Ko će zaustaviti Windows 7? Windows 8.1 sigurno ne

4

Ko će zaustaviti Windows 7? Windows 8.1 sigurno ne

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14809
  • Gde živiš: Niš

Napisano: 06 Jan 2014 11:06

Inače, ne znam zašto se diže toliko velika buka oko toga što osmica nema "klasičan" Start. Ja nisam osetio maltene nikakvu razliku između Starta na sedimici i Starta na 8.1. Jednostavno, sve što imam u Startu na sedmici imam i na 8.1, plus su mi mnoge stvari dostupnije zbog toga što imam mogućnost korišćenja celog ekrana, pa imam i mogućnost doterivanja po želji što na kraju i lepo izgleda.

Dopuna: 06 Jan 2014 11:10

TwinHeadedEagle ::A da li postoji podesavanje da se omoguci direktno butovanje na Desktop, ne na Metro?Naravno:



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16823
  • Gde živiš: /home/aco

Ja sam nekad kad je izašla 8-ica probao je, i juče dobih disk 8.1 nisam nešto puno čačkao ali su ti sitni detalji ispravljeni, kao ove stvari što je spomenuo @TwinHeadedEagle.

Uglavnom na neke prednosti ili mane u odnosu na WIN 7 nisam još naleto, za običnog korisnika koji koristi računar zbog interneta i multimedije nema nikakve razlike.



offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Napisano: 06 Jan 2014 11:19

TwinHeadedEagle ::A da li postoji podesavanje da se omoguci direktno butovanje na Desktop, ne na Metro?
Postoji, menja se nešto u registru, i pali direktno Desktop.


bobby ::Nema start dugme Mr. Green
Sve jedno, samo idi desni klik na start meni u donjem levom uglu, dobićeš one opcije na desni klik. Smile


rapha ::@ivance

Imam sedmicu od kako je izasla, komp gasim jednom u šest meseci i ni jednom nisam imao nikakav problem.

Nisi obratio pažnju na poentu priče u mom prethodnom postu, koji si citirao. Ne kažem da nema nikakvih poboljšanja, ko bi izbacivao takvu "novu" verziju? Jednostavno ta poboljšanja nisu dovoljna da nekome izbiju 200, 300 ili koliko već evrića iz džepa. Hajde realno, ako sam prosečan korisnik kao što je 99% ljudi na planeti, zašto bih menjao nešto što je 99% slično onome što imam i što mi savršeno radi posao? Zbog šminke (Metroa)? Meni je nedovoljan razlog a ispostavlja se i većini ljudi. Boot time? Većinu je briga da li je za 30 ili 35 sekundi.. Sigurnost i stabilnost? Pa ne znam, nikada nisam imao problem ni na sedmici.. Za resurse ne znam, možda ali na novijim mašinama od 4+ GB RAM-a i sa dual core+ procesorima ne verujem da ima smisla gledati da li troši 5 pa čak i 10% više, u desktop/laptop varijanti naravno. Sad, nažalost, nemam veliki monitor. Skromnih 19 inča.. Mr. Green

Da me ne shvatiš pogrešno, promena radi promene i prelazak na svaku novu verziju je sasvim ok za onoga ko se time bavi, ko od toga zarađuje i kome je to hobi. Sa druge strane, prosečnom korisniku treba debeo razlog i debela promena da bi izdvojio novac za novu verziju i servis/instalaciju. Ne postoji preterani razlog protiv, nije loš, ali ne postoji ne preveliki razlog za.. Zašto onda? Smile

Ne kažem ništa loše za 7, meni se to dešavalo, verovatno zato što sam malo zahtevniji korisnik, pa obavljam po 7-8 operacija odjednom, i onda posle 3-4h ostaje jedino da restartujem.

Ako tako gledamo, ti si kupio Win 7 (na primer Mr. Green), korektno sa njihove strane, upgrade košta 15$, što je prihvatljivo, ali to važi samo za one koji imaju legalan WIndows 7, nebitno da li je to sistem dobijen uz laptop ili kupljen, 15$ je upgrade.

Pa da, ljudi se plaže promena, isto je bilo i sa XP-Vista(7). Ne postoji veliki razlog za, ali ne postoji ni veliki razlog protiv, to sam ja hteo da kažem. Smile

Dopuna: 06 Jan 2014 11:21

Aco ::Ja sam nekad kad je izašla 8-ica probao je, i juče dobih disk 8.1 nisam nešto puno čačkao ali su ti sitni detalji ispravljeni, kao ove stvari što je spomenuo @TwinHeadedEagle.

Uglavnom na neke prednosti ili mane u odnosu na WIN 7 nisam još naleto, za običbog korisnika koji koristi računar zbog interneta i multimedije nema nikakve razlike.

Pa nisu baš sitne, Windows 8 je u osnovi različit od Windows-a 7, ali mi to ne možemo da vidimo naravno... Razlika između Windows-a 8 i 7 je kao poređenje XP-a i Viste. Dok su npr. Vista i 7 u osnovi isti sistemi, samo 7 ima debeli start. Mr. Green

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16823
  • Gde živiš: /home/aco

ivance95 ::
Postoji, menja se nešto u registru, i pali direktno Desktop.


Pa ne moraš ništa čačkati po registru, ovo što Vasa okači je ta opcija.

