LAN MSG

LAN MSG

offline
  • Pridružio: 19 Dec 2004
  • Poruke: 4

Umrezen sam sa drugarom i sad bi mu ja dok on igra solitre, nasred ekrana opalio jedan pop-up window il neku slicnu stvarcicu...dakle...obavjestit ga o necemu.
Slicno tome sam radio u Unixu a sad neznam kako da to sredim u windowzima...
ajd ako neko zna...nek kaze!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Otvoriš "Command Prompt" i kucaš "net send imekompjutera poruka", ovo se odnosi na "Win2k" i "WinXP", za starije operativne sisteme koristiti neki LAN chat programičić kao što je "Vypres Chat", "LAN Talk" i sl.



offline
  • Pridružio: 19 Dec 2004
  • Poruke: 4

ime kompa nismo namestili.
upisem ip (umjesto imena kompa) i dojde mi ovo:

An error occurred while sending a message to 192.168.0.1.

The message alias could not be found on the network.

More help is available by typing NET HELPMSG 2273.

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

Nije moguce ne staviti ime kompa. pri instalaciji win-a.
Ides:
desni klik na My Computer>Propreties>Computer Name>Change.

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

ma moze to i sa ip adresom (ne mora ime)

btw. a da tvoj drugar nema ukljucen firewall??

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Ako je "WinXP" u pitanju i ako je instaliran "SP2" onda treba da se ode u servise, pokrenuti "Messenger" servis a zatim ga staviti da se podiže automatski kako bi pri sledećem podizanju "Win" podigao i njega.

E sad kolko vidim po poruci ovo nije problem, ali nije zgoreg što sam pomenuo, ovde je očigledno da tvoj kompjuter nije mogao da nađe dotični kompjuter, proveri ime računara i IP adresu jer ovo fantastično funkcioniše i nikad nisam imao problema sa time. Što kaže hLAND može biti i do podešavanja "Firewall"-a, obrati pažnju da sa instalacijom "SP2" za "WinXP" dobijaš i "Firewall" koji mora da se malo prepodesi za određeni "saobraćaj".

offline
  • Pridružio: 19 Dec 2004
  • Poruke: 4

ajd probat cemo...
zdravo..
btw. imate pozdrav od cyrusa Wink

biganimal.org

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

He he gde se Vas dvojica nađoste, osim ako ti nisi on? Very Happy

offline
  • Pridružio: 19 Dec 2004
  • Poruke: 4

ja=on Wink
umrezih se sa cimerom pa mu ocu malo sranja radit...
al bice da mu moram firewall podesit malo po mojim mjerilima, a i sp2 moram malo pogledat...
it will be fun Wink

ajd pusa

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1314 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 5 sakrivenih i 1273 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, aleksmajstor, babaroga, BlekMen, Brana01, cemix, darionis, darios, draganca, FileFinder, Georgius, Griffon vulture, ILGromovnik, kikisp, Kubovac, kybonacci, ljuba, Mcdado, Mercury, Mihajlo, milenko crazy north, nebkv, nemkea71, Ripanjac, RJ, ruma, Seeker, solic, srbijaiznadsvega, Srle993, vladaa012, VP6919, W123, YU-UKI, zillbg, Čivi