Mustek1200cp i Win XP pro

1

Mustek1200cp i Win XP pro

offline
  • srki 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2003
  • Poruke: 3

Imam mustekov skener 1200cp i imam problem da ga instaliram u win xp pro dali neko moze da mi pomogne.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Jel to medvedja sapa u prevodu .. cela serija tih skenera nema adekvatne drajvere za XP .. javljaju se mnogi bagovi .. itd .. ali reci gde je zapelo pa da vidimo ...



offline
  • srki 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2003
  • Poruke: 3

kada instaliram drajver pojavi se samo ikonica za uninstal. a kada odem na control panel da dodam scaner i satanem na mustek1200 dole mi pise "This driver is not digitally signed!" u win98 i winme scaner radi perfektno.

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Rade savrseno u 98 i Me windowsu ali sa XP-om nikako .. cak i ako proradi kratko traje i ubrzo sve poremeti pa je potrebna nova instalacija drajvera i tako u krug .. probaj da nadjes novije drajvere na Mustekovom sajtu .. ili da potrazis drajvere za taj model preko Windows update-a .. ili jos bolje ako je skener nov trazi od prodavca da ti instalira i dokaze da radi ok ...
Procitaj i uputstvo za instaliranje skenera .. negde je potrebno prvo instalirati drajvere a tek potom prikljuciti skener .. a to sto ti je win prijavio da drajveri nisu 'potpisani' nemoj da te cudi .. klikni na OK ili 'NASTAVI' da zavrsis instalaciju skenera .. reci mi jel to neka USB - varijanta skenera ..

offline
  • srki 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2003
  • Poruke: 3

nije usb varijanta a skener ja star vise od godinu dana drajvere sam skidao vise neznam ni sam koliko puta i odakle ali nista ne pomaze jednostavno nece da mi doda skener

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

E ne prepoznaje da WIN XP kao neki imaging device ? Svaki koji sam nado je prepoznao. Pokusaj da ga aktiviras kada je PC upaljen . . . imao sam skoro problema da AGFA skenerom (imas thread negde na forumu) i resio sam ga tako sto sam vratio skener. A inace kada sam taj skener probao sa originalnim drajverima, radi ko znaj. Pokusaj da skidas starije verzije drajvera, mozda neka upali !

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

Eto da pomognem, ako nije kasno....

ja sam bas sada imao isti problem. A resio sam ovako:

1. instaliraj prvo driver sa cd-a za win 98
2. restartuj kompjuter
3. instaliraj ONO sto oni na netu zovu driver za winXP (5,4mb)
evo i putanje:
http://members.driverguide.com/index.php?companyid.....E%3E%A0%A0
4. restartuj kompjuter i mozes poceti skenirati.

Razz Razz Razz

Nadam se da sam zakasnijo sa odgovorom i da si ti uspeo ovo pre da uradis, ali pisem ovo ako nekom zatreba ...

offline
  • JOBAH 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2006
  • Poruke: 20

Sve sam probao,i exe fajl preko koga pokrenes run sa cd-a sa drajverima za win 2000 i to je uspelp dok nisam formatirao c disk i sad nema sanse.Skidao sam sve zivo i mrtvo i opet nista.Znaci bearpaw 1200 Xp pro servis pack 2. Zna li neko nesto ili da ga prelomim preko kolena!

offline
  • Blue  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 06 Avg 2003
  • Poruke: 2214

i ja imam taj skener,probao sam sve zivo i sto mi pisali i sto znam i nista ne vredi,,

offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

Pa kad škrtarite za 20 evrića pa sad i treba da gubite živce.

Kod mene u firmi ima nekoliko Mustek skenere i CCD i LED i svi rade, ali tek kad sam ime rekao da moraju da pročitaju uputstvo za instaliranje i da rade po njemu a ne napamet, kao da je reč u plug&play urđaju.

Konsultovati uputstvo, ali otprilike to zvuči ovako:
1) Skinuti prethodne drajvere od Mustek-a.
2) Isklučiti comp i izvući iz njega USB kabl od Mustek-a.
3) Dobro je na pola minuta isključiti i skener iz struje a zatim ga ponovo uključiti ali ga NE POVEZIVATI sa računarom
4) Uključiti comp
5) Isključiti sve suvišne programe: antivirus i sl. i disable-ovati Internet konekciju
6) Instalirati drajvere sa origunalnog Mustek CD-a; savetujem da se ne instaliraju prateći programi
7) Ako u toku instalacije, instalacioni program bude tražio da se povežu skener i računar, onda to i uraditi (Mustek to verovatno neće tražiti, ali npr. HP hoće)
Cool Ako je instalacija drajvera gotova, a instalacioni program nije tražio da se priključi skener, restartovati comp ponovo i tek kad se ponovo učita Win prikačiti skener na USB računara i nikad više ne razdvajati tu vezu, jer to može biti presudno za dalji rad.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1061 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 6 sakrivenih i 1018 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, Apok, bigfoot, Bobrock1, Boris90, CikaKURE, Denaya, dijica, Dimitrije Paunovic, Dorcolac, draganca, Frunze, gorozup, kunktator, ljuba, Marko Marković, Mercury, Metanoja, milenko crazy north, milutin134, mnn2, moldway, mrav pesadinac, nemkea71, Nobunaga, Panonsky, pein, sasa87, stalja, stegonosa, suton, Trpe Grozni, Tvrtko I, virked, Vlajman1957, voja64, zlaya011