Traganje za istinom

Traganje za istinom

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 4

Napisano: 30 Jun 2009 10:29

Da li ste se ikada zapitali ko smo i kako smo stvoreni?
Ko je stvorio ovaj svet i po kom principu funkcioniše?
Da li su mitovi i legende istinite?
Da li je Biblija istina?
Da li ima Boga?
Da pokušamo ovde da tragamo za istinom,da iznosimo svoje stavove i poglede,ali bez vređanja drukčijih mišljenja i pogleda.

Moja razmišljanja i opservacije na neka od ovih pitanja se svode na to da nas je stvorio Tvorac,da Bog postoji i da su mitovi i legende istinite i da je Biblija istinita.
Kasnije ću da obrazložim svoja razmišljanja,a da čujem i vas dragi moji prijatelji.

Dopuna: 30 Jun 2009 10:54

Po mojim saznanjima svet je stvoren ovako:



Dopuna: 30 Jun 2009 18:54

Творац је у јајету ставио два принципа да би се направило савршенство.
Мушки принцип је пре времена изашао(то је насавршени принцип) и он се код Догона назива Јуруга(Бели Лисац),а код нас Дажбог(Хроми Вук,СВ.Сава-заштитник вукова).
Творац се сажалио па је од друге половине направио савршено биће код Догона је то Номо,а код нас Божији син - Исус Христ.
Видевши мајчицу Земљу нагу,Номо/Исус,јој је изаткао сукњицу од влати траве и у њу је уткао реч.
Желећи да сазна тајну,Јуруга/Дажбог је начинио инцест(дао импулс) са мајчицом Земљом и тако је настао биолошки живот на Земљи.
Легенда о Јуруги постоји код Догона и може да се нађе у књизи "Тајна звезде Сиријус"- autor Robert K.G. Temple.



Bolje je malo više istraživati nego razmišljati. Ukucaj na Googlu "traganje za Istinom" pa potraži članak pod tim naslovom.

Slobadidi sa tobom se potpuno slažem, osim u dopunskom tekstu za koji mislim da je komičan...

Jednostavno traganje za istinom je kao posao forenzičara.
Dokazi i samo dokazi.

Kakav bi to bio Bog, ako bi makar u jednoj maloj sitnici bio neistinit ?
Korišćenjem geologije, paleontologije, astronomije i biologije, dolazi se do nepobitnih činjenica za starost Zemlje od 6500 godina zatim mnogobrojne dokaze o velikom potopu i na kraju superinteligentnu informaciju u ćelijama.
Jer knjiga mora biti napisana od strane pisca, ne može biti svorena slučajno.

Samim tim i postojanje Boga se ne dovodi u pitanje.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 936 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 3 sakrivenih i 889 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, A.R.Chafee.Jr., Bbbggg1979, bigbear, Brankojle, BUDDAR70, BZ, C-Gun, celik, CHARLIE JA., Comyymoc, Dioniss, Feller, fijufijukrozkapiju55, Gogi_avio, goxin, GT, GveX, Jeremiah, Jezekijel, JOntra, kutija11, leopard83, ljuba.b, MarkoD, Mi lao shu, Milan A. Nikolic, milos97, mkukoleca, N.e.m.a.nj.a., nelezele, novator, nuke92, Oscar2, Pururin, S-G, Savantije, Shinobi, skvara, stefan95, Vlad000, voja64, Zorge, 79693