Vremena tuge

Vremena tuge

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Vremena tuge


Mogu samo da gledam kako neko drugi provodi noci s tobom
Zarobljen u ovom krugu tuge i zaborava
Sve moje zelje blizu su maste, tu si, a u stvari daleko
U vrtlogu secanja proteklog vremena ja svestan sta se zbilo
Kada sam zaljubljen prvi put bio, kada se sve to desilo

Dosta je vremena proslo i jako se kajem
Sto ovakav ispadoh na kraju
Mnogo te volim, mnogo ti dajem
Cekam prolecnu kisu u Maju

Svestan sam ja da daleko si ti
Od doma mog i mog zagrljaja
Svestan sam ja da daleko si ti
Od pocetka naseg do samog kraja

U odrazu vode jesenje kise
Kako gazim po barama sam
Samo zelim da sam ti blize
Ali sam sam, potpuno sam...

Putujuci hodnicima vremena koji, kazu, leci tugu
Ja se i dalje secam tebe lepu i setnu kao proletnji dan
Pokusavam da nadjem neku drugu
Koja ce mi ispuniti san

Vrtlog secanja polako staje
Krug tuge i zaborave vise ne postoji
Hodnici vremena mi kazu da je
Vreme da se konacno osvoji...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

rima ubija tvoju pesmu

pesma je velika - a nisi bas puno toga rekao - pa da ti pesma bude tolika... ovako je velika i poluprazna... cak se i ponavljas... celu tvoju pesmu bih mogao da smestim u jednu strofu.

generalno - bolje nego prosle pesme - ali daj skrati je - ili je bar ispuni, da ne bude velika a poluprazna

p.s, 'vrtlog', 'krug' i 'hodnici'... kao da si 'pozajmio' iz http://mycity.eclipsedminds.org/phpbb/viewtopic.php?t=3423 - prve 2 strofe Smile



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

pa zapravo pesma u potpunosti sadrzi moje tadasnje osecanje tako da ja ne bih rekao da je prazna. ja poznajem sebe pa znam, ali znam da to tako izgleda kada se gleda sastrane... OK za savet ili napomenu... hteo sam u prvom delu pesme da odstupim od mog nacina pisanja, ali sam ipak nastavio i opet na nekom delu promenio... izgleda bolje, ali opet bi izgleda trebalo izbaciti rimu (zar ne Peco)...

sto se tice vrtloga, kruga i hodnika ne znam zasto sam ih ubacio, znao sam da si nesto koristio u svojim pesmama, ali nisam znao da si sva tri Smile u svakom slucaju nadam se da se ne ljutis Smile

offline
  • offman  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Avg 2003
  • Poruke: 3525

Uh, Peco ala si oštrook.

Da, stvarno rima udavi tvoje pjesme, i ne samo tvoje. Uvjek se pitam čemu rima.
Pisanjem treba izbaciti proizvod duše, a ne iz duše proizvoditi rime, koje najčešće zvuče neskladno, neozbiljno, u odsustvu prave riječi ili usiljeno ili infantilno.
Bolje je skoncentrisati se na ritam pjesme, naraciju i kontraste i pisati slobodnim stihom, a rimu iskoristiti u "posebnim potrebama iskazivanja", na taj način davajući joj pravi smisao.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1384 korisnika na forumu :: 28 registrovanih, 8 sakrivenih i 1348 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ageofloneliness, Asparagus, babaroga, bestguarder, Bokiboks, Brana01, CikaKURE, comi_pfc, Dukelander, FileFinder, kolle.the.kid, ljuba, Lošmi, marsovac 2, Mcdado, Mixelotti, MrNo, nikoli_ca, NoOneEver Dreams, Skywhaler, Srle993, Stanlio, Trpe Grozni, uruk, vathra, Vlad000, yrraf, zlaya011