Komp mi ne cita mi cd...

1

Komp mi ne cita mi cd...

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5450
  • Gde živiš: Beograd

Drugu sam narezao cd pre mozda dve nedelje, i na njegovom kompu je radilo, malo teze ga je otvarao ali ga je ipak citao. Medjutim, juce mi kaze da uopste komp nece vise da cita taj disk, da mu komp zablokira cim ga ubaci u rom i da j eprobao vec na 2-3 kompa i isto se desava. E sad sam i ja probao-i kod mene nece da ga ocita, my computer nece uopste da otvori a posle i zablokira i moram da zatvorim program preko end taska... Disk je princo (onaj od 13 din Razz ), nema vidjivih opstecenja ni ogrebotina na disku...
U cemu je problem i ima li nade da se disk spase?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Verovatno je narezan na brzini vecoj nego dozvoljenoj (nema veze sta pise na kutiji, ja te princoe ne rezem brze od 8x).

Moras da nadjes neki kvalitetniji citac, po mogucnosti DVD citac.



offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5450
  • Gde živiš: Beograd

Narezan je na 24x a u pocetku je radio... Morao sam da zurim jer sam te diskove narezivao u 6h ujutru...

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Otisao je disk. Jednostavno, te fuserice od 13-20 dinara se stancaju na milione... Jeste jeftino, ali se desi ono sto si rekao sa diskovima. Meni se to desilo kad sam poslednji put instalirao windows, svi drajveri su mi bili na tom disku, i naravno, nije radio, a ja nisam imao backup, jer sam pregazio masinu... Od tada ne koristim nikakve diskove kad mi je tako nesto vazno - stavim ili na flash ili na dvd-rw i to u dva primerka...

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5450
  • Gde živiš: Beograd

Srecom pa nije bilo nista vazno na njemu. Ok,thanx

Dopuna: 23 Apr 2006 2:29

Postoji li program koji moze da cita fajlove sa ostecenih diskova koje isobuster ne moze da cita?

offline
  • snajp  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2006
  • Poruke: 1219
  • Gde živiš: Nis

Ako se dobro secam trebalo bi da ti ova dva pomognu:
- BadCopy (imas i pro verziju) ali mi se cini da nije besplatan, i
- CD roller

Takodje imam jedan tekst za citanje ostecenih cd-ova:

Saveti za popravku CD/DVD diskova
Neverovatno ali istinito. Najjeftiniji nacin za popravku izgrebanih CD/DVD diskova je obicna zubna pasta. Za najbolji ucinak se preporucuje pasta koja sluzi za izbeljivanje zuba. Najbolje bi bilo da koristite mekanu krpu ili jos bolje vatu za ovaj proces. Pastu treba utrljati od centra CD/DVD diska ka kraju tj. od rupe u centru ka krajnjim ivicama diska (krenuti iznutra zavrsiti spolja) i to utrljavati u smeru suprotnom od smera okretanja diska.
Ukoliko se na disku nalaze veoma velike i duboke ogrebotine, mozete probati da nabavite supstancu za poliranje stakala koje koriste opticari pri poliranju naocara. Trebali bi da odete u obliznju optiku i raspitate se o slicnoj supstanci.
Iako uspeh nije zagarantovan, uspeo sam da osposobim i spasim podatke sa oko 6 od 9 diskova koji su bili pokvareni i necitljivi.

Ne moze da steti, a moze da koristi. Pozdrav Smile

offline
  • DR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Okt 2004
  • Poruke: 5450
  • Gde živiš: Beograd

Знам за тај текст, штавише мислим да га има негде објављеног и овде на форуму. Ова 2 програма не могу да отворе ни оно што isobuster може тако да...

offline
  • snajp  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2006
  • Poruke: 1219
  • Gde živiš: Nis

Dr sa Bad Copy Pro registrovanom verzijom sam uspeo da vratim 4 od 5 diska kada mi je to trebalo da uradim.

Ako nije hteo da vrati podatke onda tom disku verovatno nema spasa.

Ako nadjes neko bolje resenje - javi.

Pozdrav

offline
  • Pridružio: 24 Feb 2006
  • Poruke: 435

snajp ::utrljavati u smeru suprotnom od smera okretanja diska.

A koji je sad pa smer okretanja diska?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Disk se krece u pravcu kazaljke ukoliko gledas sa gornje strane.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1380 korisnika na forumu :: 33 registrovanih, 5 sakrivenih i 1342 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., bestguarder, Bokiboks, Boris BM, Brana01, CikaKURE, darkangel, doom83, Dukelander, dzoni19, Excalibur13, Georgius, hyla, kolle.the.kid, Lošmi, Lutvo_Redzepagic, Marko Marković, marsovac 2, Mcdado, Metanoja, Misirac, Mixelotti, MrNo, nikoli_ca, Smajser, Srle993, Stanlio, stegonosa, Trpe Grozni, vathra, voja64, zbazin, zlaya011