F konektor i cfd200

1

F konektor i cfd200

offline
  • Pridružio: 20 Nov 2005
  • Poruke: 32

Pozdrav svima!Pre neki dan sam narucio yagi antenu 18dB i stigla mi je sa F female konektorom!Imam nekih 2m kabla cfd200 50oma koji ce ici do AP-a.Interesuje me posto moram sada na taj kabl ugraditi F male konektor kakav je gubitak u signalu ,posto sam cuo da su F konektori na 75oma(ne znam da li je tacno)!Da li je svejedno sada ako koristim ovaj cfd200 ili mogu bilo koji kabl od 75oma i da se nista od signala nece gubiti ili ce ipak znaciti nesto ovaj cfd200!?Hvala!!! Question



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m_z 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2006
  • Poruke: 9

Uvek uzmi dobar kabl jer ti on mnogo znaci...posto pretpostavljam da ces yagicu da izbacis napolje...u zavisnosti od duzine kabla..biraj kabal...sto je veca duzina kabla uzmi kvalitetniji.....Uzmi kabal HDF 400 on je dobar...
PS:a i skup je ...a kod HDF 400 kabla su gubitci oko 20db na 100m...



offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Ma i CFD200 mu je sascim dovoljan za 15-ak metara posto su gubici relativno mali na toj duzini kabla, tako da ni to nije strasno, ali preko ove duzine ja definitivno ne bih isao Smile. U svakom slucaju slobodno se mani tih kablova od 50 oma i uzmi lepo nesto od 75 oma za tu duzinu, radice Wink.

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

F konektori su za 75 omske kablove , tacnije za rg6u kabel (taj sto mi koristimo za sat i tv u najvise slucaja) njega je jako tesko (skoro nemoguce montirati na hdf200 jer je hdf 200 daleko tanji kabel.

sto se tice gubitaka predpostavljam da ih zbog samog konektora neces imati preterano mnogo ali ostaje problem kako staviti muski F konektor na hdf200... ako to nekako uspes a da nije neko budzenje onda predpostavljam da sami F konektori nece uticati na kvalitet signala (bar ne mnogo vise nego standardni N konektori) mada i dalje kazem da je mnogo lakse na antenu i kabel staviti N konektor nego patiti se sa stavljanjem F konektora na hdf 200

@ Strog interesantno i ja sam dosao do istog zakljucka da se 75 omski kablovi dosta dobro ponasaju na wirelesu a mnooogo su jeftiniji
primera radi na ~ 800 m vazdusne linije testirao sam: 15m hdf 200, 15m rg58, 15m cfd 155 (taj sto vecina prodaje ko hdf200 made in holland) i naravno 15m rg6u (sve to sa ovislink 1120PCI karticom i yagi 18dbi) i sto se tice signala jedino je dosta losiji bio rg58 dok su ostali bili skoro identicni ali naravno razlika u ceni Wink i kod rg6u jako komplikovana montaza rpsma konektora

offline
  • Pridružio: 20 Nov 2005
  • Poruke: 32

Ma i ja sam za varijantu da stavim na yagi N konektor,ali nisam nikada imao prilike da to vidim ili radim!Bojim se da je otvorim,a i nemam pojma kako!Da li cu morati nesto da krimpujem unutar antene-prvi put se srecem sa N konektorima-nisam nikada ni video uzivo-bar mislim?Na ovom cfd200 mi je sa jedne strane sma,a sa druge je postavljen F male-kako-pojma nemam-tako mi je stiglo i ima signal Shocked ! Ostavio sam sliku antene pa mi vi recite da li da kupujem i postavim na nju N ili ostavim sve kako je i koliki je gubitak signala ako ostavim kako jeste!Ako nije nesto posebno veliki da se ne mucim!? Mr. Green

mycity.rs/must-login.png

offline
  • m_z 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2006
  • Poruke: 9

ma to ti je prosto ko pasulj...mislim na spajanje N konektora

offline
  • Pridružio: 20 Nov 2005
  • Poruke: 32

m_z ::ma to ti je prosto ko pasulj...mislim na spajanje N konektora
Mislis lelmilica i to je to!?Idem sutra onda da kupim N konektore i da prionem na posao Mr. Green !Hvala vam na pomoci! Zagrljaj

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina


voltplus yagi antena 17dbi imamo nekoliko istih na mrezi (to je ista antena ko tvoja) zbunjuje me to sto ti kazes da je na istoj montiran F konektor a kod nas na svakoj je N konektor....

izgled F konektora:
http://www.cybermarket.co.uk/ishop/images/923/770_150.jpg - male
http://www.lashen.com/vendors/Leviton/images/40782-CPF.jpg - female

Izgled N konektora:
http://www.pacwireless.com/support/images/connectors/N-MaleSM.jpg - male
http://www.pacwireless.com/support/images/connectors/N-FemaleSM.jpg - female

offline
  • Pridružio: 20 Nov 2005
  • Poruke: 32

Veruj mi da je F! Da li su me zeznuli ili sta drugo nemam pojma!?Napravio sam i dve slike mobilnim(nemam cim boljim) da se uveris,ako sta mozes razaznati zbog kvaliteta fotki-i na kutiji je pisalo veliko F kada je stigla,ali sam ja mislio da to znaci female Embarassed !Kako su se pokazale ove antene kod tebe?

mycity.rs/must-login.png

mycity.rs/must-login.png
[/img]

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

dobro su se pokazale, do sada svaka sljaka odlicno, cak sam je testirao i na linku sa nadprovajderom i uspesno sam se nakacio ( u pitanju je razdaljina od 10 - 11 km)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1258 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 7 sakrivenih i 1212 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksandar Tomić, Asparagus, Bobrock1, bojankrstc, Bokiboks, Boris90, bufanje, Cassius Clay, crnogorac, Dimitrise93, Dorcolac, FOX, GandorCC, Georgius, ikan, ILGromovnik, Kruger, Kubovac, ladro, laurusri, lord sir giga, Luka Blažević, Metanoja, milenko crazy north, pein, Pikac-47, Rakenica, repac, RJ, saputnik plavetnila, Smajser, stegonosa, Sumadija34, taz1cl, vathra, VJ, vukovi, Zoca