Diskusija o MC dodatcima za FireFox i Operu

1

Diskusija o MC dodatcima za FireFox i Operu

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

Bobby, evo ja sam prepravio ovaj sidebar i za Maxthon, ali imam jednu molbu: u linkovima stoji target="_main", sto Maxthon ne prepoznaje (ne znam da li je to neki bug u Maxthonu, ali nisam siguran da taj tag inace vazeci...)

u svakom slucaju, da li je moguce promeniti _main u _blank? Ako to nije problem sa Operom i FFom, onda je OK...

inace, evo ovde sam uploadovao i taj sidebar plugin za Maxthon:
https://www.mycity.rs/must-login.png

a, ovako izgleda:
[URL=https://www.mycity.rs/must-login.png



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

_blank otvara novi prozor, a _main otvara target u glavnom frejmu, tj. istom prozoru.



offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

uf... ma, dobro... _main nije podrzan u Maxthonu, jer nije (bio?) po specifikaciji W3Ca... on otvara nov prozor u IEu (bas kao i bilo koje drugo "nestandardno" sidro, npr. _NOV, _BOBBY, _ZONI etc)...

sad cu da vidim sa autorom Max-a da doda podrsku za to...

btw, kakav novi prozor? Pa, Opera, FF i Maxthon su tabbed browseri!?

Dopuna: 20 Maj 2005 18:06

bobby ::_main otvara target u glavnom frejmu, tj. istom prozoru.
a kad nema nista uz href? Wink

Dopuna: 20 Maj 2005 18:07

a, da... sta bude u Operi i FFu ako stoji _blank?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

U FF se na _blank se otvara nova instanca programa, bas kao u IE.
Neznam da li postoji tag koji ce da otvori novi tab, ako takav uopste postoji.
Ja sam zasad naisao samo na _blank, _self i _main tagove. _self otvara u istom frejmu gde je kliknut link.
Nemam neko znanje po ovom pitanju, naucio sam samo onoliko koliko mi je trebalo da napravim ovaj sidebar.

Dopuna: 20 Maj 2005 19:54

Sta se desava na Maxthonu kada kliknes neki link u sidebaru, jel otvara novi tab ili otvara link u vec otvorenom prozoru?
Isto, sta se desava kada odradis neki Search, kako otvara?

Dopuna: 20 Maj 2005 20:05

Par linkova:
http://jane.fearby.com/tutorials/frames.html - pogledaj _parent
http://www.tjkdesign.com/articles/frames/2.asp - IE specifican tutorial


btw. IE ima jos jedan target koji nije po W3C, target="fullscreen". Jel nekom poznato ovo sa "nekih" sajtova? Smile

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

bobby ::1. Ja sam zasad naisao samo na _blank, _self i _main tagove. _self otvara u istom frejmu gde je kliknut link.

2. Sta se desava na Maxthonu kada kliknes neki link u sidebaru
2a. Isto, sta se desava kada odradis neki Search, kako otvara?

3. btw. IE ima jos jedan target koji nije po W3C, target="fullscreen". Jel nekom poznato ovo sa "nekih" sajtova? Smile

1. sa mog starog sajta (www.zoniweb.cjb.net):
_top spada u grupu tzv. magičnih meta (magic targets). To su _top, _blank, _self i _parent. To su jedine mete koje ne moraju da počinju slovom ili brojem. Dodatno, bilo koja meta koja počinje donjom crticom _ (a koja nije u grupi magičnih), ponašaće se potpuno nepredvidljivo.

Šta ove četiri magične mete zapravo rade?

_top otvara linkovani fajl u prozoru browsera pune veličine.
_blank otvara linkovani fajl u novom prozoru browsera.
_self otvara linkovani fajl u onom prozoru u kome se nalazi link, na koji smo kliknuli (isto se događa ako izostavimo atribut TARGET).
_parent otvara linkovani fajl u roditeljski okvir (ne podržava ga Internet Explorer).

Često se smatra da će meta _new otvoriti linkovani fajl u novom prozoru. Obično hoće. To će se isto desiti i sa metama _toma, _kaboom ili _petarpetrovic. To će se desiti čak i sa metama ivica i marica. Zapravo, bilo koji TARGET, koji nije negde definisan, kao najčešći rezultat daće otvaranje novog prozora browsera.


2. zavisi... ako je _blank, onda se link otvara u glavnom prozoru... ako je _main, onda se link otvara u samom sidebaru! Naravno, moguce je link drag&drop u glavni prozor ili desni klik, pa Open in new window...
2a. otvara se u glavnom prozoru, obicno u novom tabu (to je default podesavanje, koje je moguce promeniti)

3. nisam nikada cuo za to... target=_fullscreen??? hm...

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Nije _fullcreen, bez donje crte ide.
_main, po specifikacijama W3C treba da otvori sadrzaj u glavnom prozoru, ne u samom sidebaru. Ovo je samo primer koliko IE postuje specifikacije.
_self otvara u samom sidebaru.

Dopuna: 10 Maj 2006 22:08

Update:

Sidebar je update-ovan (verzija 0.7).
Ukoliko se sidebar ne updatuje sam pri sledecem restartu FF-a i Opere, onda ispraznite Cache i probajte ponovo da restartujete browser.

Izmene:
- ubacen je link ka MyCity News
- sidebar je promenjen u skladu sa trenutnom strukturom foruma

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12485
  • Gde živiš: Južni pol

Nice. Smile Nisam video ovo ranije... Imam predlog u vezi toga. Bilo bi korisno kada bi sidebar i dodatak za firefox search toolbar bili pomenuti u F.A.Q.-u. MC search za FF sam sasvim slučajno našao kopajući po nekim starim temama. Verujem da veliki deo korisnika koji su noviji ili starih koji nisu bili prisutni na forumu kada su ovi dodaci izbačeni, nemaju ideju da oni postoje...

Dopuna: 13 Maj 2006 2:28

Ne dobih odgovor. Što se mene tiče i "ne" je prihvatljiv odgovor, ali bih to pre voleo da čujem, nego da nagađam.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Na Peci je da odluci.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Sto da ne...
Ubacicu cim budem imao vremena, ako me pre toga neko ne preduhitri Razz

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

U ovaj FAQ sam dodao:
http://www.mycity.rs/phpbb//viewtopic.php?t=36468

Ali u ovaj ne umem da dodam:
http://www.mycity.rs/phpbb//faq.php

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 830 korisnika na forumu :: 31 registrovanih, 6 sakrivenih i 793 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: babaroga, Bane san, bojankrstc, Boris BM, Brana01, dankisha, debeli, Dimitrise93, FileFinder, Georgius, goxin, indja, JOntra, Kubovac, ladro, Marko Marković, Mi lao shu, Milos ZA, MilosKop, Nemanja.M, procesor, rodoljub, Romibrat, Stija zmija, TheBeastOfMG, Toper, Tvrtko I, vathra, vlad the impaler, vukovi, Zimbabwe