Omiljeni Windows Operativni Sistem

2

Omiljeni Windows Operativni Sistem

Koji vam je omiljeni windows?

  • Windows 3.11
    2% [2]
  • Windows 95
    0% [0]
  • Windows 98/98SE
    7% [6]
  • Windows Milenium
    0% [0]
  • Windows 2000
    2% [2]
  • Windows XP
    29% [23]
  • Windows Vista
    2% [2]
  • Windows 7
    55% [43]
  • Ukupno glasova : 78
offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10904

kod mene, xp je dosao sa mojom prvom masinom, sa njom je i otisao (znaci, oko 10 godina sam ga koristio)
zarim dodje nova masina, sa njom win7, koji sam brzo zamenio vistom zato sto vise lici na xp a i nekako su mi draze te boje, ikonice na taskbaru itd.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13744
  • Gde živiš: Vršac

mpman ::...
zarim dodje nova masina, sa njom win7, koji sam brzo zamenio vistom zato sto vise lici na xp a i nekako su mi draze te boje, ikonice na taskbaru itd.


XP tema za Windows 7 i rešena stvar, bude Windows 7 pljunuti Windows XP. LOL



offline
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15879
  • Gde živiš: Beograd

Springfield ::Da je pitanje bilo, "Koji vam je najbolji windows?" glasao bih za Windows 7. Ali ovako morao sam glasati za Windows XP ipak pored toliko godina koriscenja nikako mi omiljeni za tako kratko vrijeme ne moze biti Windows 7 ali ce u buducnosti sigurno biti ispred XP (po omiljenosti).

I ja sam XP koristio 6-7 godine i jednostavno tad je bio najbolji... al gledano sveukupno Windows 7 je daleko najboji. Al postoji jedan problem, ne moze se porediti nesto pre 5-10 godina i danas tehnologija, dizajn sve je to uznapredovalo, tako je nekad XP bio ono sto je danas 7 Wink

offline
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 3271

Jasno mi je zasto niko nije glasao za Win ME, ali ne i zasto je isti slucaj za Win 2000 Smile

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10904

Ričard ::mpman ::...
zarim dodje nova masina, sa njom win7, koji sam brzo zamenio vistom zato sto vise lici na xp a i nekako su mi draze te boje, ikonice na taskbaru itd.


XP tema za Windows 7 i rešena stvar, bude Windows 7 pljunuti Windows XP. LOL


ma, nije samo to Wink
bolje je (po mom misljenju) uradjen search
a ima tu jos par stvarcica Wink

takodje, u windows 7, uvek sortira foldere po imenu, velicini itd. a u visti mozes da ih redjas kako oces Wink

offline
  • Pridružio: 16 Nov 2007
  • Poruke: 277
  • Gde živiš: Republika Srpska

eih, čuj omiljeni, da bi pitanje: "koji vam je windows operativni sistem najmanje mrzak" tu bih se već našao... ovako prazan glas Razz

offline
  • PC,Satelitski serviser
  • Pridružio: 20 Okt 2010
  • Poruke: 1403
  • Gde živiš: Gde me vetar nosi...;)

Za mene je nekada neprikosnoven bio Windows 98!Kako je to dobro radilo!Onda je došao Windows XP,pa Windows Vista i onda Windows 7 na korišćenje!A da,u međuvremenu sam koristio i Linux(Ubuntu-više verzija).I nekako već poduže vreme sam na Windows 7 i zadovoljan sam...

offline
  • Fil  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 16586

Za mene je Windows XP bio dobitna kombinacija.


Razlozi:

1. kompatibilnost --> [primer] dosta specificnog softvera na mestu na kome sam radio nije htelo da se izvrsi na Windows Visti i Windows 7. (vezano za dizel agragate i slicno)

2. lakoca koriscenja --> po mom misljenju XP je dosta intuitivniji i laksi za rad od Win7 i Viste

3. Mogucnost popravke instalacije --> naslednici ne ukljucuju mogucnosti popravke instalacije kako je to nudio Windows XP. Uz dosta muke, sam varijante Viruta uspeo da ubijem, izmedju ostalog kombinacijom CF i Windows Repairom.

4. Low on resource --> XP sam prvi put instalirao na PII 466MHz , 64MB RAM-a i 6GB HDD-a.

5. Gomila nekih bubica koje je Microsoft izbacio: nemogucnost dodavanja foldera kao gornjeg toolbara (za Win7 se mora koristiti neka dock aplikacija), politika sortiranja (vise info ovde: http://www.mycity.rs/Windows/Windows-7-vasi-utisci_20.html#1066063 )

6. Ukoliko programirate - manje ce vas glava boleti na XP-u Mr. Green

.............................

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2008
  • Poruke: 14018
  • Gde živiš: Nish

Glasao sam za Windows 7 i ako mi je omiljeni Windows XP. Razz

Jednostavno, Windows XP se toliko zadrzao na sceni i toliku je popularnost doziveo da ga je jednostavno tesko zaboraviti. Zaljubljen Mislim da takav OS nece vise biti napravljen tj. OS koji ce biti toliko dugo popularan i nezamenljiv.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

Ja glasah za XP, jer je pitanje bilo "omiljeni win os", kao što neko pre mene reče da, je pitanje bilo "koji je po vama bolji os" verovatno bih se odlučio za win 7. XP je OS koji sam do sad najduže koristio (naravno i Linux Zaljubljen) i za mene je bio poprilično pouzdan i vrlo malo sam problema imao sa njim! Još uvek radi pouzdano i dobro i ako sam skoro godinu ipo dana koristio win 7, ipak sam se na kraju vratio XP-u, barem dok hardver ne podignem na, za mene, viši nivo. Ne mogu da kažem da mi win 7 na ovom hardveru nije radio dobro, ali XP prosto leti Smile.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1016 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 10 sakrivenih i 963 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 8u47, babaroga, baby face, bestguarder, bladesu, ccoogg123, celik, darcaud, djboj, dmdr, Dorcolac, Dr.Strangelove, drimer, FileFinder, goxin, ILGromovnik, Karla, Kibice, kolle.the.kid, Kubovac, Lieutenant, lord sir giga, Lubica, mackenzie, Metanoja, mikrimaus, milenko crazy north, nemkea71, nuke92, panzerwaffe, pein, S2M, sasa87, ser.hill, Sirius, slonic_tonic, Srle993, uruk, vathra, voja64, wolf431, |_MeD_|