programski jezik

1

programski jezik

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2008
  • Poruke: 37

koji je najbolji programski jezik



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Software developer
  • Pridružio: 06 Sep 2005
  • Poruke: 3800
  • Gde živiš: Beograd

Sta bi hteo da programiras?
Igre, softver, da pocnes da ucis?



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Sta je starije - koka ili jaje.
Ova diskusija bi mogla da vodi samo u pravcu kojem i diskusija o koki i jajetu.

Da ti ja kazem nesto iz iskustva - najbolji je onaj programski jezik u kojem stvarno umes da radis.
Nebitno da li ti radio u Javi, C++, nekom Pascalu ili bilo cemu desetom - ako to zavrsava potrebe koje imas, tj. mozes u njima da isprogramiras ono sto ti treba, cemu onda dalja diskusija?

Ljudi zaradjuju debele pare a rade u VB-u, za kojeg ce svaki "ozbiljan programer" reci da je bruka od jezika.
Pitaj onog koji na VB-u zaradjuje pare da li je VB stvarno bruka.

Znaci, nema najbolji. Najbolji je onaj koji si naucio i koji umes da koristis.

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2006
  • Poruke: 52

slažem se sa Bobijem, sada svi moderni jezici imaju skoro sve iste funkcije. Opredeli se za jedan i kreni. Večina onih koji menjaju programske jezike na kraju nemaju iza sebe ni jednu vrednu aplikaciju.

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2008
  • Poruke: 37

da pocnem da uci znam basic

offline
  • dule98 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 09 Jul 2008
  • Poruke: 15

Ja ti predlažem C!!!!!!!!!

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ja ti predlazem da sledeci put uputrebljavas znakove interpunkcije onako kako je to predvidjeno, kao i da argumentujes malo svoje poruke. Ovako, sto bi neko uopste poslusao tvoj savet. Mozda si neko ko je tek nacuo da postoji neki programski jezik koji se zove C, pa je ovde lupnuo poruku tek da ispadne pametan.

offline
  • Pridružio: 22 Jun 2008
  • Poruke: 5
  • Gde živiš: Priboj

Ja sam učio dve godine programiranje u srednjoj školi, mada se nešto nisam trudio da to do kraja shvatim, mada sada krećem ispočetka jer me to zanima.

Po meni taj ''ulazak'' u svet programiranja zavisi od tvog poznavanja računara u sve obuhvatnom smislu: Da li znaš šta je proceduralno programiranje, objektno-orijentisano programiranje, šta su kompajleri, kako funkcioniše operativni sistem, šta su programska okruženja i još mnogo pitanja koje ćeš kad tad verovatno morati znati ako se upustiš u svet programiranja.

Ja krećem od Pascal-a, sa njim nameravam da naučim osnovne stvari (promenljive, nizovi, funkcije,petlje...). Krećem od Pascal-a zato što imam jednu drugaricu koja se baš dobro snalazi sa programiranjem pa će mi ona pomoći i ona mi je za početak predložila Pascal.

Da napomenem ponovo, mislim da ti je od velikog značaja za početak koliko ti poznaješ funkcionisanje računara i operativnog sistema u njemu.
Naravno, teorija ti nikad neće biti na odmet.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 197

Ja ti predlazem Liberty Basic jer verujem da je jednostavan i razumljiv.
Ako znas engleski, onda ti je pocetak u Liberty Basic-u dosta lak.
Link za download je libertybasic.com/download.html , ali ti treba licenca. (Radi on i bez licence).

Sorry sto cu postaviti jedno "offtopic pitanje", ali: "Da li neko ima link ili zna odakle mogu da downloadujem VB, hocu to da pocnem da ucim."

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2007
  • Poruke: 81

microsoft.com/express/download/default.aspx

Imas tu web installer i kompletnu DVD verziju visual studija express.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1160 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 9 sakrivenih i 1111 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airsuba, amaterSRB, babaroga, cavatina, draganl, flash12, HrcAk47, kikisp, krkalon, Kubovac, ladro, laganini123, Lieutenant, M1los, milenko crazy north, milutin134, MiroslavD, mnn2, nemkea71, nenad81, pein, Pohovani_00, procesor, Romibrat, royst33, S1Mk3, saputnik plavetnila, Shinobi, Simon simonović, Sirius, slonic_tonic, suton, tomigun, Trpe Grozni, tubular, vladetije, vladulns, Webb, YU-UKI, šumar bk2