Directory Opus kao zamena za Total CMD

1

Directory Opus kao zamena za Total CMD

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

Isprobajte ovaj program, ja sam se odusevio i ne planiram da zadrzim Total Commander.
Program je inace pretrpan opcijama i ja mu, za sad, nisam nasao ni jednu manu.

Directory Opus 8
http://www.gpsoft.com.au

(program je inace opisan u Januarskom Mikru)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Piksi  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 2435

Program je stvarno dobar....Da li je ovo beta verzija ? (verovatno jeste cim si rekao 'testirajte' )...



offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

@Piksi_kg
Pa moglo bi se tako tumaciti... Evo editovacu u isprobajte. I ne, nije beta...

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Nije los, probao sam ga odavno, ali mi fale neke sitnice iz Total Commandera (npr. kombinacija alt-f1, alt-2, i sl...)

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Fino radi, jeste da je jedno 4-5 puta veća instalacija od TC al zato je i našminkaniji.
Za sada ću ga malo još testirati ali kolko vidim lepo radi u mreži, ima lep odziv, ne pravi velike probleme ako ne nađe računar u mreži što me opsebno raduje.
Sve u svemu prvi utisci dobri, videćemo kasnije.

Svaka čast za ovaj program. Wink

Eh da, preimenovah malo temu i prebacih u "Windows Download" sekciju da se zan u startu o čem use radi.

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

@Djole
Ili nisam razumeo ili nisam upoznat sa tom opciom u Commanderu.

Anyway, u Opusu mozes da promenis/postavis sopstvene shorthcut-ove na tastaturi.

@GoranK
Dvoumio sam se gde da je stavim (temu).
Drago mi je da ti se svidja. Po meni je tezina opravdana.

offline
  • Pridružio: 09 Jul 2003
  • Poruke: 862
  • Gde živiš: Vrbas / Vojvodina

Joj Smile pa ja sam Directory Opus koristio na amigi... ako je to ista ekipa programera onda ne sumnjam u kvalitet programa

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Directory Opus 9.1.0.0 Final (32-Bit & 64-Bit)


A file manager is, at its simplest, a utility program which presents lists of files and allows the user to perform actions of some kind on those files. File managers are useful for moving files between folders, making backup copies of files, viewing pictures and playing sounds, running other utility programs on lists of files, deleting unwanted files and many other "housekeeping" tasks.

Directory Opus goes beyond the simple file manager metaphor, and offers you a complete replacement for Windows Explorer and many other utility programs for handling FTP, ZIP, viewing files and images, running slideshows and more. It provides you with all this within a user-friendly and fully-configurable environment within which you can access and manage your important data with a minimum of effort. Harness the power of your computer like never before!




Download 32-bita: http://www.gpsoft1.com/files/Opus9/DOpusInstall.exe

Download 64-bita: http://www.gpsoft1.com/files/Opus9/DOpusInstall64.exe

offline
  • snajp  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2006
  • Poruke: 1219
  • Gde živiš: Nis

Directory Opus sam koristio ranije, jos u prvim verzijama, i mada su mi se takodje tada svidele neke njegove karakteristike, i mada mi je na prvi pogled takodje delovao odlicno, imao je neke mane zbog kojih sam prestao da ga koristim.

Naime, program je preuzimao resurse koje nije trebao, posle odredjenog vremena koriscenja je postao bagovit, deinstalacija nije prolazila bas glatko ... itd...

Ali, da ne kudim program bespotrebno, ovu novu verziju nisam isprobao i odavno ga nisam koristio (par godina) - mozda je vreme da ga ponovo testiram, pa javljam rezultate Wink

offline
  • Fil  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 16586

Program je komercijalan; trenutna verzija je 10. Po mom misljenju trenutno najsuperiorniji file manager za Windows. Znam par geekova koji su na njega presli sa Total Commandera. Znaci, program ubija i ja sam zadovoljni korisnik istog.

Sajt:
http://www.gpsoft.com.au/

Citat:Are you frustrated by the limitations of Windows Explorer? Directory Opus provides a complete replacement for Explorer with far more power and functionality than any other file manager available today.
Just some of the features include:
Single or dual pane file display and trees
Folder tabs let you keep multiple folders open and switch quickly between them
Quickly filter, sort, group and search your folders
Support for FTP, Zip, 7Zip, RAR and many other archive formats
Viewer pane lets you preview images, documents and more
Batch renaming, view and edit file metadata
Built-in tools including synchronize and duplicate file finder
Calculate folder sizes and print or export folder listings
Queue multiple file copies for improved performance
Support for CD/DVD burning
Full support for Windows 7 features like indexed search and jumplists
Color-code your files and folders or assign star ratings
Fully configurable user interface - toolbars, keyboard hotkeys and much more can be tailored to suit your needs
Efficient, multi-threaded, modern design
Much much more!


DOWNLOAD

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 922 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 11 sakrivenih i 851 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandarbl, Areal84, Asparagus, atmel, babaroga, bestguarder, bojankrstc, bojcistv, bokisha253, Brana01, brundo65, ccoogg123, cinoeye, comi_pfc, darcaud, debeli, Denaya, DH, Dimitrise93, Dorcolac, DPera, dule10savic, GORDI, Griffon vulture, HrcAk47, ILGromovnik, Ivan Campo, Karla, kiltae, laki_bb, lord sir giga, Lubica, Marko Marković, mercedesamg, mikrimaus, milenko crazy north, MiroslavD, nebidrag, novator, operniki, Panter, pein, raptorsi, raso7, repac, S2M, simazr, Sirius, slonic_tonic, stegonosa, styg, t84dar, trutcina, uros, vlad4, vobo, Zimbabwe, zzapNDjuric99, šumar bk2, 1107