xp shut down

1

xp shut down

offline
  • Pridružio: 31 Maj 2003
  • Poruke: 324

Nedavno sam instalirao windows xp pro.Pre toga sam ima 98se.
Instalirao sam program ya rezac WIN ON CD 5 ROXIO,I JOS NEKOLIKO IGRICA.
Neznam o od cega ali sada kada hocu da ugasim pc dobijam poruku
IT IS NOW SAFE TO TURN OFF YOUR COMPUTER i moram da gasim nasilno.Kongiguracija jeCHAINTECH6VIA5T,CELERON 1,1,256RAM,MSI 8852 GE FORCE 2MX400,TEAC CD RW 540,MAXTOR 40GB,I TD



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

Proveri u BIOS-u kako ti je podeshen power management, da li je enable-ovan APM itd.
To shto ti imash nije nasilno gashenje.... tako su se gasla stara kuchista...



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

taj sistem gasenja odgovara AT napajanjima sada su aktuelni ATX napajanja koja mogu da se ugase iz operativnog sistema

na koji nacin si instalirao win XP kao upgrade ili cista instalacija, nikako ne preporucujem upgrade bilo kog windows-a to jednostavno ne moze da radi kako treba

offline
  • Blshka 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Maj 2003
  • Poruke: 590

ako si napravio upgrade 98se u xp nije uopste cudno da imas takav problem a i tesko da je to onda jedini problem koji te muci.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 550

Licno iskustvo-imao sam xp preko 98-ice,i tako je sranje radio u odnosu na cist xp da je to strasno-kocio,muljao,pucale su aplikacije,itd.Cudno je to sto ima ljudi koji tvrde da ovi razbijac-ovani windowsi xp nece da rade bez podloge tipa 98 ili me-to je glupost,rade odlicno...

offline
  • Pridružio: 06 Maj 2003
  • Poruke: 1263
  • Gde živiš: Apatin

Ma kakvi reinstaliraj XP jer gad radis upgraded npr. sa win98se na XP onda nemoze automatic gasenje samo reinstaliraj i sve ce biti ok i vidi imas li ATX kuciste

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

odes u: display properties / screen saver / power / APM i cekiraj
kockicu koju vidis .. resetuj comp .. pa probaj da ga iskljucis ...
ako ovo uspe . stvar nije u nacinu instalacije OS-a vec do hardvera tj.
ploce koju koristis .. pod uslovom da je ATX format ...
Oce li sad ?

offline
  • Pridružio: 31 Maj 2003
  • Poruke: 324

Ranije sam imao 98se.XP sam instalirao tako sto sam startnom disketom od win98se formatirao disk u u mom slucaju c particiju i instalirao xp pro.Maticna ploca je mini ATX a kuciste je takodje sa atx napajanjem i to firme NEO ZA P4.

HVALA

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Pa jesi li uspeo da ga ugasis ?

offline
  • Pridružio: 31 Maj 2003
  • Poruke: 324

Ovu poruku prilikom gasenja dobijam kada sam uradi onako kako sam naveo jer sam tako instalira sistem kada sam preso sa 98se na xp.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 909 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 11 sakrivenih i 841 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Alibaba1981, Ben Roj, bokisha253, BORUTUS, ccoogg123, cifra, dankisha, darkangel, darkojbn, deimos25, dekan.m, DPera, draganca, Georgius, gomago, gorican, goxin, ILGromovnik, Joja, kikisp, kjkszpj, kobaja77, Kubovac, kybonacci, Magistar78, mercedesamg, Mercury, mikrimaus, milenko crazy north, MilosKop, miodrag, naki011, panonski mornar, Panter, raketaš, repac, Romibrat, rovac, slonic_tonic, solic, sombrero, SR-3m, Srky Boy, stegonosa, Tas011, Toper, uruk, vaso1, Vatreni Zmaj, vobo, vukovi, zastavnik, ZetaMan, zixmix, zlaya011, zzapNDjuric99