Baires - Batch Image Resizer

1

Baires - Batch Image Resizer

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Batch Image Resizer (BaIRes) sam napravio u Lazarusu i oficijalno je moj prvi program u Lazarusu.
Napravljen je zato sto me BIRT (pod linuxom) strasno nervira.

Na zalost, za sad samo Windows verzija. Poslao sam Srkiju code da ukompajlira (imam problem sa lazarusom pod SuSE-om)
Ako testovi prodju kako treba (a za sta Vas sada molim), objavicu final verziju i source code.

http://www.beli.ws/apps/baires/

Molim da post-ujete komentare.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Beli, ajde odradi strip nad fajlom, ogroman je.
Zajedno sa Lazarusom si dobio strip i UPX, i oba su ti u PATH-u.

strip --strip-all ime_programa
upx -9 ime_programa



offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Nisam znao za ovo. Hvala!

Odradjeno!

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Jel znas da postavis ikonicu za aplikaciju (Win32 verzija)?

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Jok... video sam da je nesto komplikovano, a radio sam na poslu, izmedju posla.. eheheh

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Sada cu da napisem tutorial u Lazarus forumu.

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

OK, to je ionako kozmetika. Kozmetika nakon sto prodje test. Jesi testirao sa 10 threadova i gomilom slika?

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12486
  • Gde živiš: Južni pol

Beli, mogao si da bacis i source online. Wink Mada trenutno nemam Lazarus (reinstalirao Slack juce). Ali bi ga instalirao da bih probao ovo parce softvera. Btw, koju verziju Lazarusa si koristio?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@beli0135
Nisam testirao funkcionalnost programa.

Sto se tice verzije Lazarusa, ima razlika izmedju SVN i release verzija.
Sa SVN-om se desava da rezultujuci EXE ne moze da se UPX-uje.
Osim toga, u SVN verziji nije funkcionalan 'Link smart'.

Da bi program bio "pametno linkovan" potrebno je da i uniti budu kompajlirani adekvatno. Samo u release verzijama su uniti (RTL, LCL...) kompajlirani tako.
Da bi i tvoj program bio "pametno linkovan" potrebno je u Project>Compiler Options>Code ukljuciti Smart Linkable, pa onda na Linking tabu ukljuciti i Link Smart.
Rezultujuci EXE treba da je manji nego bez "pametnog linkovanja".

Sta je Smart Linking?
Zamislite unit od 1MB iz koga vam je potrebna samo jedna procedura koja je velicine 1KB. Bez Smart Linkinga ce u rezultujuci program biti linkovan kompletan unit od 1MB, dok ce sa Smart Linkingom biti linkovana samo potrebna procedura i njoj potrebne procedure ili funkcije.

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

OK.. to cemo videti kasnije. Bitno je da program radi

Dopuna: 01 Sep 2006 12:05

Sad sam se setio da ima ljudi koji su pomesali "image resizer" sa prosirivanjem particija, image-particija itd.

Samo da objasnim:
Program je za smanjivanje ili povecavanje JPG fajlova.
Izuzetno je koristan kad se skidaju slike sa digitalnog foto aparata. U ovom programu se jednim klikom prebace sve slike iz jednog foldera (ili foto aparata) u drugi, vec na zeljenu velicinu.

Primera radi, moj digitalac pravi velike slike, a u vecini slucajeva mi treba 800x600 i da slika bude sto manje KB da bih mogao da posaljem nekom.
Zato sam i napravio ovaj program.

Molio bih clanove MC-a da testiraju program i daju sugestije, kako bi bio jos bolji.


jos jednom:
EXE fajl mozete preuzeti sa
http://www.varnus.com/storage/baires.zip

Dopuna: 05 Sep 2006 13:18

Ni jedan komentar o tome kako program radi?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1369 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 12 sakrivenih i 1319 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, babaroga, Bobrock1, bojank, bojankrstc, bojanM84, ccoogg123, cemix, darios, Dorcolac, dragoljub11987, GenZee, goxin, Griffon vulture, havoc995, ikan, JOntra, kovinacc, Kubovac, kuntalo, kybonacci, ladro, madza, maiden6657, Mercury, Mihajlo, Milos ZA, milutin134, Misirac, opt1, pein, shone34, Valter071, W123, yrraf, zzapNDjuric99, Čivi