Previse overkloka

1

Previse overkloka

offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 60
  • Gde živiš: Novi Sad

Pozdrav,

Jedan moj drugar pokusao da overklokuje masinu i izgleda preterao, jer sada kad upali racunar samo kao da se resetuje odnosno kao da stalno rukom drzi dugme reset. Sta to moze biti i da li mu ima pomoci, ili da ode do nadblize radnje za prodaju racunara i uzme sve po redu.

Hvala unapred.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Moguće je da je memorija otišla .. ali je verovatno dovoljno uraditi resetovanje bios'a, vađenjem napojne baterije ili prestpajanje jumpera na matičnoj plloči.
To bi trebalo da vidite u manualu od ploče, gde se te opcije nalaze na matičnoj.



offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 60
  • Gde živiš: Novi Sad

OK, probacu samo jos jedno objasnjenje, to je ona mala okrugla baterija zar ne i koji je vremenski period resetovanja posle vadenja baterije? A to oko ploce ipak nebih da cackamo deluje mi komplikovano.

Pozdrav

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Da, to je ta baterija, e sad vremenski koliko treba, cuces razne predloge: od 15min do par sati. Bolje ti je da resetujes bios, obicno se dzamper za to nalazi odmah pored baterije. Znaci iskljucis komp, izvadis kabl od napajanja, premestis dzamper i posle par sekundi vratis kako je bio i to je to. Pogledaj uputstvo za plocu da bi video tacno koji je dzamper. (clear cmos ili reset bios ili nesto slicno)

Ako to ne pomogne, povadi sve kartice iz racunara, iskljuci sve diskove, ostavi samo graficku i memoriju i probaj tako, pa ako radi, vracaj jedno po jedno da bi video u cemu je problem.

offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 60
  • Gde živiš: Novi Sad

Reseno sa baterijom. Otprilike oko 30 min, nisam tacno gledao na sat, a nisam ni probao ranije da ukljucim.

Hvala svima na pomoci.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Znaci radi? Uvezbaj i resetovanje biosa dzamperom, trebace ti ako planiras da klokujes masinu Smile

btw, sad sam se setio, neke ploce imaju mogucnost resetovanja biosa tako sto se drzi pritisnut taster 'insert' za vreme ukljucivanja racunara... Epox, na primer...

offline
  • Pridružio: 06 Mar 2005
  • Poruke: 60
  • Gde živiš: Novi Sad

:-), hvala na savetu, pokusacu iako nisam siguran da cu to da radim. U svakom slucaju hvala na pomoci radi OK.

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

Ja sam kod overkloka petljao nesto oko memorije pa je kompjuter samo pistao i nije hteo da se startuje.

Meni je pomoglo resetovanje bios-a,mozes ga i izvrsiti vadjenjem odredjenog pin-a pored baterije.

prouci malo uputstvo i reci drugu da ne radi to sto je radio.

koju masinu on ima ?

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

diamond73 :: Meni je pomoglo resetovanje bios-a,mozes ga i izvrsiti vadjenjem odredjenog pin-a pored baterije.

Djole je vec rekao za resetovanje BIOS-a pomocu dzampera

diamond73 ::
prouci malo uputstvo i reci drugu da ne radi to sto je radio.

pa mora jednom da nauci Smile

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

problem rešen /lock

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 938 korisnika na forumu :: 42 registrovanih, 2 sakrivenih i 894 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Acivi, anta, bestguarder, bigfoot, BlekMen, bojankrstc, bokisha253, BraneS, cemix, CHARLIE JA., darionis, deimos25, djboj, havoc995, Istman, Ivica1102, kobaja77, Koridor, Kriglord, ljuba, MB120mm, mgolub, mile23, moldway, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, nextyamb, Petar35, RJ, shaja1, slonic_tonic, srbijaiznadsvega, Srle993, t.mile, trajkoni018, Viceroy, virked, Vlajman1957, vrag81, wolf431, šumar bk2