TECH deo OPŠTI deo VOJNI forumi

Blog korisnika Gandalf

Oslušni frulu
Idi na vrh
Čitave noći slušam ovu muziku.
Osetite svaki ton.
Slušajte ali zmureći Crying or Very sad

Ljubav nas hrani
Idi na vrh
Louie Schwartzberg napravio je ovaj film o oprasivacima.Videcete da su to razni insekti medju kojima su najbitnije pcele zatim ptice i sisari.Ove zivotinje se hrane nektarom.Uzimajuci nektar i polen sa biljaka insekti ih istovremeno oprasuju.Bez oprasivanja vecina biljaka kojima se hranimo ne bi mogla da daje plodove.Zahvaljujuci ljubavi mi smo zapravo zivi,hrani nam dusu i telo.Oprasivaci i cvetovi su koevoluirali,milionima godina se prilagodjavali jedni drugima,sada su neraskidivo povezani i vole se.
U svetu sve vise pcela nestaje.Uzrok je nepoznat.Nije prvi put da se setimo fantasticnih prizora iz prirode tek onda kad je situacija alarmantna.
Pogledajte kratak film,narocito njegov drugi deo posle govora tamo negde oko 3.minuta.






Dobrica Eric je pisao isto o tome samo na svoj nacin.

To ne znaju čak ni pčele

"Svakog jutra pčele piju
rosu koju medom slade
zaljubljene do ušiju
u bulke i bele rade.

Od kad sunce kiti cvećem
zemlju koja često kisne
pčelice su sa drvećem
i biljakama vrlo prisne.

Svakog leta kroz stoleća
livade pred njih iznose
zlatne tanjiriće cveća
pune mirišljave rose.

Med ne kaplje ozgo s neba
njega cvet iz zemlje siše.
Za svaku kap meda treba
snop sunca i pljusak kiše.

Svakog jutra od najezde
gladnih pčela zemlja ključa
kao da su same zvezde
sišle s neba na doručak.

Ma koliko čovek sviko
na njih i na bašte cvetne
ima nešto što još niko
ne može da odgonetne.

Kada pčela u cvet svrati
i zabode tanko šilo
da li cvet zbog toga pati
ili je i njemu milo?

To ni vetar koji piri
to ni mravi,to ni bube,
to ne znaju ni leptiri
koji se sa cvećem ljube.

To ne zaju čak ni pčele,
što se tako kroz stoleća
od cveta do cveta sele
a ne znaju govor cveća.

Sve što sada znamo to je
pretpostavka vrlo bleda.
Kad se zvuk i miris spoje
dogodi se kaplja meda !"
Volim te
Idi na vrh
"Volim te,
da ne znam ni kako, ni kad, ni otkud.
Volim te svim srcem,
bez stida, bez ponosa.
Volim te jer drugo ja ne umem.
Silno,
da tvoju ruku na prsima svojim
vidim kao svoju
da kad sklopiš oči i ja usnim." Zagrljaj


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1605 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 9 sakrivenih i 1492 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., A3C, acatomic, alex71, alke12, amaterSRB, annon, Apok, Ares12356, Arhiv, arsa, BB, berste23, bojankrstc, bojanM84, Bombona, BOOM COMPANY, Boris BM, Boskovic, Cirkon, cvrle312, Daba75, Dare, darkojbn, DDragoje, Demi87, desmeki, Dogma21, Dovla, Dovla 1980, DS01, Duh sa sekirom, dzoni19, Džekson, Geran136, Goxy1, ibssa, Igor Antonic, ivan979, ivicasimo, jalos, Jeremiah, Jester, K a s p e r, kib, KizJ, Koser, kunktator, LeGrandCharles, Lep1na, Levi, Lieutenant, m94j, Macalone, Marko Marković, markusx, mercedesamg, miki kv, Milos1987, mir juzni, Mićko, Mrav Obrad, museum, Mzee, naki011, neutrino, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, nixos, nnovakis, ObelixSRB, OgnjenMitric, ozzy, Pekman, Permaldar, picknick, precan, Radula, radza1, raptorsi, RD84, Rema000, Remain, Rupert, sabros, samsung, sekretar, Semberija, Sirius, SirOliver, Spinosa, stalja, stegonosa, Stoilkovic, Tamo neko, Troja, Tvrtko I, UncleSAM, uruk, VJ, vladao75, VNVK, Zoran1959, Žoržo