TESLA,mit ili istina?

1

TESLA,mit ili istina?

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2006
  • Poruke: 0

Mislim da je zanimljivo raspraviti o ovoj temi i najvecem svetskom pronalazacu i njegovom delu....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • mire  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 2282
  • Gde živiš: Beograd

mit je za one koji ne znaju mnogo o njemu

misljenje o njemu treba da daju ljudi koji su ga proucavali a ne mi mali pacici...



offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

Svi mogu da imaju misljenje o bilocemu pa "i mi mali pacici" .... Smile
Tesla je jedan od retkih naucnika koji je verovao u Boga i u svoj razum, kao je on govorio " Imam dva uva na jedno cujem Boga a na drugo nauku,razum , imam dva oka na jedno.....itd."

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

max ::Tesla je jedan od retkih naucnika koji je verovao u Boga i u svoj razum, kao je on govorio " Imam dva uva na jedno cujem Boga a na drugo nauku,razum , imam dva oka na jedno.....itd."


Sto ga pre moze svrstati u one "cudne"
Bog i nauka se uzajamno iskljucuju.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

@AxeZ
Ne iskljucuju se ako nemas konzervativan pogled na postojanje Boga, ja ne iskljucujem tvrdnje Eriha von Denikena...

offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

AxeZ ::Sto ga pre moze svrstati u one "cudne"
Bog i nauka se uzajamno iskljucuju.


Mnogi su ga smatrali cudnim i pre nego sto je otisao u Ameriku ali zahvaljujuci tim cudaku mi se sad igramo kompjuterima. Japanci su mu podigli spomenik i rekli da Japan nebi sada bio tu gde jeste da nije bilo Tesle jer se njegovi patenti primenjuju na svakom robotu, kompjuteru....

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Čini mi se da samo mi nemamo predstavu ili ti pravu sliku o tome ko je bio Nikola Tesla. Mnogi narodi u svetu ga više hvale i uzdižu od nas.

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2006
  • Poruke: 0

Sta mislite o ovome : Nekad za pecinskog coveka svaka zivotinja je bila bozanstvo,kasnije se svelo na 10-ak bogova,sada vecina vera ima 1 boga...
Zar nije logicno kako covek evoulira da ce on na kraju postati bog,tj.vise nece biti potrebe za bozanstvima.(ne propagiram ateizam)
Nikola je jedan od retkih a mozda i jedini koji je distigao ovaj nivo

Lepo bi bilo otvoriti novu temu o ovome

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2004
  • Poruke: 1268
  • Gde živiš: Subotica

nauka i vera idu jedno sa drugim.
Tesla nije bio Bog.On je bio "samo" genije (ili vanzemaljac).
A sudeci po evoluciji (u koju sumnjam, uopste) mi necemo postati bogovi nego zivotinje...

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Vil_Relyaht ::Sta mislite o ovome : Nekad za pecinskog coveka svaka zivotinja je bila bozanstvo,kasnije se svelo na 10-ak bogova,sada vecina vera ima 1 boga...


... na kraju neceTE ni verovati u Boga.


Nikola Tesla je mag za sve.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 765 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 1 sakriven i 757 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: goxin, Koridor, Miškić, opt1, slonic_tonic, vobo, yrraf