Ponovo dosadni Spyware...

1

Ponovo dosadni Spyware...

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Vec nekoliko dana za vreme surfovanja svakih 10-ak minuta iskace mi PopUP prozor:



Ponekad umesto Win-Clean.com izbaci www.xp-fix.com i sl. Skenirao sam system sa SpyBOT-om, AdAware-om, SmartClenaer-om... ali nikako da nadju to djubre. Jel zna neko o cemu se radi???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

ma to nije nikakav spyware ili adware.... to neko koristi jednu od "opcija" windows-a.... doticni messenger service.....

e sad to moze da se iskljuci, mislim da je bilo reci na MC-u... potrazi malo

samo jedno pitanje: sta si nedavno radio sa racunarom? jel ako ti se ovo od nedavno pocelo desavati, onda si uradio nesto sto je ili omogucilo komunikaciju na portu koji ovaj servis koristi ili si nanovo instalirao win....



offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Mogu da iskljucim ActiveX u Browseru i tako se resim njega ali to nije to. Nista znacajnije nisam radio u poslednje vreme. Mislim da se racunar zarazio sa tim jel kad onem i na neki domaci sajt on izbacuje to djubre...

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

once again.... nije to nikakav virus.... nego koriscenje opcije net send!! preko interneta... (dobro ne bas tako jednostavno, ali sustinski je to)

ajde nemoj da ja sad trazim po ovom forumu resenje za tebe... o ovom se sigurno vec pisalo.

offline
  • Pridružio: 01 Maj 2003
  • Poruke: 219
  • Gde živiš: Subotica

Start>control panel>aministrative tools>services>messenger>(tab)general>startup type: stavis na disable

to bi trebalo da resi taj problem.

offline
  • Puky  Male
  • Scottish rebel
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5815
  • Gde živiš: u Zmajevom gnjezdu

Dobro ti kaze Joker. Samo to iskljuci i Very Happy

Inace, ova tema je vec obradjivana. Potreazi u Search.

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

rekoh mu ja DVA puta... da malo potrazi po forumu.... ccccc null, brukas nam moderatore i dajes los primer...

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2003
  • Poruke: 205

ma i u AdAware imas plugin da iskljucis
Windows Messenger Service
i nema vise tih ....sra...

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Iskljucio sam to u Administratice Tools i za sada nema PopUP-a a da li ce se opet pojaviti ne znam...

@Drax
Sta si se toliko navrzo na mene da trazim? Smile Smile Smile Trazio sam i nisam nasao... ako ti se bas ne svidja ova tema sad mozes i da je obrises kad je problem resen Smile

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

ne... necu da brisem ovu temu... da bi i neko drugi mogao da upotrebi search pa da nadje resenje... a ne da ponovo pita isto pitanje :-)

ali cu zato da je zakljucam :-)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 878 korisnika na forumu :: 42 registrovanih, 4 sakrivenih i 832 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksmajstor, Andrija357, Apok, bladesu, bokisha253, BRATORIII, Cassius Clay, Dimitrije Paunovic, Dimitrise93, DPera, ekser222, FOX, ivan979, ivica976, JOntra, Još malo pa deda, Karla, lord sir giga, mercedesamg, milanovic, milenko crazy north, Milometer, moldway, nemkea71, radoznao, ruger357, sasa87, slonic_tonic, ss10, Steeeefan, suton, Toper, Trpe Grozni, vaso1, VJ, VP6919, YU-UKI, zbazin, zillbg, Zoca, 125, 79693