Zasto MyCity nije radio 6 dana

1

Zasto MyCity nije radio 6 dana

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Pitate se zasto MyCity nije radio 6 dana...

Objasnjenje je prosto - imali smo veliki DDoS [hakerski] napad.
Ova drzava je toliko jadna, i nemocna, da je ovo zalosno.
Ovo vam je zemlja u kojoj hakeri imaju 5 puta veci link od Telekoma, i mogu da blokiraju bilo koji sajt ili bilo koji provajder u Srbiji.

Prosto receno, haker vas zatrpava gigabitima u sekundi, a ni ceo Telekom ne moze toliko da primi, a kamoli jedan provajder.
Sta biva?
Telekom blokira IP naseg servera, i zastiti svoj link.
I sajt ne radi.
Dokle tako? Do sledeceg jutra.
Ako ovaj ponovo krene da te DDoS-uje, oni te opet iskljuce, do sledeceg jutra.
Dodje jutro... dok popiju oni kaficu, dok popuse, dok pojedu burek... pa te tek negde oko 2 sata odblokiraju.
U 2:30 ovaj ponovo pocne da te DDoS-uje, oni te opet blokiraju, i kazu "odo ja kuci, vidimo se u ponedeljak".

Eh, da... tako se ovde posluje... 'odo ja kuci' filozofija... pa ti cekas ceo vikend, kao poslednji na svetu.

OK, docekas i ponedeljak.
Kazem "u redu, ne mozete da me zastitite, dajte mi bar log-ove DDoS napada, da mogu krivicnu prijavu da podnesem protiv hakera".
Dobijam odgovor: "nema loga. obrisali smo, da se ne bi napunio disk".

I sta ja sada da mislim o ovoj zemlji? Evil or Very Mad

Oprostite na izrazu, ali popišam se na srpski internet.

Kad sam prepusten samom sebi, i kada svaka 'faca' moze da te ucenjuje i postavlja ti uslove.
Od sada, u Srbiju necu da hostujem ni counter-strike server!

Sta sam uradio?

MyCity se lepo preselio ovde -> http://www.ev1servers.net/Datacenters/dc1photo.aspx [pogledati slike]
Na svoj sopstveni server, koji ce samo MyCity i da hostuje.
Automatska zastita od DDoS-a -> http://www.ev1servers.net/Datacenters/fireslayer.aspx
Link - 15 gb/s - 8 nadprovajdera -> http://www.ev1servers.net/Datacenters/dc1graphs.aspx

Pa nek hax0r proba to da DDoS-uje!

Imas lepo tehnicku podrsku 24/7... placeni su da ti obezbede nesmetan rad servera.
Ako im neko ugrozi mrezu, FBI preuzima slucaj... ljudi su bar organizovani i znaju svoj posao.
Pa nek neko proba da se 'igra' ovako...

Kostace... dosta... 150$ mesecno... ali ce barem server nesmetano da radi.

U ovoj zemlji - prepusten si volji 'mocnijeg'... koji je mocniji i od drzave...
Izesh ti ovakvu drzavu...

Covek treba da bude lud, pa da se u ovoj zemlji bavi Internetom!

P.S. evo, 14h je, neko ladno jos jede burek, i pije kafu, i ne sklanja block sa naseg servera...
Tako se ovde posluje... Evil or Very Mad

svaka cast majstore!!!!!!

back on track Very Happy

Citam sve ovo... i mogu samo da zamislim kako je tebi... ali sta da ti kazem... nazalost stanje jeste, takvo, tu mi trenutno nista ne mozemo Bebee Dol

Znaj samo da smo svi uz tebe, i da imas podrsku od svih nas Exclamation i ovo je najvaznije

Citat:Da zatvorimo sajt - sigurno necemo.

Samo napred... docice valjda pravda kad tad... Wink

I ladno se danas niko nije setio da odblokira MyCity, a znam da je DDoS prestao.
Prosao ceo dan, niko se ne seti da treba da skloni blokadu.

I sta ja sada mogu da kazem... ?

Lepo ti pise u potpisu.. a ja bih samo preformulisao :

Ne nerviram se tek tako Wink

ionako za najvise 10 dana "palimo" odavde tako da... ko ih.. Mr. Green

Pa bar smo danas mogli da radimo... da je ovo iole normalna drzava... sa normalnim internetom.

Meni je sasvim logicno da si odlucio da preselis MC na ozbiljnije mesto, a ni donacije su skroz na mestu. Svaka cast!

@Peca
Interesuje me kako ja mogu uvek da pristupim normalno, a moj drug ne moze?

sajt je dostupan samo preko neobee.net-a, jer je tamo hostovan

... i preko Verata, jer Verat ima direktan link ka Neobee-ju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1370 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 8 sakrivenih i 1324 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., bladesu, Brana01, ccoogg123, debeli, DeerHunter, Dimitrije Paunovic, dragoljub11987, ekser222, Georgius, hyla, ILGromovnik, ivan1973, kjkszpj, Krusarac, Kubovac, lord sir giga, Lucije Kvint, Lukaaa, marsovac 2, Mercury, milan.vukovic, nebkv, nemkea71, oldtimer, Panter, Parker, Pikac-47, royst33, S2M, slonic_tonic, ss10, Volkhov-M, VP6919, yufighter, Zandar, 79693