Nova himna Srbije

4

Nova himna Srbije

bas tako... ne ide da to bude himna... to je ovo 'koracnica' kako je Leggy nazvao Mr. Green

gde su postovi o "Hej, Sloveni"?! zasto su obrisani?!

Jesi sigurna da su bili ovde?

sorry, na temi o referendumu je prica o "Hej, Sloveni" ..

Dopuna: 29 Maj 2006 12:34

negde sam procitala da je "Mars na Drinu" himna Republike Srpske..Da l' je tacno, nemam pojma,,,

Nije. Boze pravde je himna RS.
I nasa, naravno.

Zar stvarno i RS ima himnu Boze Pravde.Kako je to moguce?

Sto ne bi bilo moguce? To je srpska himna. Oni i oficirske uniforme imaju kao stara srpska vojska (pre drugog svetskog rata).

Ustani Srbijo!

Востани Сербије

Востани Сербије! Востани царице!

И дај чедом твојим видет твоје лице.

Обрати серца их и очеса на се,

И дај њима чути слатке своје гласе.



Востани Сербије!

Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!



Ти воздигни твоју царску главу горе,

Да те опет позна и земља и море.

Покажи Европи твоје красно лице,

Светло и весело, како вид Данице.



Востани Сербије!

Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!



Теби сад помаже и небесна воља

И сад ти се показује и судбина боља.

Сви ближњи твоји теби добра желе

И даљни се народи твоме добру веселе.



Востани Сербије!

Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!

Dositej Obradović

Srbiji je večito potrebno buđenje. Ja se nadam da će se ipak kad-tad probuditi! Zato je ova pesma dušu dala za himnu Srbije.

Ustani Srbijo!
Davno si zaspala,
U mraku ležala.
Sada se probudi
I Srbe razbudi!

Dopuna: 29 Maj 2006 16:13

Dao sam si za pravo da malo modernizujem tekst.

Ustani Srbijo

Ustani Srbijo! Ustani carice!
I daj čedu svojem da vidi tvoje lice.
Obrati njihova srca i oči na sebe,
I daj da i oni čuju slatke tvoje glase.

Ustani Srbijo!
Davno si zaspala,
U mraku ležala.
Sada se probudi
I Srbe razbudi!

Ti podigni tvoju carsku glavu gore,
Da te opet pozna i zemlja i more.
Pokaži Evropi tvoje krasno lice,
Svetlo i veselo, kao prizor Danice.

Ustani Srbijo!
Davno si zaspala,
U mraku ležala.
Sada se probudi
I Srbe razbudi!

Tebi sad pomaže i nebeska volja
I sad ti se pokazuje i sudbina bolja.
Svi bližnji tvoji tebi dobro žele
I daleki se narodi tvome dobru vesele.

Ustani Srbijo!
Davno si zaspala,
U mraku ležala.
Sada se probudi
I Srbe razbudi!

bocke, bocke, bocke!!!
bocke za admina!!!
ne, ozbiljno pesma je ok, mada nisamcuo melodiju, ali i to se da resiti..

@ssboba
Nisi cuo melodiju?? Sedi jedan, veeleiki minus Smile!!
I meni je Vostani Serbij prelepa pesma i ne bih imao nista protiv da nam bude himna. Mada Boze pravde je zvanicna himna Srbije i mislim da bi tako trebalo da ostane

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1013 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 4 sakrivenih i 934 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, AirSremac, aleph_one, ArmFPGA, Asteker, Avalon015, b_z_b, Bane san, Bbbggg1979, Belisarius, Ben Roj, bokicacar, boromir, Civa, Clouseau, Darko Jovanovic, dj.ape, dradex, dushan, fijufijukrozkapiju55, Gheljda, Grebostrek, iceburn, Jager715510, jalos, karakaj, kikisp, Koplje, Korle, leopard83, ljuba.b, MaksicZoran, Marko Marković, marko.petrović92, Mcdado, milenko crazy north, mist-mist, mitja2512, mnn2, Moldovan, Morava71, nekdo, Nikolajevic, Ns1975, oddsock, OgnjenMitric, OKT, orfanel, Oscar2, Papadubi, Parker, PlayerOne, PrincipL, Pururin, raster12, royst33, ruma, Shinobi, skok, stegonosa, stokssone, styg, taomaster, tomo2, vathra, Velizar Laro, VJ, Volkhov-M, Vrač, vrgudinac, vukdra, zemljanin, ZetaMan, Zoca, zokilivac