Audio kaseta -> racunar(mp3)

Audio kaseta -> racunar(mp3)

offline
  • Pridružio: 10 Dec 2004
  • Poruke: 658

Znaci,
da li je ovo izvodljivo,
koliko je komplikovano i
koji kablovi su mi potrebni ( imam klasican racunar sa integrisanom zvucnom i neki stari muz. stub)
Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Znaci:
- jeste izvodljivo
- u zavisnosti od kvaliteta snimka na kaseti moze biti krajnje jednostavno (ako je snimak kvalitetan, onda samo ukljucis program za snimanje i obradu zvuka - preporucujem Sony Sound Forge - pritisnes REC i pustis kasetu, kad se pesma zavrsi stopiras kasetu i snimanje, odseces 'krajeve' snimka, ocistis shum konekcije i snimis kao MP3 fajl), ali moze biti i komplikovano (ciscenje raznoraznih nestandardnih shumova, skidanje 'probijanja', krpljenje delova ako postoji rupa u snimku, itd...)
- kablovi koji su ti potrebni zavise od muzickog stuba koji imas. sa strane koja se ukljucuje u kompjuter na kablu mora da bude stereo 'dzek' (to je onaj konektor koji imaju slusalice za vokmen na primer), koji se na kompu ukljucuje u line in ulaz (oznacen sa (((v))) gde je ovo v strelica ka unutra), a a strane koja ide u muz. stub verovatno isto stereo dzek, ali onaj veliki (kao na kablovima za elektricnu gitaru na primer; pogledaj kako ti izgleda izlaz za slusalice na stubu, ako nemas nazad neki 'stereo out', pa javi)



offline
  • Pridružio: 10 Dec 2004
  • Poruke: 658

Jeste, na stubu je onaj veliki dzek
Najbitnije mi je da to prebacim na komp , a za obradu cu kasnije lako
problem je sto ja nemam nikakve kablove , kako bi se zvao i da li uopste postoji takav kabl koji na jednom kraju ima taj veliki dzek , a na drugom mali( da pojurim po komsiluku)

offline
  • djo 
  • Građanin
  • Pridružio: 21 Nov 2005
  • Poruke: 277

uzmi bilo takav tel.kabal kupi dva dzeka jedan mali jedan veliki
iskoristi stare slusalice(mislim snadji se)
i ja ti predlazem sound forge a kada to uradis i ako imas problema tipa podesavanje muzicke ti se opet javi

offline
  • CrowN  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Okt 2005
  • Poruke: 518

Postoje i oni dodaci mali->veliki dzek, znaci kupis kabal sa 2 mala dzeka, pa na jednoj strani mali ubacis u veliki, a veliki u stub. Trebalo bi da ima po pijacama i ne verujem da je kabal skuplji od 100-150 din, a dodatak nemam pojma kol'ko kosta. Ustvari i ne zove se dodatak, ali kad ga vidis znaces sta je Smile

offline
  • Pridružio: 03 Dec 2005
  • Poruke: 7
  • Gde živiš: Kać

E mene isto interesuje.
Ako moze neko malo da objasni kako da obraim zvuk u SF-u,da ocistim shum,da snimim u mp3.

offline
  • Pridružio: 10 Dec 2004
  • Poruke: 658

Al_sMo_LoS ::E mene isto interesuje.
Ako moze neko malo da objasni kako da obraim zvuk u SF-u,da ocistim shum,da snimim u mp3.


Evo opet se malo bakćem sa ovim Smile , pa sam imao sličan problem.Tražio sam po netu i preporučuju razne programe od Adobe Audition 2.0( samo za DL ima 400+ MB , a + koliko košta) , zatim neki WaveBundle za redukciju šuma ... ali ja sam se snašao sa SF Noise Reduction-om 2.0a
Znači , ovo bi bila procedura

Citat:
Jedino pravo uklanjanje/utisavanje suma je moguce ako se koristi funkcija Noiseprint. Idealno bi bilo da na tom snimku koji hoces da obradis postoje delovi na kome se nalaze bar dve sekunde gde se cuje SAMO SUM. Ako da, uradi sledece - obelezi jedan takav deo i pokreni Noise Reduction. Prvo ces prebaciti "Reduction Type" na Mode 2 (mada kasnije experimentisi i sa ostalim modovima, zavisi od tipa suma), pa odaberi tab "Noiseprint". Checkiraj "Capture Noiseprint" i pusti Preview...cim bude gotov prvi krug preview-a, primetices da se graficki prikaz suma promenio i tu je zavrseno skeniranje. Uradi "Save As" da bi sacuvao ovaj noiseprint, jer ces njega koristiti tokom redukcije suma na snimku. Izadji iz Noise Reduction. Sad je sve spremno da se uradi korekcija. Vrati kursor na audio fajlu na pocetak (ili ako radis redukciju samo na jednom delu snimka, obelezi taj deo) i ponovo pokreni Noise Reduction i njegov preset koji si sacuvao. Pusti preview i slusaj snimak. Sa funkcijom "Reduce Noise by..." ces dozirati kolicinu filtriranja i osluskivati kako se sum umanjuje, ali i kako dolazi do gubitaka (flangovanja) u kvalitetu zvuka...na tebi je da tako nadjes meru.
oko 20 dB.


Eto , još kad bi nam neko malo pomogao , naime , koliko utiče na kvalitet to što je audio već kompresovan ( prebačen iz WAV >> MP3 )

offline
  • Pridružio: 22 Okt 2006
  • Poruke: 109
  • Gde živiš: Ljubljana

Ako ti je bitrate variabilan i preko 160kbps nece se primetiti neka velika razlika, barem ne na PC-u. Naravno da se oseti kad ripas CD u 128kbps mp3.
Ja ipaq sve svoje mastere cuvam u 24 bita 96000kHz

offline
  • Pridružio: 30 Sep 2006
  • Poruke: 165
  • Gde živiš: Beograd, Cp6uja

Ja svoje snimke iz studija,odnosno sa proba benda koje snimim na kasetofon recimo, prebacujem i cistim od suma uz pomoc programa "Gold Wave"... Mogu reci da je dobar za ono sto meni treba,radi ono sto mi treba i cisti sum sasvim zadovoljavajuce... Ima i opcije za podesavanje ekvilajzera,eha,efekata i svasta drugo... Moguce je seci pesmu posle, dodavati efekte, itd... Prebacivanje radim jednostavno - audio kabl iz kasetofona u racunar i on snima diraktno kao "line in" opciju bez pogovora... Verovatno da ima boljih programa ali sma se najvise "igrao" sa ovim...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 826 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 5 sakrivenih i 780 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, amaterSRB, babaroga, bladesu, BlekMen, Boris Bosiljčić, Brana01, BRATORIII, cavatina, Centauro, doloress, DonRumataEstorski, Duh sa sekirom, goxin, hyla, Karla, kihot, Krusarac, Kubovac, Leonov, Levi, mercedesamg, milenko crazy north, MilosKop, milutin134, moldway, opt1, Oscar, panzerwaffe, RecA, Rogan33, S2M, sokars, stalja, styg, Vatreni Zmaj, VJ, voja64, VP6919, wizzardone