spyware infection....

1

spyware infection....

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2005
  • Poruke: 97

Windows mi non-stop obaveshtava da imam spyware na kompu .... pokushao sam spyware doctor-om, ochistio je sve shto je nashao,ali mi i dalje prijavljuje .... sada mi windows preporuchuje programe : Spyware Quake i malwarewipe .... da li vredi skidati ih,i ako ne shta da radim ?
Aj samo pozzurite sa odgovorom,da mi se neshto ne desi kompu...
Cool



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Prekuce sam burazeru namestao komp, isto mu izlazio taj prozor.

Potrerao sam apdejtovani NOD, zatim spybot i na kraju adaware (svi apdejtovani pre skeniranja i latest verzije). I otklonio sam.

Uradi i ti isto.



offline
  • Pridružio: 23 Okt 2005
  • Poruke: 57

Nasjeo si na lažni antispyware program. Za njih je karakteristično da skeniranja cijelih diskova naprave za par sekundi i pritom kao rezultat izbacuju par primjeraka malwarea iz svake vrste. Riječ je o naravno glupostima, a sve to rade u cilju kako bi što je više moguće preplašili naivne korisnike da kupe njihove tzv. antispyware produkute. Ako ih kupiš, sigurno je da zaštitu nećeš dobiti, a novac je bačen u vjetar. Zato ne nasjedaj na to, koristi provjerene antispyware alate i pitaj ako nisi siguran u pojedini alat. Poslušaj ovo gore što je m4rk0 napisao - dobra je šansa da ćeš riješiti problem.

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2005
  • Poruke: 97

OK....da update-ujem Spyware Doctor,i Ad-aware....NOD32 nece da mi se apdejtuje,probao sam ranije....
Jedno pitanje...izbacio sam iz startup webshots i spyware-on gaurd i ad-watch .... sad neznam kako da ih vratim(ustvari znam kako,ali neznam shta,gde se nalaze ....)

Dopuna: 11 Apr 2006 21:04

Icy Impact , ok je to, mogu li da koristim spyware doctor ili da skidam spybot ?

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Citat:mogu li da koristim spyware doctor ili da skidam spybot ?
@najacilik

Skini spybot.

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2005
  • Poruke: 97

fu*k...gde ?

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2005
  • Poruke: 148

majorgeeks.com/download.php?det=2471

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2005
  • Poruke: 97

Ja imam Spybot 1.3.2b , ali kad ga update-jem nece da skenira....
Apdejtovao sam adaware,on mi je reshi jedan problem,sada mi se pojavio Trojan .... kazzem da NOD nece da mi se apdejtuje,da pokusham "AntiVir-om Personal Edition 6.28.00.78 " njega imam josh na kompu ....
Nema svrhe da skidam spybot-a,taj deo sa njim sam reshio,ne ?
evo slike sada

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Skini spybot kad ti lepo kazem. Znaci Latest verziju i apdejtuj ga pre skeniranja. Ta tvoja verzija je matora.

Zasto nod nece da ti se apdejtuje ?

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2005
  • Poruke: 97

Neznam...dodje do 400-500kb i ukochi se ...tako sam nekoliko puta probao....

Dopuna: 12 Apr 2006 0:11

OK reshio sam....da ne izbaksuziram Very Happy
Hvala
peace :cool:

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 835 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 1 sakriven i 828 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Koridor, naki011, Srle993, Sumadija34, voja64, zziko