greska na ie

1

greska na ie

offline
  • Pridružio: 08 Jan 2004
  • Poruke: 34
  • Gde živiš: Vlasenica City RS

Kada pokusam snimiti web stranu(save as) onda se spasi samo tekst,bez slika i ostalog na web strani. Da li treba podesiti nesto na internet exploreru?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

Dole ispod polja gde unosis ime pod kojim hoces da snimis stranu imas jos jedno polje
Save as type: tu izaberi Web page, complete



offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

hmm koliko se ja secam.. treba izabrati ekstenziju .mht, znaci save as pa iz drop down menija izaberes umesto .htm(l) opciju .mht

offline
  • Pridružio: 08 Jan 2004
  • Poruke: 34
  • Gde živiš: Vlasenica City RS

U polju save as type ponudjeni su samo HTML(htm,html) i txt file i nista vise. MHT ne postoji...

offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

Pojedini sajtovi ne dozvoljavaju snimanje all page. Na nekim neces moci da skines neku slicicu itd. (nesto kao enkripcija).
Koji je to sajt u pitanju?

@kgnikola
To sto si mu napisao ne vazi za IE,naveo si mu primer iz mozille koju on ne koristi.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Ondak imaš stari ie, doduše mht nije kompatibilan sa ostalim browserima, tako da samo odaberi web page complete pa ćeš imati jedan *html fajl i direktorijum sa sufiksom _files ili tako nešto...

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2004
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: Kragujevac

@Max
Imam IE 6.0 i sad bas gledam tu opciju, ja tako snimam. Cini mi se da je bilo i na IE 5.5

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

IE6 bi trebalo da ima opcije "Web Page, Complete (*.htm; *.html)" i "Web Archive, single file (*.mht)" i bilo koja od te dve ce ti sacuvati slike ako ih ima i ako nije uradjena neka vrsta "zastite" kako korisnici ne bi mogli da sacuvaju slike, source code itd.... ali niko ne moze da ti izbaci te opcije iz explorera tako da mora da postoje

jel na svakoj stranici/sajtu isto?

offline
  • Pridružio: 08 Jan 2004
  • Poruke: 34
  • Gde živiš: Vlasenica City RS

IE je verzije 6,a na svakom sajtu mi je isti problem. To se nije desavalo dok nisam instalirao win 2000 preko 98...

offline
  • Max  Male
  • Super građanin
  • Marko Milic
  • MWEB - Project manager & Front-end developer /Saobracajni inzenjer
  • Pridružio: 02 Nov 2003
  • Poruke: 1363
  • Gde živiš: Beograd - Jagodina

@kgnikola

Sorry, nisam koristio IE jos od 98-ice ,zaboravilo se.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 857 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 6 sakrivenih i 801 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: cavatina, comi_pfc, dane007, darionis, Denaya, Dimitrise93, djboj, DonRumataEstorski, DPera, Dvojac005, FileFinder, flash12, FOX, hologram, Ivica1102, kolle.the.kid, KOV, Krvava Devetka, Kubovac, kybonacci, ladro, laganini123, Leonov, MB120mm, mercedesamg, milenko crazy north, milos.cbr, milutin134, MiroslavD, Mlav, mocnijogurt, MrNo, naki011, nebojsag, nemkea71, nextyamb, ObelixSRB, panzerwaffe, procesor, Sirius, slonic_tonic, Smajser, Srle993, stegonosa, uruk, Vatreni Zmaj, Vlad000, vlajkox, vukdra, zeo