Spajanje dva računara modemom

Spajanje dva računara modemom

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2005
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: Strawberry town

Spajanje dva računara preko modema:

I) Idite u Control Panel i nađite Network Connections,
II) Idite na File i odaberite New Connection i kliknite na Next u prozoru koji se otvorio,
III) Odaberite Set up an advanced connection i kliknite na Next,
IV) Odaberite opciju Accept Incoming connection i kliknite na Next,
V) Odaberite uređaj preko koga će te se spajati (obično modem) i kliknite na Next,
VI) Odaberite Allow virtual private connection i kliknite na Next,
VII) Odaberite opciju (dugme) Add... i u User name i Password upišite "gost" (bez navodnika) i kliknite na Next,
VIII) U ovom prozoru ne dirajte ništa, tj. provrite da li je uključen Internet Protocol i ako nije uključite ga.
Kliknite na Next, a zatim i na Finish.

U Network Connections prozoru će vam se pojaviti nova konekcija pod nazivom Incoming Connections.
Dupli LMB na nju otvara prozor sa uređajima koje će ova konekcija koristiti.
Kad ne želite da se modem sam javlja kada zazvoni telefon isključite sve uređaje (preporučljivo)
i uključujte ih samo kada očekujete da će vas nazvati neko sa drugog računara.

IX) Idite na File i na opciju New Connection i kliknite na Next,
X) Odaberite Connect to Internet i onda na Next,
XI) Odaberite Setup my connection manually i na Next,
XII) Odaberite Connect using a dial-up modem,
XIII) Upišite ime konekcije i klik na Next, Broj telefona i klik na Next,
Upišite "gost" u username i password i klik na Next, Uključi opciju Add a shortcut... i klikni na Finish.

Posle ovoga treba aktivirati napravljenu konekciju na računaru koji zove
(kao da se zove internet provajder - isti je postupak) a na drugom računaru se treba obeležiti
i aktivirati uređaj koju će da primi poziv.

ovo sam pronašao na netu pa ako neko zna više o tome,kako to radi i da li je korisno neka napiše.[/b]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=2977



offline
  • Pridružio: 22 Jul 2005
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: Strawberry town

hLAND ::http://www.mycity.rs/phpbb/viewtopic.php?t=2977
Da video sam i to,ali mene ne zanimaju igre nego razmena nekih malih datoteka i dokumenata.I da li za to treba imati neki program?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 847 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 8 sakrivenih i 805 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Alexandar-1973, amaterSRB, babaroga, Belac91, Boris90, cenejac111, deLacy, DPera, dragoljub11987, drazenm, FOX, Griffon vulture, Jahorina, JOntra, Karla, kybonacci, laurusri, mercedesamg, mikrimaus, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, milutin134, nebojsag, nemkea71, NikolaGTR, nuke92, pein, simazr, Sirius, voja64, YugoSlav, šumar bk2