Blog korisnika kontrasica
| kako do otpremnine | |
|---|---|
| 16 Okt 2007 17:20 | Idi na vrh |
| Zanima me da li neko zna na koji nacin zaposleni koji zeli da napusti firmu ili preduzece iz bilo kog razloga,moze da ostvari pravo na otpremninu za zamozaposljavanje ili se to tice samo onih koji su na birou za zaposljavanje? | |
| Sto ovde ima lazova | |
|---|---|
| 15 Okt 2007 14:07 | Idi na vrh |
| Nigde nema toliko lazova kao u Becu.Sedim kod kuce jer mi nije drzava jos dozvolila da radim i cekam tu "spasonosnu " vizu sa dozvolom za rad.Pitam se sta da radim.Ako iole malo bolje poznajes jezik mozes da uspes jedino kao predradnica u nekoj firmi za odrzavanje gde ce ostale radnice,a vecinom su zene da ti se klanjaju,jer si ti sefica veca od svih sefova i gazdi.Lazu te za posao,lazu za stan,lazu u banci,lazu u magistratu,lazu u prodavnici,lazu kod lekara ma sve je ovde jedna velika reklama i nista nije bolje nego kod nas.Kod nas je bar moguce da vecinu poslova uradis a da ne moras za to da platis.Ovde se sve placa,pa cak je jedan apsurdan zakon koji mi je upao u oci da ako nagazis g...o od kojekakvih domacih zivotinja,kojih je inace grad prepun(toliko o cistoci),ne smes da gazis dalje da se ne raznosi ....Ako te kuce ujede jednom to nije nista,mora vise puta da te ujede,precizirano je koliko puta,ne znam tacno ,tek onda mozes da tuzis gazdu i slicno.U banci mi kazu da ne mogu da otvorim racun zato sto ne radim.Ja sam inace bankarski sluzbenik bila i to je stvarno apsurd.Pa svako moze da otvori racun u bilo kojoj banci,samo je pitanje koja je vrsta racuna.U magistratu me smatraju za debila i usporeninjezikom i tihim tonom mi objasnjavaju da moja cerka ustvari ne postoji iako ona postoji zato sto su mi izgubili njenu vizu....i tako dalje. | |
| srpska skola u becu | |
|---|---|
| 15 Okt 2007 09:33 | Idi na vrh |
| Dobar dan svim blogerima. Ovo je moj prvi i tice se totalnog neobrazovanja i nepismenosti nase dece u "velelepnom gradu Becu".Ne postoji ni jedna skola za nasu decu,gde bi se na prvom mestu naucili osnovi naseg jezika i gramatike.Ovde sam vec godinu dana i nigde nisam cula razgovor izmedju dvoje,dvojice ili dve na srpskom jeziku iako po nacinu razgovora prosto znate da se radi o nasim sugradjanima.Niko toliko ne omalovazava svoju kulturu,prvenstveno jezik, koliko nasa deca i omladina u Becu.To je neka mesavina kvazi-srpskog,nemackog i vlasko-romskog.Strasno je kada u tramvaju cujete: ondak,kuj je to,sas tebe,bili smo u tenisu,jel' ides da gledas ondenak isl.A tek forumi po kojima se kaci nasa omladina -totalna nepismenost.Strasno!Zato se pitam ima li nekog nadleznog u ministarstvu prosvete i sporta,ministarstvu za dijasporu ili za spoljne poslove, ko bi se pozabavio ovim pitanjem.I jos nesto.Na pecatu nase ambasade u Becu kojom vam se overava drzavljanstvo i dalje stoji Republika Srbija i Crna gora.Kakvu vaznost onda ta potvrda ima? | |






