Reč dve o postanku i evoluciji čoveka, istina i zablude.

1

Reč dve o postanku i evoluciji čoveka, istina i zablude.

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Recoba20 ::
Da li ste znali da taj Rhezus faktor potice od Rhezus majmuna (oni takodje ga imaju). Dakle, jos jedna stvar sto nas povezuje sa majmunima! Wink


Eh, kad vidim neke face, sličnosti su i očiglednije. Laughing
(osim dlakavosti) zapravo i nema razlike. Embarassed Laughing



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Recoba20 ::Da li ste znali da taj Rhezus faktor potice od Rhezus majmuna (oni takodje ga imaju). Dakle, jos jedna stvar sto nas povezuje sa majmunima! WinkŠto se tiče ovakvih izjava valjalo bi pogledati ovaj sajt malo, dosta govori o takvim istinama i zabludama.
http://www.evolutiondeceit.com/bosanski/index.php



offline
  • Recoba20  Male
  • Stručni saradnik
    Umrežavanje
  • Pridružio: 19 Apr 2003
  • Poruke: 2711
  • Gde živiš: Beograd

GoranK ::Recoba20 ::Da li ste znali da taj Rhezus faktor potice od Rhezus majmuna (oni takodje ga imaju). Dakle, jos jedna stvar sto nas povezuje sa majmunima! WinkŠto se tiče ovakvih izjava valjalo bi pogledati ovaj sajt malo, dosta govori o takvim istinama i zabludama.
http://www.evolutiondeceit.com/bosanski/index.php


Hocete da kazete da ja lazem to sto sam rekao. Voleo bih da vidim konkretno objasnjenje da to sto sam rekao da nije tacno.
Da ja vas pitam, otkuda potice Rh faktor kod coveka?

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Opušteno čovek nemoj da se nerviraš imaš fina objašnjenja na sajtu ako si ga pogledao.
Evo tebi jedno logično pitanje, kako to da ne postoji nijedna vrsta majmuna koji su približniji čoveku, odnosno kako to da nema neke srednje vrste koja je pametnija i bolja od bilo koje vrste majmuna a opet lošija i manje inteligenta od nas ljudi, tj. kako to da je evolucija, ako već imaš takvo mišljenje, stala baš samo za njih a za sve ostale je uznapredovala toliko. Na toliki broj ljudi i majmuna to je nemoguće.
To što se neke stvari poklapaju ništa ne govori.

offline
  • mire  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 2282
  • Gde živiš: Beograd

mozda su ti srednji izumrli

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Pa i da jesu našao bi se koji fosil da posvedoči o tome, ovako pada u vodu i ta pomisao.

offline
  • Recoba20  Male
  • Stručni saradnik
    Umrežavanje
  • Pridružio: 19 Apr 2003
  • Poruke: 2711
  • Gde živiš: Beograd

GoranK ::Opušteno čovek nemoj da se nerviraš imaš fina objašnjenja na sajtu ako si ga pogledao.
Evo tebi jedno logično pitanje, kako to da ne postoji nijedna vrsta majmuna koji su približniji čoveku, odnosno kako to da nema neke srednje vrste koja je pametnija i bolja od bilo koje vrste majmuna a opet lošija i manje inteligenta od nas ljudi, tj. kako to da je evolucija, ako već imaš takvo mišljenje, stala baš samo za njih a za sve ostale je uznapredovala toliko. Na toliki broj ljudi i majmuna to je nemoguće.
To što se neke stvari poklapaju ništa ne govori.


Koliko sam ja razumeo, tvoje pitanje nije na mestu. Naime, ti (nadam se da ti ne smeta sto se ne obracam sa vi) si postavio pitanje sa stanovista da je evolucija zavrsena, da je covek poslednja "stanica" putovanja zvanog evolucija. Sto se tice "posrednika" izmedju coveka i majmuna, zavisi kako na to gledas. Ako gledas na vrstu izmedju coveka i simpanze, sa stanovista danasnjeg vremena (21. vek), ona ne postoji, ali ako pogledas prvobitne pretke coveka (Homo Erectus, Homo Habilis...) Sta su oni, nego upravo ti posrednici izmedju coveka i majmuna. Jedino su oni tokom evolucije nestali. (bilo da su evoluirali, bilo da su izumrli)To me jedino zbunjuje zasto se te vrste nisu odrzale.
(btw. oko 95% ljudskog genoma je identicno sa genomom simpanze) Ako pogledamo bolesti, vecina zoonoza su parazitoze. Dok je sida bolest koja potice od zivotinja, ali direktno napada imuni sistem (T4 limfocite) To znaci da na povrsini HIV virusa mora postojati receptor koji ce prepoznati signalni molekul na membrani limfocita i napasti ga, sto znaci da postoji odredjena selektivnost u napadanju odredjenih vrsta celija.


