|
Poslao: 01 Maj 2007 07:53
|
offline
- Pridružio: 12 Nov 2006
- Poruke: 52
|
Kako mogu da izračunam izraz koji je unet u edit kontroli? Primer: ako u edit1.text unesem 5*12-2, šta treba da unesem u kod da bih dobio da je to 58? Ja u kod unesem običnu konverziju StrToFloat(edit1.text) i prilikom kompajliranja dobijem grešku '5*12-2' is not a valid floating point value.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 08:31
|
offline
- bobby

- Administrator
- Pridružio: 04 Sep 2003
- Poruke: 24135
- Gde živiš: Wien
|
Ne moze na nacin na koji si ti to zamislio.
Treba ti neki Expression evaluator kao sto su recimo neke od ovih komponenti:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pogledaj one komponente obelezene sa FW (Freeware, besplatne). Imas tu dosta evaluatora. Evaluator je sposoban da prepozna matematicke operacije iz unetog teksta.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 09:37
|
offline
- Pridružio: 24 Feb 2007
- Poruke: 167
- Gde živiš: Babusnica
|
MOzes da probas sa odvajanjem stringa pomocu copy.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 10:10
|
offline
- bobby

- Administrator
- Pridružio: 04 Sep 2003
- Poruke: 24135
- Gde živiš: Wien
|
@licanin
To je najmanji problem. Veci problem je gomila Case pravila koje mora da napravi za gomilu matematickih operacija, plus pravilnosti koja operacija je starija od koje itd.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 10:11
|
offline
- LittleHacker

- Ugledni građanin
- Pridružio: 13 Apr 2007
- Poruke: 452
- Gde živiš: Beograd
|
To nemozes da uradis tako
neznam kako moze osim da postavis vise edita
Probaj ovo sto ti je bobby rekao
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 12:40
|
offline
- loshmi_sr

- Građanin
- Pridružio: 08 Jan 2007
- Poruke: 279
- Gde živiš: Srbija
|
Od evaluatora, sa linka koji je bobby preporučio, preporučujem TMathParser. Isprobao sam ga ranije, rešio mi je posao, a kompaktibilan je sa novijim verzijama delphija.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2007 14:51
|
offline
- beli0135

- Executor
- Pridružio: 03 Jan 2005
- Poruke: 2990
- Gde živiš: Beograd
|
lepo su ti rekli, medjutim...
moze i rucno, ali ne iz edit boxa..
Postavis 2 ili 3 edit-a gde upisujes vrednosti. Izmedju njih postavis combo-box u koji ce da sadrzi operacije. Po ItemIndex-u iz combo boxa znas koja je operacija pa je jednostavno napraviti code.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2007 14:09
|
offline
- Pridružio: 12 Nov 2006
- Poruke: 52
|
Ovo je bio samo primer onog što mi treba. Moj cilj je da kasnije tu budu upisane i funkcije koje delphi prepoznaje, npr. datumske, matematičke itd. Ali očigledno da ne može.
Hvala u svakom slučaju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2007 21:21
|
offline
- bobby

- Administrator
- Pridružio: 04 Sep 2003
- Poruke: 24135
- Gde živiš: Wien
|
Moze i to sa Delphijevim funkcijama:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]{9A30A672-62C8-4131-BA89-EEBBE7E302E6}
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Maj 2007 09:18
|
offline
- LittleHacker

- Ugledni građanin
- Pridružio: 13 Apr 2007
- Poruke: 452
- Gde živiš: Beograd
|
Moze samo nemoze kako ti hoces
napravi vise edita i stavi combo box ili radio buttons pa neka korisnik sam bira koja operacija mu je potrebna
|
|
|
|
|
|