Zasvrbele diode :)

Zasvrbele diode :)

offline
  • Pridružio: 30 Sep 2007
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: Dabrovgrad

Inace, trenutno bez radnog naslova...

...


Osluskujem tisinu.
Njeni ritmovi su nekad umniji
i mirniji
od svakakvih notnih slogova
sto zovu muzikom.

Kalemim na ptice cvetne pupoljke
(krila, ljude...);

pre prve nove zore
okupane mesecinom
i prozeblom od rosne studeni,
iscekujuci je...


Mamim kofermente,

blesav osjecaj potrebe...

Trudbene su ove disharmonije
ulaska u jutro bez kosmara.

Svaku kontrakciju, kao
kao pre poroda...

Sve
tako mirise,
plodonosno i rodno,


radosno
kao zdrebe slatkoj zobi.

Spi,

sni


prolece je sa dahom
sto se kalupi u uljanim secerima
za gomile ulepljenih
musavih lica i prstiju;

slatkost mi je lednog
zovinog sirupa
u ustima
sto kovrdza utvare kose ostrizene
mrsi se
po coskovima i palamudi

o lekovitosti gorcine rotkvice
a o mladom crnom luku
ljutinom
ne hte ni da razgovara...

Stvar razmimoilazenja neukusa

ali nautoc,
cuh zadovoljan upitan glagol
na ideju rendane jabuke


usecerene u ljutoj paprici
suhoj mrvljenoj...

I pobunu mracne cokolade
pohitale za topljenjem
zudna biti umesana u bludne mesavine...

Zanimljiv suprostavljen zakljucak
zbunjenih osjetila
zaokupljenih,
i zadovoljnih blagoutroblja.


........
I naprsle lampice... Smile



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1846 korisnika na forumu :: 17 registrovanih, 0 sakrivenih i 1829 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, bigfoot, Bo96, doragan, goxin, Jester, Lance Guest, LjubisaR, LostInSpaceandTime, Lotus, maksi007, milanstankovic087, Mićko, Parker, tomigun, vaci, Velibor Radoja