Testiranje na zivotinjama - BOJKOT!

1

Testiranje na zivotinjama - BOJKOT!

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 50
  • Gde živiš: Novi Beograd

Zapisite ili upamtite...

Bojkot kompanija i proizvoda koji eksperimentisu na zivotinjama:

BIC,
Clairol,
Herbal Essences,
Colgate-Palmolive
Ajax,
Speed Stick,
Adidas,
Calvin Klein,
Davidoff,
JOOP!,
Kenneth Cole,
Lancaster,
Gillette
Braun,
Duracell,
Procter & Gamble,
Johnson & Johnson,
L'Oréal U.S.A.
Garnier,
Giorgio Armani,
Helena Rubinstein,
Lancôme,
Ralph Lauren,
Redken,
Vichy,
Max Factor,
Oil of Olay,
Oral-B,
Pantene,
Coppertone,
Dr. Scholl's,
Unilever
Axe,
Dove,...

Napomena: Za neke od proizvoda sa spiska nije direktno korisceno testiranje na zivotinjama, ali pripadaju kompanijama koje inace vrse takva testiranja i treba ih svakako bojkotovati.


P.S. Ako znate jos neke ali PROVERENE informacije, navedite ih ovde!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Hegel 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2005
  • Poruke: 341
  • Gde živiš: Beograd

E , ili treba ukinuti testiranje na zivotinjama ili uvesti testiranje i na ljudima ( ja se zalazem za ovu drugu opciju ) . Ko zna dokle bi genetiku doveo Mengele da je mogao da nastavi . To je nekako prirodnije i korisnije od laznog humanizma , mislim zasto da nam je vise stalo do pripadnika omrazenog naroda , teroriste ili ubice nego do morskog praseta ( to sto je ovaj covek nije zadovoljavajuci odgovor ) .

Nego u medjuvremenu bih bio zahvalan na pravljenju liste onih koji ne testiraju proizvode in vivo , jer su oni manjina . Logicnije je kada se pravi lista u nekoj oblasti krenuti od manjine ( jer bo je lista onda kraca ) .



offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 50
  • Gde živiš: Novi Beograd

Naravno, postoji i lista kompanija koje su zvanicno potvrdile da ne vrse eksperimente na zivotinjama, ili da su prestali sa tim. Medjutim, spisak je mnogo duzi nego ovaj, pa sam se odlucio da objavim onaj prvi, jer je mnogo lakse upamtiti samo firme ili proizvode koje treba bojkotovati.

Ako vas zanima koje kompanije ne vrse eksperimente na zivotinjama, objavicu spisak onih koje imaju udela na domacem trzistu.

offline
  • Hegel 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2005
  • Poruke: 341
  • Gde živiš: Beograd

Obavezno objavi , jer iako je ovaj onih koje ne testiraju na prvi pogled duzi treba uzeti u obzir da ipak vecina testira samo to nije potvrdjeno .

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 50
  • Gde živiš: Novi Beograd

Pomenuti spisak sadrzi vecinom americke firme koje nisu poznate kod nas, pa je i besmisleno navoditi ih, ali pomenucu samo nekoliko za koje svi znate: Avon, Donna Karan, Nivea, Revlon, Tommy Hilfiger, Victoria’s Secret,...

Na vama je samo da sa polica uzmete ove umesto nekih drugih proizvoda.

offline
  • Pridružio: 17 Dec 2005
  • Poruke: 391
  • Gde živiš: Inside your mind

bas bih volela da neko testira sve te razne proizvode na tim osobama koje iste proizvode testiraju na zivotinjama.Ja licno NIKADA ne kupujem proizvode za koje znam da su testirane na zivotinjama.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2006
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Beograd

Interesuje me da li vi jedete zivotinjsko meso ukljucujuci i ribu jer ne vidim razlog zasto biste ako vam ovo smeta? Cisto pitam

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

logicno zvuci Very Happy

"necu koristite proizvode koji su testirani na zivotinjama, ali cu te zivotinje ipak pojesti" Mr. Green

sorry na offtopic-u Wink

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Moram i ja da off-topicujem (mislim da je indirektan on-topic).

Slazem se Pegazekom, i dodao bih:

Da li su cvet i kupus manje zivi od vas, pa vam daje pravo da ih ubijete, skuvate i pojedete?

...i onda se snebivate kako neko jede zivotinje ili vrsi eksperimente.

Ja sam protiv izlaganja bilo kog zivog bica surovom okoncanju zivtota mucenjem.

Sigurno da je klanje kokosaka mnogo humanije nego da joj (kako neki kinezi rade) na zivo rasporis utrobu, napunis zacinima i stavis u rernu.

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

pa ne znam kolko se kupus muci dok ga jedes al ajd Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1301 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 6 sakrivenih i 1254 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Areal84, babaroga, bladesu, Brana01, cenejac111, cikadeda, CikaKURE, Dimitrije Paunovic, Dorcolac, DPera, draganl, galijot, GandorCC, Georgius, Hexe, hyla, ikan, kihot, krkalon, Krvava Devetka, kybonacci, Lieutenant, ljuba, markF, mercedesamg, milenko crazy north, Milos ZA, MilosKop, Miroljub1979, Mixelotti, nemkea71, nick79, procesor, robert1979, S-lash, sasa87, Smd, vathra, zlaya011, 79693