Pridružio: 11 Sep 2005
  • Poruke: 1282
  • Gde živiš: Pa gde i do sada

probaj sledece otvori Control Panel>Folder Option>View>Show hidden files and folders i cekiraj to zatim pokreni run>regedit>edit>Find i tamo ukucaj ali doslovce sta ti pise ShellEx.dll i lupi enter mora da ga nadje sad sam probao na mom kompu i onda ga lepo tamo obrisi a zatim restart i trebalo bi da ti uspe,a pre toga sto ti je m4rk0 napisao

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Imao sam slican probelm.KAV 5.0.375 mi je trazio da izbrisem sve predhodne verzije, da bih ga mogao instalirati.Naravno nije htelo odmah, i problem sam resio u u kombinaciji ova tri programa

RegCleaner,RegistryFirstAid,RegistryMehanic to mi je pomoglo Wink

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 556

hvala momci reseno moze lock

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Imam naime problem da , kada uradim deinstalaciju KAV-a, ne mogu da instaliram druge AV programe, jer mi ispisuje da je neki proces ostao, tj. da je KAV i dalje prisutan? Sta da uradim?

Pokusala sam da posle deinstalacije KAV-a , instaliram AVAST, no, kada sam resetovala racunar, AVAST je izbacio upozorenje da imam dva AV-a i da imam konflikt, i nije se pokrenuo Confused

Ujedno, ako je bilo ovo pitanje, molim vas, da mi date link ka temi, jer nisam na search-u pronasla. Hvala

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Pogledaj da ti nije neki KAV-ov servis ostao startovan/enableovan (u run-u kucas services.msc i u servisima potrazi KAV-ov servis i stopiraj ga i diseabluj). Takodje pogledaj da ti nije ostala startup aplikacija od KAV-a (u run-u kucaj msconfig i idi na karticu "startup" i pogledaj da ti nije slucajno cekirana KAV startup aplikacija, ako jeste - decekiraj je). Ukoliko taj error pokazuje da je prisutan neki KAV-ov zaostali fajl i on ne dozvoljava instaliranje drugog AV-a, probaj ga rucno izbrisati putem safe moda ili na neki od nacina koji su objasnjeni u temama tipa "kako obrisati fajl koji se ne moze izbrisati naklasican nacin"
I na kraju izvrsi skeniranje registry baze nekim registry optimizerom (moja preporuka registry firstAid).
Mislim da nakon ovih postupaka ni sirak nece niknuti Mr. Green

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

Probaj da ocistis registry,cisto da smo sigurni sto se toga tice.

Postoji servis kavsvc,mislim da je poslednji na listi,pa obavezno ga disable-uj.

Sto se brisanja fajlova tice,samo nabavi program "unlocker",brise bukvalno sve(ako ne moze,brise prilikom podizanja sistema)

Nabavi i ako mozes,program Prio,lakse se covek snalazi sa servisima (dostupni su iz taskmanagera).

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Napiši koji je to proces detektovan odnosno kako glasi tačno poruka koja se pojavljuje.

offline
  • Milorad
  • Pridružio: 09 Feb 2004
  • Poruke: 505
  • Gde živiš: U Srbiji

m4rk0 ::Pogledaj da ti nije neki KAV-ov servis ostao startovan/enableovan (u run-u kucas services.msc i u servisima potrazi KAV-ov servis i stopiraj ga i diseabluj). Takodje pogledaj da ti nije ostala startup aplikacija od KAV-a (u run-u kucaj msconfig i idi na karticu "startup" i pogledaj da ti nije slucajno cekirana KAV startup aplikacija, ako jeste - decekiraj je). Ukoliko taj error pokazuje da je prisutan neki KAV-ov zaostali fajl i on ne dozvoljava instaliranje drugog AV-a, probaj ga rucno izbrisati putem safe moda ili na neki od nacina koji su objasnjeni u temama tipa "kako obrisati fajl koji se ne moze izbrisati naklasican nacin"
I na kraju izvrsi skeniranje registry baze nekim registry optimizerom (moja preporuka registry firstAid).
Mislim da nakon ovih postupaka ni sirak nece niknuti Mr. Green

Slazem se da je ovo kljuc.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1095 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 7 sakrivenih i 1053 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ajo baba, anta, cavatina, CikaKURE, dijica, Dimitrise93, Djokislav, Griffon vulture, helen1, ikan, Ilija Cvorovic, Karla, Krvava Devetka, kubura91, kybonacci, Leonov, mercedesamg, Mercury, mikrimaus, MiroslavD, nemkea71, nenad81, ObelixSRB, opt1, Pikac-47, procesor, Srle993, stalja, stegonosa, suton, Trpe Grozni, Vladko, VP6919, |_MeD_|