Kako iskljuciti System restore (Win Me & Win XP)

1

Kako iskljuciti System restore (Win Me & Win XP)

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Win Me

http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgeninfo.nsf.....ec_doc_nam


Win XP

http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgeninfo.nsf.....ec_doc_nam



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • PoP  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 420
  • Gde živiš: Pozega

(samo za XP)
...a onda lepo otvoris registry i postavis zabranu na Start > Programs > Accessories > System Tools > System Restore i pride sakrijes sys restore karticu iz system properties:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT] napravis key "SystemRestore" i u njemu DWORD "DisableSR" kome dodelis vrednost 1.
I zaboravis na glupost... Wink



offline
  • Piksi  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 2435

Zasto glupost??? Da li je System Restore stetan ???

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Jeste ako ne znas sta radis Smile

Npr. ako si izmedju dva restore pointa instalirao neke programe/igre, i onda uradis sistem restore, i ti instalirani programi ce biti obrisani...

Jedina situacije kada je sr koristan jeste ako uopste ne mozes da butujes windows, pa mozda i pomogne. Mada, ako je vec dotle doslo, bolje da instaliras ceo sistem od nule...

offline
  • Piksi  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 2435

Sta mislite...da li bi bilo pametno da iskljucim SR???

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Meni je SR iskljucen od kad koristim XP i nijednom se nisam pokajao zbog toga...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Čak šta više u nekim situacijama mi i nije nešto preterano pomogao. Da ne grešim u nekim slučajevima jeste ali to je toliko retko da kod kuće to nikad ne koristim, samo mi filuje bezpotrebno "HD". Na poslu i ostavim korisnicima da im to bude uključeno, kad tad će nešto napraviti što mi "SR" reši problem.
Opciono je, ako znaš šta radiš ovo ti i ne treba.

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

U počeku mi je pomagao .. kada instalira neku igru ili program sumljivog porekla .. pa na jednostavan način rešiš problem ..
Ako nisi baš upoznat sa procedurom popravke operativnog sistema, njegove ponovne instalacije i podešavanja, savetujem da ga koristiš .. u protivnom ga isključi .. nakon isključivanja obriši i snimljene 'restore pointe' da oslobodiš mesta na HD'u .. i to dosta !!!

offline
  • Srđan Jovanović
  • Pridružio: 12 Avg 2004
  • Poruke: 1461
  • Gde živiš: Čačak

Meni je iskljucen od pre neki dan.E,pazi ovo:kada sam ga iskljucio KAV je odmah prijavio virus.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Verovatno je virus bio u system volume information folderu, kojem KAV nije mogao da pristupi dok je system restore bio aktivan. Jednostavno obrisi ceo vol. information folder, nema razloga za paniku.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1010 korisnika na forumu :: 24 registrovanih, 3 sakrivenih i 983 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amstel, Bobrock1, Botovac, darkangel, Djordje29, Futog 74, ILGromovnik, Karla, kinez88, Kriglord, krkalon, Krvava Devetka, LUDI, Nemanja.M, opt1, paja69, panzerwaffe, Parker, powSrb, sabros, Shilok, slonic_tonic, sovanova95