Pravilnik - rasprava

1

Pravilnik - rasprava

offline
  • PoP  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 420
  • Gde živiš: Pozega

Mislim da je najruznija stvar koja moze coveku da se desi na forumu to da ga neko sa nickom Pera,Laza ili Mika koji ima avatar Miki Mausa prozove po licnom imenu i prezimenu ili objavi neke licne podatke... tako da ovo treba obavezno regulisati.
---------------
Po meni druga stavka nije potrebna, nije ni visak ali u njoj pisu stvari koje se vise manje podrazumevaju ili su vec napisane u prvom "clanu", treba gledati da bude sto sazetije&sadrzajnije da bi neko uopste procitao,,, druga stvar kaze "ako prekrsis pravilnik bices banovan" i "ne predstavlja nista strasno"...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ne moze da skodi naglasavanje, obrazlozenje, i dopunjavanje
bas onima, koji ne postuju zakon, treba 5 puta ponoviti i obrazloziti

a sto ne skodi - znaci da koristi Smile

tvoj predlog ce da se razmotri



offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

pope, usvojen je tvoj predlog - eno ga pod 4.e.
i dodato je deseto pravilo

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2003
  • Poruke: 1829
  • Gde živiš: Stara Pazova

Samo da prokomentarisem...
Jako lepo od kralja sto si dao truda da napise pravilnik, i imam jedno pitanje u vezi ovoga...
4. b. "Pitati i davati informacije o tome gde se može naći piratizovan softver, muzika, film, ili bilo kakva druga intelektualna svojina koja se nelegalno distribuira."
Da li u to ulazi i pitanja za web stranice odakle da se skidaju pesme u MP3 formatu - ili ne..??
Inace.. JAKO LEPO

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

pa... ne verujem da ce neko da nas tuzi zbog linka ka sajtu koji drzi mp3... pre ce njih da tuzi nego nas...
tako da... to moze da se gleda kroz prste...

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2003
  • Poruke: 1947
  • Gde živiš: Srbija

Mislim da bi trebalo malo vise sve ovo okrenuti ka tome da predstavlja "skraceni" USTAV grada drzave, enklave MyCity

Ustav Srbije kao primer Smile

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Imam nekoliko pitanja u vezi Pravilnika .. neke stvari mi nisu bas najjasnije pa da ih kristalisemo .. zbog svih nas .. sadasnjih i buducih ..

1. Da li i PP ulazi u zabrane koje se navode u pravilniku ..
2. I da li linkovi (suvi bez dodatnog txt i objasnjenja) spadaju pod "davanje informacija" .. kao i za mp3 sajtove neka vlasnik odgovara i za ONE ili ONE druge sadrzine ...
3. U pravilniku se pominju javna mesta .. postoje li i neka druga ? .. manje vidljiva .. u ovom gradu ...
4. Sta je merodavnije ukoliko se pojedina pravila na foumu razlikuju od Ustava Sbije ..
4. Takodje i tacka 10. mi deluje na neku diskriminaciju stanovnistva Srbije .. ali ako je tu zbog podizanja svesti i morala nase web populacije onda je podrzavam ..

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

1. Ne. To spada u vasu privatnost, to je vasa stvar sta cete pisati u PP...
2. Da. Za MP3 muziku sam rekao da moze da prodje. Izmenicu to u zakonu.
3. PP
4. Ustav Srbije, zar nije logicno
5. tacka 10 je skroz na mestu, zelim da ljudi budu svesni svoje odgovornosti

ubacicu sva ova obrazlozenja u zakon...

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

@Svitac
Uvek vazi zakon koji je visi po hijerarhiji ili ti:
1. Ustav
2. Zakoni
3. Podzakonski akti
4. Uredbe, pravilnici . . .

Samim tim ustav je na prvom mestu !

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

@ Predrag Damnjanovic & VladaPUB ..
Ljudi su vrlo malo svesni svoje odgovornosti i u realnom zivotu a kamoli na www-u .. 99% ljudi (koje poznajem) ga prisvaja kao nesto virtuelno ..
Kao sto rece SF .. ima dosta rupica u zakonu pa se pozivajuci kroz te rupe i u nasem gradu moze provuci svasta .. naravno tesko je ocekivati da ce neko sad da citira zakon i dokazuje neke stavke ovde na forumu .. ali mogucnost postoji pa sam samo heo da i to isteram na cistac ...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1387 korisnika na forumu :: 27 registrovanih, 3 sakrivenih i 1357 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alibaba1981, bestguarder, Bobrock1, croato, Dimitrise93, GandorCC, Georgius, jackreacher011011, janbo, Koca Popovic, laki_bb, loon123, Luka Blažević, M1los, Mi lao shu, milimoj, Milometer, mrav pesadinac, Trpe Grozni, Tvrtko I, Vatreni Zmaj, VJ, Vlada1389, Volkhov-M, W123, zlaya011, zzapNDjuric99