Ako bi pogledali slicnosti izmedju coveka i (lupam) lemura, one postoje. Iduci tvojom logikom, onda bih se pitao kako covek ima slicnosti sa lemurima kada ne postoji ni jedna vrsta izmedju koja bi povezala slicnosti izmedju ove dve vrste. Medjutim sta predstavljaju simpanze, gorile, orangutani, babuni.... i ostali majmunski svet, nego upravo tu povezanost izmedju coveka i lemura. Oni su ipak slicniji lemurima nego mi, a sa druge strane mi smo vise slicniji "majmunskom svetu" nego lemurima.

Ljudi, evolucija traje,(i strasno je selektivna) samo sto to nismo u stanju da "osetimo" jer je suvise sporo. Pre ili kasnije ce se zavrsiti, mozda smo mi upravo zadnja stanica (ovo kazem jer mislim da ce covek, pre ili kasnije unistiti citav zivi svet: floru i faunu; zemlja ce opet biti na "pocetku" kao pre pola milijarde godina - sterlina sredina) I opet iz pocetka ce nastati supa i iz nje sve ostalo... (ovo je zesce bolesna misao, ali moguca je) Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4204
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

Ja isto mislim da evolucija tj teorija evolucije "ne pije vodu".
Da banalizujem stvari, Darvin je imao teoriju da je covek postao od majmnuna zato sto je majmun boreci se za opstanak u potrazi za hranom poceo da hoda na dve noge.... To bi isto bilo kad bi ja kao invalid poceo da se borim za zvot pa mi od silene borbe porastu krila pa pocnem da letim. Laughing Laughing Laughing

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

OK Smile, malo si ga banalizovao brksi, ipak je u pitanju je evolucija koja traje milionima godina, ako evolucija kao teorija postoji.

@Recoba20
Molim te mi se obraćaj na ti Smile.
Ne ja kažem da evolucija kao evolucija ne postoji, već je obmana.
Teorija evolucije je teorija koja je pobijena u samom startu. Ovaj zaključak zasniva se na činjenici da evolucionisti još nisu u stanju objasniti čak ni nastanak samo jednog proteina neophodnog za život. Proračuni mogućnosti, fizičke i hemijske formule su dokazale nemogućnost slučajnog postanka a majmuni su ništa drugo do evolucija po tebi.

offline
  • Recoba20  Male
  • Stručni saradnik
    Umrežavanje
  • Pridružio: 19 Apr 2003
  • Poruke: 2711
  • Gde živiš: Beograd

Jos odavno je naucno dokazano da je moguce stvoriti organsko jedinjenje iz neorganskih, elektricnim praznjenjem. Naime, na taj nacin je dobijena urea (karbamid H2N(CO)NH2 ) Ako je ovo moguce da se desi, onda je moguce i da dodje i do nastanka peptidne veze, osnove za obrazovanje lanaca amino-kiselina. Ako su na ovaj nacin nastali mogli nastati urea, metan i ostala organska jedinjenja, ne vidim razlog da je upravo od ovoga krenula evolucija. Ne kazem da su majmuni po meni evolucija, nego je to samo jedan od primera za koji smo se uhvatili.
btw. Kako je po tvom misljenju nastao zivi svet?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1131 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 4 sakrivenih i 1079 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, Areal84, Atomski čoban, babaroga, bankulen, Bobrock1, Boris90, comi_pfc, darkangel, Dimitrije Paunovic, djboj, Djokislav, Dorcolac, flash12, FOX, ginjica, grenadir, havoc995, Herman Terrance Aubrey, Insan, jaeger, kolle.the.kid, krkalon, Levi, Lošmi, M1los, madza, mercedesamg, Mi lao shu, MiG-29M2, milenko crazy north, Mixelotti, nenad81, pacika, Parker, randja26, Rogan33, S2M, samsung, Sančo, sasa87, slonic_tonic, Smiljke, Srky Boy, Srle993, VJ, vladaa012, zodiac94