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Nisam video poruku, pisali smo u isto vreme. Smile
Ziveli

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

ivance95 ::Aco ::Ja sam nekad kad je izašla 8-ica probao je, i juče dobih disk 8.1 nisam nešto puno čačkao ali su ti sitni detalji ispravljeni, kao ove stvari što je spomenuo @TwinHeadedEagle.

Uglavnom na neke prednosti ili mane u odnosu na WIN 7 nisam još naleto, za običbog korisnika koji koristi računar zbog interneta i multimedije nema nikakve razlike.

Pa nisu baš sitne, Windows 8 je u osnovi različit od Windows-a 7, ali mi to ne možemo da vidimo naravno... Razlika između Windows-a 8 i 7 je kao poređenje XP-a i Viste. Dok su npr. Vista i 7 u osnovi isti sistemi, samo 7 ima debeli start. Mr. Green


Ne bih da baš mnogo talasam, ali čini mi se da u vezi ovoga grešiš, razlika između XP-a i Viste je ogromna, prvo u osnovi su dva različita kernela, a to je vrlo bitna stvar ispod "haube", dok od Viste pa nadalje svi imaju isti kernel. Napravljene su i vrlo bitni bezbednosni pomaci u odnosu na XP. Sa XP-om se završilo jedno razdoblje, sa Vistom je počelo drugo, a deo toga su još uvek i Win 7 i 8. Između Win 7 i 8 postoje izvesne razlike, ali tako velike definitivno ne, kao što je napravljena skokom sa XP-a na Vistu.
Mislim da je ovde od početka priča krenula u pogrešnom pravcu. Koliko vidim niko ne osporava da je Win 8/8.1 dobar kao operativni sistem. Izvesno je da je doživeo određena unapređenja u odnosu na Win 7, ali definitivno to nije nešto krucijalno, kao što je napravljen skok između XP i Viste. Dobar deo unapređenja su što se tiče kozmetike, a manji deo je što se tiče bezbednosti i određene podrške za ARM i USB 3.0. MOje lično iskustvo je da d sad nikakvih problema nisam imao sa Win 7, niti sam ikada nahvatao neki virus, niti sam morao na silu da ga restartujem jer mi je zablokirao, kako ovde neki navode. Rapha je dobro ovde napisao, što bih ja prelazio (a mogu i imama resurse) na jedan mahon sličan operativan sistem, ako mi ovaj funkciše 100% tip-top. Ovako razmišlja većina prosečinh korisnika, a i što bi morali da se bakću sa kozmetičkim novotarijama, kad mogu sa lakoćom da obavljaju potrebne operacije u potpuno poznatom okruženju. Ja sam se doduše snašao jer sam morao par računara malo da pročačkam, ali OGROMAN broj to neće i ne želi. Čak šta više ovi kod kojih sam se snalazio pitali su me da im ubacim Win 7, ali normalno sam ih ubedio da to ne čine jer su dobili legalne OS sa svojim mašinama.

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16823
  • Gde živiš: /home/aco

ivance95 ::
Pa nisu baš sitne, Windows 8 je u osnovi različit od Windows-a 7, ali mi to ne možemo da vidimo naravno... Razlika između Windows-a 8 i 7 je kao poređenje XP-a i Viste. Dok su npr. Vista i 7 u osnovi isti sistemi, samo 7 ima debeli start. Mr. Green


Ma mislio sam na ove sitne detalje ovo što TwinHeadedEagle spomenu.
Panel sa desne strane, direktno butovanje na Desktop i tako to. A ono što je ispod haube to je posebna priča.

offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

@ivance

Ok, to nije skupo ali gomila njih i ne zna da je izašao "tamo neki" novi OS. Smile Dalje, deo i ovih koji znaju zabole jer ih mrzi da instaliraju, apgrejduju.. Ima i onih koji bi to uradili ali ne znaju kako pa bi morali da plate nekome da to uradi, itd, itd.. Istina, ima i onih koji neće promenu jer im ovo radi..

Džabe gledaš iz tvog ugla, stavi se u kožu običnog korisnika.. Tvog tate, moje mame, tetke.. Smile

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2008
  • Poruke: 14018
  • Gde živiš: Nish

Sve sto mi treba u 8-ici a ne mogu da nadjem iz cuga (jer ko ce sve imati u malom prstu) samo se prebacim u metro i krenem da kucam. Na metro gledam kao na lokalni google, sve zna i sve odmah nadje. Odlicna stvar za one koji nemaju dodirnih tacaka sa win8.

offline
  • Fil  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 16586

Eh koliko sam samo downgrade-ovao racunara sa 8-ice na sedmicu.
Dzaba Microsoft propagira brojke kada sam 90% racunara vratio na Windows 7.
Zabrljali su s njom nacisto jer sta ima veze i ako je bolji ako ga krajnji korisnici odbacuju...
Ako korisnik ne vidi da je nesto vidno bolje,nece da daje novac.
Zato se i XP jos uvek vrti.Kazu korisnici:"Sta,prestaje podrska? Sta ti to znaci? Mi u zivotu nit smo ih zvali nit koristili Windows Update".

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 756 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 1 sakriven i 748 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: goxin, Koridor, Miškić, opt1, slonic_tonic, vobo, yrraf