NTFS ili FAT32 ?

1

NTFS ili FAT32 ?

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 488
  • Gde živiš: Niš

Treba da instaliram XP na praznu masinu na kojoj ce se igrati novije, ali i stare igre. Da li da stavim NTFS ili FAT32 ? Nisu mi bitne napredne mogucnosti NTFS fajl sistema, u pitanju je kucna masina.
Da li je preporuka instalirati SP1, jer sam cuo da posle njega sistem radi sporije?!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ako particijama ne pristupas iz DOS-a (a sta ako padne sistem, pa boot disketa?) i ako im ne pristupas iz windowsa 9x - onda stavi NTFS



offline
  • Blshka 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Maj 2003
  • Poruke: 590

za XP meni su svi preporucivali NTFS ... navodno je stabilniji i brzi xp kad je na ntfs...

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 488
  • Gde živiš: Niš

Blshka ::za XP meni su svi preporucivali NTFS ... navodno je stabilniji i brzi xp kad je na ntfs...
Ma znam ja da mu je to "prirodnije" okruzenje i da je bolje u tom smislu, ali ovde je akcenat na kompatibilnosti sa igrama i uopste raznim (starijim) softverom... Da mu stavim ja za svaki slucaj fat32 ?

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Ja sam na winXP imao fat32 iz prostog razloga što mi je trebalo da imam full controll iz Linux-a a mrzelo me je da prekompajliram kernel... nebitno, na fat32 mi je sve radilo k'o sat...

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

windows programi ne vide razliku, jer se OS stara o fajl sistemu...

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Predrag Damnjanovic ::windows programi ne vide razliku, jer se OS stara o fajl sistemu...

upravo tako programi ne vide nikakvu razliku u fajl sistemima, osim nekih 3d-party defragment programa koji ti ne trebaju jer onaj iz xp-a radi super a podaci na ntfs-u ce ti zauzimati manje mesta a i defragmentacija radi mnogo brze

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

ja imam SAMO XP na ntfs particiji i probao sam tri igre ColinMcRea, NHL98 i CounterStrike i sve su radile potpuno normalno...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Nikad nisam imao problem a ni neko od mojih ortaka sa NTFS-om u vezi samih igrica, a igram se dosta, od kad je XP izašao samo njega i koristim za igrice i to naravno sa SP1 koji nisam primetio da usporava mašinu ali zato ostali silni sitni SP-ovi usporavaju i to dosta. Primetno se računar sporije podiže i spušta posle instalacije tih silnih sitnih SP-ova pa i prilikom pokretanja programčića prođe po par sekundi dok ne počne da ih otvara.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

ja sve mislim da je to i do kompjutera posto kod mog komsije isti bootabilni XP nije hteo da se instalira (a kod mene jeste) tj. rekao je da ne moze da kopira neki fajl, a kod mene je sve to uspelo... posle komsija je uspeo da instalira XP posle bukvalno 20 pokusaja i menjanja tri-cetiri cd-a XP-a...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 878 korisnika na forumu :: 47 registrovanih, 5 sakrivenih i 826 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., babaroga, Bane san, bufanje, Dannyboy, Denaya, Dimitrije Paunovic, FOX, Frunze, Georgius, ILGromovnik, ivan979, Karla, kovinacc, Kubovac, kybonacci, Leonov, ljuba, ljubacv, Lošmi, maiden6657, Milometer, milutin134, Mlav, mocnijogurt, Mravce, nemkea71, nick79, opt1, pein, Rakenica, raptorsi, rodoljub, Sirius, slonic_tonic, solic, sombrero, Srky Boy, Srle993, Steeeefan, theNedjeljko, Trpe Grozni, Vlad000, Vlajman1957, VP6919, YU-UKI, zillbg