Plavi ekran i restart..

2

Plavi ekran i restart..

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2012
  • Poruke: 18

Ipak cu nositi u servis komplikovano je to... Smile
Hvala u svakom slucaju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • helen1  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Master učitelj
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 8617
  • Gde živiš: Novi Beograd

Moze i tako. Javi sta bude, kad bude.



offline
  • ... i pozdravite Vašu mamu...
  • Mi smo sve podigli u ovom gradu.
  • Pridružio: 20 Mar 2006
  • Poruke: 3886

I u mene se na desktopu zakucava plavi ekran. Pokrene se računar i dođe do onog dela gde je Win znak, onda ide ona gusenica što učitava i onda na delić sekunde plavi ekran i restartuje se. Tako već par sati... Ne mogu da dođem do radne površine, pa da instaliram nešto. Šta mi je činiti?

U pitanju je Win XP SP3 i nije ništa instalirano na njemu. Odjednom je počeo jutros tako da izmišlja i izvodi...

Pretraživao sam forum, ali nešto vam ne radi pretraga, a Google mi je izbacio šta je izbacio, pa sad... Premestite di treba ili me uputite na temu, ja je nemerem nać.

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Kada uključiš komp, drži taster F8 dok ne dobiješ prikaz kao na sledećoj slici, i tasterima izaberi ovo što je zaokruženo i pritisni ENTER, pa restartuj komp:



Zatim prepiši to što piše zaokruženo kada se ponovo pojavi taj plavi ekran, i javi nam u sledećoj poruci:

offline
  • ... i pozdravite Vašu mamu...
  • Mi smo sve podigli u ovom gradu.
  • Pridružio: 20 Mar 2006
  • Poruke: 3886

E to sam tražo, znam da sam negde video kako da zaustavim da vidim BSOD!!! Hvala.

U međuvremenu sam malo googlao, ušao u Safe Mode, tamo nisam ništa čačkao, jer nisam znao šta da radim! Laughing I onda restartovao komp. Lepo se digo sistem, ko da ništa nije bilo. Ondak sam ga još jednom restartovao, da vidim da li je ok (to je komp od mojih roditelja, a roditelji ko roditelji, klikću svugde di nešto iskoči i ako neće da se upali, kao danas, skaču po glavi kako sam glup da ne znam da popravim) i sada istalira win update 72 of 92...

Videćemo.

Hvala Slobo, ako bude neki problem, eto mene nazad... Treba tamo jedno generalno spremanje uraditi, a to će kanda biti za vikend! To već godinama tamo gomilaju ko zna šta sve ne.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2013
  • Poruke: 10

Pozdrav, pojavljuje mi se plavi ekran u poslednje vreme. Postavicu slike pa ako mozete da mi pomognete bio bih vam zahvalan.


offline
  • Research Engineer @MalwareBytes
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15877
  • Gde živiš: Beograd

Arrow Preuzmi instalaciju za WhoCrashed program sa sledeceg linka:
http://www.resplendence.com/download/whocrashedSetup.exe
Ovaj program ce analizom pokusati proveriti koji drajver je uzrocnik greske.
Napomena: ovaj program zahteva instalaciju.



Dvoklikom pokreni instalaciju i klikni Next. Stikliraj opciju I Accept the agreement pa zatim ponovo na Next.
Program instaliraj na onu lokaciju i pod onim imenom koju ti program ponudi.
Klikni na Next i u sledecem prozoru klikni Next
Stikliraj opciju Create a Desktop Icon i potom klikni na Next pa zatim na Install.




Arrow Kada instaliras WhoCrashed program,pokreni ga.

Napomena: Ukoliko ti program izbaci obavestenje koje bi trebalo da izgleda ovako:

Klikni na Download the requested file from Microsoft site now i pricekaj da se proces
preuzimanja dodatnih fajlova i njihova instalacija dovrsi.



Kada se program pokrene klikni na dugme Analyze.
Kada program zavrsi analizu izbacice ti prozor sa obavestenjem. Klikni Ok.

Desni klik na prostor stranice programa sa izvestajem i izaberi opciju Select All.
Desni klik na prostor stranice programa sa izvestajem i izaberi opciju Copy
Otvori novi notepad i izaberi opciju Paste da bi kopirao sadrzaj loga u notepad.

Sada mozes zatvoriti program.

Arrow Okaci notepad sa sadrzajem loga u sledecu poruku.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2013
  • Poruke: 10

Ako treba jos nesto da kopiram, vi recite.
mycity.rs/must-login.png

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16823
  • Gde živiš: /home/aco

Daj i ova dva izveštaja, izgleda da te zeza drajver od wireless-a.

Skini MiniToolBox na Desktop;
Pokreni ga dvoklikom, strikliraj sve ponudjene stavke i klikni na Go;
Nakon sto aplikacija zavrsi rad, izbacice izvestaj u Notepad-u; taj izvestaj okaci u sledecoj poruci da pogledamo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zatim i ovaj..


1. Skinite program HWiNFO32 sa ove adrese, program je besplatan.

2. Instalirajte i pokrenite. Kada se program pokrene dobicete ovakav prozor:




Potrebno je kliknuti na RUN.

3. Kada se program startuje kliknuti na Report ikonicu u gornjem levom uglu:



4. Potom ce se pojaviti prozor izvestaja. U njemu je potrebno oznaciti da izvestaj bude u txt formatu i izabrati gde ce da se snimi klikom na dugme browse ( najbolje na desktop ), pa onda next:



5. Potom ce se pojaviti izbornik sta ce izvestaj da sadrzi, kliknuti na finish.



6. Na desktopu ce se pojaviti novi fajl.

7. Putem opcije Prikači Fajl pošaljite fajl na forum:

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2013
  • Poruke: 10

Evo uradio sam po uputstvu.
mycity.rs/must-login.png

mycity.rs/must-login.png

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 923 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 6 sakrivenih i 872 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., babaroga, Bane san, BlekMen, Brana01, bufanje, Denaya, Dimitrije Paunovic, FOX, Frunze, Georgius, ILGromovnik, ivan979, Ivica1102, Karla, kovinacc, kybonacci, laurusri, Leonov, ljuba, ljubacv, Lošmi, maiden6657, milenko crazy north, Milometer, milutin134, Mlav, Mravce, nenad81, opt1, pein, Rakenica, raptorsi, sasa87, solic, sombrero, Srky Boy, Srle993, Steeeefan, vathra, Vlad000, Vlajman1957, YU-UKI, YugoSlav, zillbg